Προς το περιεχόμενο

Surface Studio, το All-In-One PC της Microsoft για σχεδιαστές και όχι μόνο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι όντως... που να τρέξει η σουίτα της Adobe στα Windows...  

Oh! Wait...

 

Κάποιοι νομίζετε ότι όλος ο κόσμος κινείται γύρω σας, είτε είστε pc enthusiast, είτε gamers, είτε casual users ενιότε και οι επαγγελματίες γιατί δεν μπορείτε να δείτε τις ανάγκες των άλλων.

 

Όταν η apple ή η MS βγάζουν μηχανήματα με συγκεκριμένα specs τρέχετε πρώτοι να κράξετε...

Γιατί να έχει την 960Μ.

Γιατί να μην έχει G-Sync η οθόνη...

Γιατί να φοράει windows...

Γιατί να κλαίει το μωρό αφού φοράει πάνα όπως έλεγε και ο Χάρρυ Κλύν.

 

Γιατί το 90% του promo έδειχνε designers, επαγγελματίες του είδους...

Που ΔΕΝ τους νοιάζει να έχει g-sync η οθόνη που δεν τους νοιάζει να φοράει high-end κάρτα γραφικών και προφανώς τους ΚΑΙΕΙ να έχει windows για να μπορούν να τρέχουν τα προγράμματα που θέλουν!

 

Απλά ξεκολλήστε... και προφανώς μη γκρινιάζεται για τις τις τιμές γιατί ένας designer στην Αμερική μπορεί να καθαρίζει άνετα 2000-3000$ το μήνα.

Οπότε το να δώσει 1.5 μηνιάτικο για να πάρει ένα ΕΡΓΑΛΕΙΟ για την δουλειά του... δεν του είναι και τρελό ποσό...

Τι? Δεν μπορεί ο Έλληνας?! 

Ε να στείλουμε μια επιστολή στην MS για την απαράδεκτη τιμολογιακή πολιτική της που ΧΕΣΤΗΚΕ για την Ελλάδα και τον έλληνα που θέλει να δώσει το μισό ετήσιο καθαρό του κέρδος για να το πάρει.

 

Δεν ειναι πως διαφωνώ αλλά ακόμα δεν εχεις καταλάβει πως οι περισσότεροι εδω μέσα είναι άσχετοι οπότε γελάω με το πόσο τσάμπα τα γράφεις.

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν υπάρχει vfm για επαγγελματίες. Δηλαδή όλοι οι επαγγελματίες πρέπει (μπορούν ;) να παίρνουν ό,τι πιο καινούργιο και ακριβό υπάρχει απλά επειδή είναι επαγγελματίες; Ο καθένας κρίνει, ανάλογα με τη δουλειά που έχει και το πόσο του αποδίδει, αν ένα τέτοιο μηχάνημα θα βγάλει τα λεφτά του.

 

Μια χαρά υπάρχει vfm για επαγγελματίες, δεν αλλάζει κάτι.

 

Ακριβώς γι΄αυτο δεν υπάρχει VFM για τουε επαγγελματίες (τουλάχιστον στις περισσότερες περιπτώσεις). Οταν εσυ και εγω πάμε να πάρουμε PC κοιτάμε το vfm γιατι απο το PC δεν θα εχουμε οικονομικό όφελος. Ο επαγγελματίας εχει. Ναι ιδανικά θα μπορούσε αλλά οι περισσότεροι (τουλάχιστον οσοι ξέρω και οπως διαβάζω) κοιτανε πάντα το δυνατό μηχάνημα που μπορει να ξοδεψουν κατι παραπάνω αλλα θα τα βγάλουν,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καθε χρονο τα ιδια λογια ακουμε, και καθε χρονο οι πωλησεις πατωνουν.

Φιλτατε η λυση ARM δεν εχει ανταγωνισμο σε φορητες συσκευες, σε Desktop εννοειται οτι ακομα ειναι ανωριμη τεχνολογια.

Συμφωνώ. Σε φορητές συσκευές ούτε λόγος. Όμως απο δω και πέρα θα δούμε πολλά πράγματα απο την microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι φανατικος χρηστης unix που απειρες φορες εχω πλακωθει με πολυ κοσμο εδω μεσα υπερ του Linux, θαβοντας και μειωνοντας πολλες φορες την Microsoft αλλα....

ΑΛΛΑ επειδη ειμαι και δικαιος και λεω τα πραγματα παντα οπως ειναι. MICROSOFT ΜΠΡΑΒΟ. Αυτη την φορα πραγματικα ξεπερασες τον εαυτο σου. Αν ημουν χρηστης windows θα το ειχα παρει day one!

