Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, zeys13 είπε

Δε μπορώ να καταλάβω τι αλγόριθμους έχουν σε αυτή την ασφάλεια.Έχω φύγει πριν απο 2 χρόνια γιατί με την αννανέωση είχαν κάτι παράλογες αυξήσεις. Σήμερα είπα να δω τιμές για ασφάλεια και μπαίνω στη σελίδα τους.

Λέει επάνω για νέους πελάτες χρησιμοποιείς το κωδικό bf20 και παίρνεις 20% έκπτωση. Βάζω τα στοιχεία μου μου βγάζει συνολικό ποσό, πάω να βάλω και το κωδικό και μου ρίχνει άκυρο, εμφανίζοντας το παρακάτω μήνυμα: Η προσφορά ισχύει μόνο για όσους ασφαλίζονται για πρώτη φορά σε εμάς.

Παίρνω τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών, τους αναφέρω το πρόβλημα και με ενημέρωνουν οτι μπορώ να πάρω μόνο το κωδικο bf10, γιατί ήμουν πελάτης τους παλιά. Ναι τους λέω ήμουν τώρα δεν είμαι, δεν έχω ενεργό συμβόλιαο σε εσάς.

Δεν έχει σημασία κύριε μου, ήταν η απάντηση.

Εγώ πάντως στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν βλέπω κάποιο "πρόβλημα", είναι σαφέστατο ότι δεν ασφαλίζεσαι για πρώτη φορά σε αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Εγώ πάντως στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν βλέπω κάποιο "πρόβλημα", είναι σαφέστατο ότι δεν ασφαλίζεσαι για πρώτη φορά σε αυτούς.

image.png.30b93fcc3f657a04348e45520952d71b.png

Νέα συμβόλαια 20%

Δηλαδή τι πήγα να κάνω αννανέωση η παλιό συμβόλαιο;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ελαβα για αμαξι που ληγει σε 5 μερες οτι μπορω με το 20% να το ανανεωσω. 

Για κατοικια ασφαλεια μονο LOYALTY DISCOUNΤ συμφερει για ανανεωσεις (15%) ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zeys13 είπε

image.png.30b93fcc3f657a04348e45520952d71b.png

Νέα συμβόλαια 20%

Δηλαδή τι πήγα να κάνω αννανέωση η παλιό συμβόλαιο;;;

Κάτσε γιατί άλλο είχες δείξει πριν, και συγκεκριμένα το "Η προσφορά ισχύει μόνο για όσους ασφαλίζονται για πρώτη φορά σε εμάς.", με βάση αυτό απάντησα.

Όσο για αυτό που δείχνεις τώρα το "νέα συμβόλαια" μπορεί να ερμηνευτεί ποικιλοτρόπως, και σίγουρα ο τρόπος που το ερμηνεύουν δεν σε βολεύει, αλλά λάθος δεν το λες. Παρόλα αυτά θα μπορούσαν να το είχαν διατυπώσει αλλιώς, πχ "-20% για νέους πελάτες".

8 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Εγω ελαβα για αμαξι που ληγει σε 5 μερες οτι μπορω με το 20% να το ανανεωσω. 

Είσαι σίγουρος? Σε μας τους υπόλοιπους δεν αφήνει με 20%:

image.png.b1e045692f59119f49eefc2243185023.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Κάτσε γιατί άλλο είχες δείξει πριν, και συγκεκριμένα το "Η προσφορά ισχύει μόνο για όσους ασφαλίζονται για πρώτη φορά σε εμάς.", με βάση αυτό απάντησα.

Όσο για αυτό που δείχνεις τώρα το "νέα συμβόλαια" μπορεί να ερμηνευτεί ποικιλοτρόπως, και σίγουρα ο τρόπος που το ερμηνεύουν δεν σε βολεύει, αλλά λάθος δεν το λες. Παρόλα αυτά θα μπορούσαν να το είχαν διατυπώσει αλλιώς, πχ "-20% για νέους πελάτες".

Είσαι σίγουρος? Σε μας τους υπόλοιπους δεν αφήνει με 20%:

image.png.b1e045692f59119f49eefc2243185023.png

Ελαβα "προσωπικο" εμαιλ προσφορα μονο για σενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δε συμφωνώ, δε μπορείς να δεις ποικιλοτρόπως το -20% για νέα συμβόλαια.

Ή έχεις συμβόλαιο και το ανανεώνεις ή δεν έχεις και κάνεις νέο συμβόλαιο.

Και δε μπορώ να καταλάβω, δεν θέλουν να μαζέψουν πίσω τους χαμένους πελάτες τους;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zeys13 είπε

Οχι δε συμφωνώ, δε μπορείς να δεις ποικιλοτρόπως το -20% για νέα συμβόλαια.

Ή έχεις συμβόλαιο και το ανανεώνεις ή δεν έχεις και κάνεις νέο συμβόλαιο.

Και δε μπορώ να καταλάβω, δεν θέλουν να μαζέψουν πίσω τους χαμένους πελάτες τους;

Ok, συμφωνούμε στο ότι διαφωνούμε :)

Όσο για το άλλο που λες προφανώς και τους θέλουν πίσω, όχι και τόσο πολύ όμως ώστε να τους δώσουν ακόμα μεγαλύτερη έκπτωση. Και εσύ με τη σειρά σου αν κρίνεις πως δεν σε συμφέρει η HD, απλά μην πας στη HD :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς έχει άλλη έννοια ο όρος "νέο συμβόλαιο" και άλλη ο όρος "νέος πελάτης".

