Προς το περιεχόμενο

Surface Studio, το All-In-One PC της Microsoft για σχεδιαστές και όχι μόνο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3000 USD (5000 EUR στο Ελλάντα) αυτό έλειπε να μην είναι κορυφαίο. Ξυπνήστε με όταν έχει κάτι value for money να προσφέρει αλλιώς τζάμπα η προσπάθεια.

 

Δεν νομίζω να σε ξυπνήσει κανένας ...

Τα προϊόντα αυτά απευθύνονται σε επαγγελματίες που έχουν τα 5000. VFM για επαγγελματίες δεν υπάρχει. Υπάρχει μόνο για ερασιτέχνες, αλλά όχι σε τέτοια προϊόντα, τόσο καινοτόμα και τόσο λειτουργικά.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ονειρο,απο αυτα που η apple σταματησε να δινει.Ευθεια απαντηση στους γραφιστες του μηλου.Το στρογγυλο μαραφετι πανω στην οθονη απλα ψαρωτικο.Η Microsoft ειναι ακομα εδω και περιμενετε να δειτε τα καλουδια με την επαυξημενη πραγματικοτητα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο φαίνεται, ωστόσο ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αρέσουν τόσο πολύ τα all in one. Έχουν τα αρνητικά των notebooks, δηλαδή μη upgradable, πανάκριβο, δυσεύρετο και underperfoming mobile hardware (σε σχέση με τα desktop counterparts) και παράλληλα τη μικρή εγγύηση που συνήθως τους δίνεται (1-2 χρόνια) και το αρνητικό των desktops δηλαδή τη δυσκολία στη μετακίνηση τους. Tεσπά, ας κρίνει ο λαός...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραιο για την δουλεια που προοριζετε αλλα αφου δεν ειμαι στο target group τους και δεν ειμαι και επαγγελματιας του χωρου απλα ψαρωνω χωρις να εχω γνωσεις να κρινω.

 

μπραβο θα πω ομως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WOW ....φοβερο τα τελευταια χρονια τα surface & microsoft δινουν ρεσιταλ...

Ελπιζω τα surface να ειναι τοσο πρωτοποριακα και στα smartphone ,μπας και κανουμε κανα διαλειμα απο το ios ..

Kαταπληκτικο φενεται παντως 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους επαγγελματίες σχεδιαστές είναι super εργαλείο για όλους τους υπόλοιπους είναι πεταμένα λεφτά μιας και με $3Κ φτιάχνουν super pc.

Κατά τα άλλα την υλοποίηση allinone με touch screen την πέτυχαν 100%.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε φόρα η Microsoft και βγάζει δικές τις συσκευές. Πάντως θυμίζει λίγο κάτι από IMac. Ούτε φαν μπόι είμαι ούτε τίποτα. Windows έχω. Αλλά πείτε ρε παιδιά. Δεν θυμίζει Mac?

 

όχι. τα ΑΙΟ υπήρχαν και πιο πριν. Όλα τα άλλα που παρουσίασε από το dial,  μεχρι τον καταπληκτικό tilt μηχανισμό τα ονειρεύεται η apple.

 

Τόσο καιρό ότι έκανες σε mac+ipad pro τα έκανες και σε desktop με ένα extra wacom και με λιγότερο κόστος. Πλέον αυτό δεν ισχύει, μιλάμε για πραγματικό workstation.

 

$3,000 για Intel Core i5 processor, 1TB HDD 8GB of RAM και 2GB GPU.

 

δλδ καλύτερο και φθηνότερο από imac και με πολύ καλύτερη gpu με μακράν ανώτερη και μεγαλύτερη οθόνη.

 

Χώρια την touch screen τη δυνατότητα χρήσης pen και το απίστευτα καινοτόμο Dial (+100$ για κάτι που αντίστοιχό του ούτε καν υπάρχει). Α ναι! και το pen included.

 

Το Creators Update με δυνατότητες που ακόμα και από third parties (oculus dev kit, wacom, google tango) να τα μαζέψεις όχι απλά ολοκληρωμένα κάτω από ενα κοινό API δεν έχεις, αλλά ούτε όλα τα χαρακτηριστικά δεν βρίσκεις, τα συνυπολογίζουμε στην αξία του προϊόντος;

 

Επίσης στα $3000 παίρνεις i7 όχι i5. Κάτω κάτω το γράφει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

960m? Χαχαχα

όντως για γέλια χαχαχα, οριακά κοντράρει την κορυφαία AMD Radeon R9 M395x του 27ρι iMac.

 

Ξέρεις ειδικά όταν συγκρίνεις πέτρες με πορτοκάλια είναι για ακόμα πιο πολλά γέλια and the joke in on you ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιες διαφημίσεις έβλεπα από apple,τώρα στο επίπεδο βλέπω πιο πάνω την microsoft.Τρελό marketing ,ειδικά με τις γραφίδες.Όταν έβαλε το στρογγυλό mouse πάνω στην οθόνη και έγραφε με το Pen,έμεινα μα@#@ς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...