Προς το περιεχόμενο

Surface Studio, το All-In-One PC της Microsoft για σχεδιαστές και όχι μόνο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άρχισε να σπέρνει η Microsoft. Ως προιόν, μοναδικό. Και άσε τους άλλους να σκέφτονται ARM

Καθε χρονο τα ιδια λογια ακουμε, και καθε χρονο οι πωλησεις πατωνουν.

Φιλτατε η λυση ARM δεν εχει ανταγωνισμο σε φορητες συσκευες, σε Desktop εννοειται οτι ακομα ειναι ανωριμη τεχνολογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο hardware, άθλιο λειτουργικό. Αν μπορει να τρέξει Linux χωρίς να χρειάζεται φας τη ζωή σου για να δουλέψουν όλα, τοτε άνετα θα το σκεφτόμουν.

Πεστα, χαλια μαυρα αυτα τα windows....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω βγάλει και την κοπανάω πάνω στο πληκτρολόγιο! 

 

Συγγνώμη, παραφέρθηκα...

 

Αλλά την έχω βγάλει και την κοπανάω πάνω στο πληκτρολόγιο!  :wub:

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν νομίζω να σε ξυπνήσει κανένας ...

Τα προϊόντα αυτά απευθύνονται σε επαγγελματίες που έχουν τα 5000. VFM για επαγγελματίες δεν υπάρχει. Υπάρχει μόνο για ερασιτέχνες, αλλά όχι σε τέτοια προϊόντα, τόσο καινοτόμα και τόσο λειτουργικά.

Ακριβώς.

Και μάλιστα απευθύνονται μόνο σε ανεπτυγμένες χώρες όπου υπάρχουν κανονικά επαγγέλματα που παράγουν υπεραξία και όχι ψευτο-επαγγέλματα που το μόνο που παράγουν είναι γραφειοκρατεία.

Επεξ/σία από skiabox
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο hardware, άθλιο λειτουργικό. Αν μπορει να τρέξει Linux χωρίς να χρειάζεται φας τη ζωή σου για να δουλέψουν όλα, τοτε άνετα θα το σκεφτόμουν.

Ναι μαν μου ο μεσος designer linux τρεχει αλλωστε...τι δυσκοιλιοτητα ειναι αυτη πια ρε,στο ιδιο επιπεδο με τους γιωταδες που κοιταν 960m και σκαλωνουν γιατι δε θα τρεχει bf1 σε 4κ....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία αυτά τα μαρκετίστικα "TrueColor κτλ" αλλά αν η οθόνη του είναι στα επίπεδα του surface pro 4 (ή των 5k imac), με κάλυψη του Adobe RGB τύπου 70%..καληνύχτα..άλλα θα βλέπεις κ άλλα θα τυπώνεις...

 

κατα τ'άλλα φαίνεται πολύ δυνατό εργαλείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν νομίζω να σε ξυπνήσει κανένας ...

Τα προϊόντα αυτά απευθύνονται σε επαγγελματίες που έχουν τα 5000. VFM για επαγγελματίες δεν υπάρχει. Υπάρχει μόνο για ερασιτέχνες, αλλά όχι σε τέτοια προϊόντα, τόσο καινοτόμα και τόσο λειτουργικά.

 

 

Ο άλλος μιλάει για value for money για επαγγελματίες. Και τον αφήνουν ακόμα να μπαίνει σε τεχνολογικά sites

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν υπάρχει vfm για επαγγελματίες. Δηλαδή όλοι οι επαγγελματίες πρέπει (μπορούν; ) να παίρνουν ό,τι πιο καινούργιο και ακριβό υπάρχει απλά επειδή είναι επαγγελματίες; Ο καθένας κρίνει, ανάλογα με τη δουλειά που έχει και το πόσο του αποδίδει, αν ένα τέτοιο μηχάνημα θα βγάλει τα λεφτά του.

 

Μια χαρά υπάρχει vfm για επαγγελματίες, δεν αλλάζει κάτι.

Επεξ/σία από zio10
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iMac + mac mini + ipad pro + apple pen  = Surface Studio. 

 

fixed

Για δείτε λίγο πάλι. 980 έχει μέσα όχι 960m.

Σωστός, αλλά πριν λέγαμε για το base model:

 

NVIDIA GeForce GTX 965M 2GB GPU GDDR5 memory or NVIDIA GeForce GTX 980M 4GB GPU GDDR5 memory

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...