Οπότε καλό είναι:

1ον) Να μάθουν ελληνικά πριν γράψουν τους όρους της προσφοράς.

2ον) Να αποφασίσουν τι θέλουν να κάνουν και να μην τα λένε μία έτσι και μία γιουβέτσι.

Το βασικότερο όμως είναι να τσεκάρετε τις τιμές πριν πέσετε με τα μούτρα.

 

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι για να γελάς, στην περίπτωσή μου (ουδεμία χρήση στο έτος, μόνο τους πλήρωσα) από 145 € στα 215 €(!!!) με την έκπτωση -10% για ανανέωση. Τιμές Εθνικής για κοροϊδία HD...Πρωταρχικός σκοπός της εταιρίας απ' ό,τι κατάλαβα είναι να μαζέψει καινούριους, που απλά μετά πατάνε ανανέωση και βαριούνται να ψαχτούν για αλλού.

Και φυσικά αν ισχύουν τα παραπάνω, ότι αύξησε τιμές για να..."μειώσει" ενόψει Black Friday είναι για Συνήγορο του Καταναλωτή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα.

Ειμαι anytime κι εχω ανανεωση με 189€ ετησια παγια εντολη.(πυρος ,κλοπης φυσικα φαινομενα μερικη /ολικη κλοπη ,οδικη, θραυση αξια αυτοκινητου 2.300 18 ετων

Στη hd μου βγαινει 147- 15% κωδικος practiker περιπου 125 €.με ολα τα πανω +νομικη προστασια ,αλλα αξια αυτοκινητου 1950 (αυτη δεν αλλαζει)

Α) Αν παρω τηλεφωνο την εταιρεια Ηd μπορει να πετυχω καλυτερη τιμη?

Β) πρεπει να ακυρωσω πρωτα την παγια ? Η αφου την κανω (θα παρουν τα χρηματα την λλη βδομαδα)

Γ) εκτος του κοστους ειναι αξιοπιστη σε σχεση με αλλες ?

εχετε παραπονα σε περιπτωση ατυχηματος ?

 

 

Επεξ/σία από power_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, power_1 είπε

Καλησπερα.

Ειμαι anytime κι εχω ανανεωση με 189€ ετησια παγια εντολη.(πυρος ,κλοπης φυσικα φαινομενα μερικη /ολικη κλοπη ,οδικη, θραυση αξια αυτοκινητου 2.300 18 ετων

Στη hd μου βγαινει 147- 15% κωδικος practiker περιπου 125 €.με ολα τα πανω +νομικη προστασια ,αλλα αξια αυτοκινητου 1950 (αυτη δεν αλλαζει)

Α) Αν παρω τηλεφωνο την εταιρεια Ηd μπορει να πετυχω καλυτερη τιμη?

Β) πρεπει να ακυρωσω πρωτα την παγια ? Η αφου την κανω (θα παρουν τα χρηματα την λλη βδομαδα)

Γ) εκτος του κοστους ειναι αξιοπιστη σε σχεση με αλλες ?

εχετε παραπονα σε περιπτωση ατυχηματος ?

 

 

α) Δεν νομίζω να πετύχεις καλύτερη προσφορά μέσω τηλ β)καλύτερα ναι γιατί μετά θα τραβιέσαι με επιστροφές κλπ γ) την είχα 3 χρόνια πριν πάω φέτος anytime γτ μου έβγαινε πάρα πολλά € πάνω για κάποιο λόγο, με είχαν καλύψει σε ατύχημα με ανασφάλιστο ( μεγάλη ζημιά) χωρίς να πληρώσω τίποτα & με γρήγορη διαδικασία οπότε εφόσον σε συμφέρει εγώ θα έλεγα να την κάνεις την αλλαγή. 

Καλή συνέχεια! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, power_1 είπε

Καλησπερα.

Ειμαι anytime κι εχω ανανεωση με 189€ ετησια παγια εντολη.(πυρος ,κλοπης φυσικα φαινομενα μερικη /ολικη κλοπη ,οδικη, θραυση αξια αυτοκινητου 2.300 18 ετων

Στη hd μου βγαινει 147- 15% κωδικος practiker περιπου 125 €.με ολα τα πανω +νομικη προστασια ,αλλα αξια αυτοκινητου 1950 (αυτη δεν αλλαζει)

Α) Αν παρω τηλεφωνο την εταιρεια Ηd μπορει να πετυχω καλυτερη τιμη?

Β) πρεπει να ακυρωσω πρωτα την παγια ? Η αφου την κανω (θα παρουν τα χρηματα την λλη βδομαδα)

Γ) εκτος του κοστους ειναι αξιοπιστη σε σχεση με αλλες ?

εχετε παραπονα σε περιπτωση ατυχηματος ?

 

 

Τσεκαρε απο cosmote insurance με hellas direct ελαβα οτι υπαρχει 30% εκπτωση στα ασφαλιστρα. ΙΣΩΣ συμφερει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jason13 είπε

Τσεκαρε απο cosmote insurance με hellas direct ελαβα οτι υπαρχει 30% εκπτωση στα ασφαλιστρα. ΙΣΩΣ συμφερει.

Την ιδια τιμη βγαζει κι με cosmote κι δεν ξερω κι αν δεχετε απο εκει την εκπτωση απο praktiker.

Ευχαριστω παντος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...