Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπήκα μέσω του cosmote insurance που με είχε ζαλίσει για προσφορές με έκπτωση έως 40% και μου το βγάζει 23 ευρώ ακριβότερα....για γέλια.

Συνολικά μου έβγαλε 7 ασφαλιστικές και η πιο φθηνή παρέμενε η Hellas direct....απ ότι κατάλαβα, όπως όλα στο Ελλάντα είναι κοινή πολιτική...κινούμε τα αυτοκίνητα λιγότερο αλλά θα πληρώνουμε περισσότερο....

Επεξ/σία από Antman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Antman είπε

ναι, 5 ευρώ ακριβότερη...από anytime έφυγα πριν 2 χρόνια...

εγώ την αντίθετη διαδρομή έκανα :)

Στην επόμενη ανανέωση θα δείξει πάλι!

Επεξ/σία από djcat
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
9 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

praktiker για 5% αν κάνεις ανανέωση.

Για νέο συμβόλαιο δεν ξερω.

15% για νεο συμβολαιο απ'οτι βλεπω.

Απορια. Αν καθε χρονο φευγεις απο τη μια ασφαλιστικη και πηγαινεις σε αλλη και τον μεθεπομενο επιστρεφεις στην αρχικη, εχεις εκπτωση που λογιζεται για νεο συμβολαιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Lazostat είπε

15% για νεο συμβολαιο απ'οτι βλεπω.

Απορια. Αν καθε χρονο φευγεις απο τη μια ασφαλιστικη και πηγαινεις σε αλλη και τον μεθεπομενο επιστρεφεις στην αρχικη, εχεις εκπτωση που λογιζεται για νεο συμβολαιο;

Δεν ξερω,εγω είμαι στην HD απο το 2015 αν θυμάμαι καλά.Με συμβόλαια απο ένα μηνα πολλές φορές μέχρι και χρόνο που έκανα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Lazostat είπε

15% για νεο συμβολαιο απ'οτι βλεπω.

Απορια. Αν καθε χρονο φευγεις απο τη μια ασφαλιστικη και πηγαινεις σε αλλη και τον μεθεπομενο επιστρεφεις στην αρχικη, εχεις εκπτωση που λογιζεται για νεο συμβολαιο;

Νέο συμβόλαιο λογίζεται, την συγκεκριμένη έκπτωση όμως μόνο μια φορά θα την πάρεις για έναν συγκεκριμένο αριθμό κυκλοφορίας.

"Μείωσε το ασφάλιστρό σου κατά 15%

Βρες μας μέσα από τη σελίδα του myPraktiker στο praktiker.gr ή μέσα από το app του myPraktiker και κέρδισε 15% έκπτωση στο πρώτο συμβόλαιο ασφάλειας του αυτοκινήτου σου με τον προσωποποιημένο κωδικό που θα λάβεις."

https://www.hellasdirect.gr/partnerships

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Νέο συμβόλαιο λογίζεται, την συγκεκριμένη έκπτωση όμως μόνο μια φορά θα την πάρεις για έναν συγκεκριμένο αριθμό κυκλοφορίας.

"Μείωσε το ασφάλιστρό σου κατά 15%

Βρες μας μέσα από τη σελίδα του myPraktiker στο praktiker.gr ή μέσα από το app του myPraktiker και κέρδισε 15% έκπτωση στο πρώτο συμβόλαιο ασφάλειας του αυτοκινήτου σου με τον προσωποποιημένο κωδικό που θα λάβεις."

https://www.hellasdirect.gr/partnerships

Ε τότε για αυτό δεν μου βγάζει την  anytime στις προσφορές. Μου φαίνεται κάθε χρόνο θα αλλάζω και ασφαλιστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω ειχα πληρωσει για μικτη ασφαλεια, 400 ευρω το ετος. Επειδη μεσα σε ενα χρονο, ειχα μια περιπτωση με χαλαζι και μια περιπτωση με ατυχημα που τα καλυψε ο αλλος (δικια του ευθυνη) μου αυξησαν το ασφαλιστρο στα 1400 ευρω. 😂

Βεβαια δεν εχω να πω, εχεις αμεση εξυπηρετηση. Πολυ καλη εμπειρια. Απλα στο τελος με ξενερωσαν....Ρε φιλε απο 400 στα 1400 ευρω!!!! Παμε καλα! Για πραγματα που δεν εφταιγα....

Αnytime με 450 ευρω το ετος και ειμαστε κομπλε.

Επεξ/σία από SeriesX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SeriesX είπε

Εγω ειχα πληρωσει για μικτη ασφαλεια, 400 ευρω το ετος. Επειδη μεσα σε ενα χρονο, ειχα μια περιπτωση με χαλαζι και μια περιπτωση με ατυχημα που τα καλυψε ο αλλος (δικια του ευθυνη) μου αυξησαν το ασφαλιστρο στα 1400 ευρω. 😂

Αnytime με 450 ευρω το ετος και ειμαστε κομπλε.

Αν μίλησες μαζί τους θα ήθελα να ακούσω τη δικαιολογία τους. Μιλάμε για υπερτριπλασιασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, alexiko είπε

Αν μίλησες μαζί τους θα ήθελα να ακούσω τη δικαιολογία τους. Μιλάμε για υπερτριπλασιασμό.

Αλλαξανε λεει τον αλγοριθμο. Επειδη ειχα συμμετοχη σε συμβαντα ο νεος αλγοριθμος με ανεβαζει κατα πολυ. 

Βασικα μετα απο 4 χρονια στην ουσια μου ειπαν, ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΟΥΜΕ! Τρελο! 

Επεξ/σία από SeriesX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SeriesX είπε

Αλλαξανε λεει τον αλγοριθμο. Επειδη ειχα συμμετοχη σε συμβαντα ο νεος αλγοριθμος με ανεβαζει κατα πολυ. 

Βασικα μετα απο 4 χρονια στην ουσια μου ειπαν, ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΟΥΜΕ! Τρελο! 

Καταπληκτικός αλγόριθμος. Σε γνωστό μου πριν 1 και κάτι χρόνο από 181€, 242€ χωρίς καμία ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 χρονια ημουν στην HD χωρις καμια ζημια ουτε  να καλεσω οδικη βοηθεια σε αυτα τα χρονια και τον Νοεμβριο που μας περασε 50% αυξηση στο ασφάλιστρο.Την εκανα για anytime.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...