Eιναι ενα πραγματικα ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΙΟ Computer με πραγματικη τεχνολογια πανω του. Οχι μαλακιες. Με αφησες αφονο και μπραβο σου για αυτο!

Εμενα μου αρεσε...το βρήκα ευφυέστατο και μπράβο μου που το ειπα..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος iMac 27 5k και δεν το συζητάω αυτό το μηχάνημα σπέρνει. Χαίρομαι για την Microsoft και μακάρι να βλέπουμε συχνότερα τέτοιου επιπέδου προϊόντα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι πως διαφωνώ αλλά ακόμα δεν εχεις καταλάβει πως οι περισσότεροι εδω μέσα είναι άσχετοι οπότε γελάω με το πόσο τσάμπα τα γράφεις.

 

 

 

Ακριβώς γι΄αυτο δεν υπάρχει VFM για τουε επαγγελματίες (τουλάχιστον στις περισσότερες περιπτώσεις). Οταν εσυ και εγω πάμε να πάρουμε PC κοιτάμε το vfm γιατι απο το PC δεν θα εχουμε οικονομικό όφελος. Ο επαγγελματίας εχει. Ναι ιδανικά θα μπορούσε αλλά οι περισσότεροι (τουλάχιστον οσοι ξέρω και οπως διαβάζω) κοιτανε πάντα το δυνατό μηχάνημα που μπορει να ξοδεψουν κατι παραπάνω αλλα θα τα βγάλουν,

Σεβαστή η γνώμη σου φυσικά αλλά προσωπικά δεν το βλέπω να συμβαίνει στην πράξη, στις περισσότερες περιπτώσεις. Κάποιος δηλαδή να μη κοιτάει το κόστος αλλά να πηγαίνει στο καλύτερο - δυνατότερο. Πιο συχνά συμβαίνει να έχουν χειρότερα μηχανήματα απ'ό,τι θα έπρεπε και θα μπορούσαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό με αυτού του είδους τις προτάσεις είναι ότι χαράζουν πορεία για το μέλλον. Βλέπω το κυλινδρικό ματζαφλάρι και την περιστρεφόμενη 3d touch οθόνη και σκέφτομαι ότι έχει εφαρμογές σε ένα σωρό άλλα πράγματα αλλά ακόμα και στα games. Ο υπολογιστής είναι φοβερός σχεδιαστικά με καλά specs. Θα ήθελα να δω αντίστοιχες κινήσεις και από την Apple. Τώρα για το κατά πόσο θα το πάρουν στην Ελλάδα... ναι ακόμα και τώρα κάποιοι θα το πάρουν, έχει βρομίσει ο τόπος από iPhone κάποιοι τα έχουν και τα σκάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελό μηχάνημα για τους επαγγελματίες του είδους...
Οκ, την ταράξαμε στο βρίσιμο τη μικρομαλακή τελευταία αλλά εδώ, προσωπικά της βγάζω το καπέλο....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν υπάρχει vfm για επαγγελματίες. Δηλαδή όλοι οι επαγγελματίες πρέπει (μπορούν; ) να παίρνουν ό,τι πιο καινούργιο και ακριβό υπάρχει απλά επειδή είναι επαγγελματίες; Ο καθένας κρίνει, ανάλογα με τη δουλειά που έχει και το πόσο του αποδίδει, αν ένα τέτοιο μηχάνημα θα βγάλει τα λεφτά του.

 

Μια χαρά υπάρχει vfm για επαγγελματίες, δεν αλλάζει κάτι.

Προσπάθησε να καταλάβεις την διαφορά μεταξύ VFM και επιλογής του κατάλληλου προιόντος σ έναν επαγγελματία.

Ο επαγγελματίας επιλέγει το κατάλληλο προιόν για την δουλειά που θέλει να κάνει. Δεν επιλέγει το πόσο φθηνό είναι ένα προιόν.

Γι αυτό και υπάρχει ο όρος "για επαγγελματική χρήση" σε όλα τα προιόντα, τα οποία όπως ξέρεις είναι πάντοτε ακριβότερα. Και αυτό

γιατί έχουν περισσότερες δυνατότητες, μεγαλύτερη αντοχή στην χρήση και μεγαλύτερη λειτουργικότητα από τα ευρείας κατανάλωσεις.

Μη μου πεις ότι δεν ξέρεις τι είναι επαγγελματικό εργαλείο ή ότι τα επαγγελματικά είναι ακριβότερα; ....

Επίσης πάντα υπάρχει διαφορά τιμής μεταξύ των επαγγελματικών προιόντων, όμως για την περίπτωση που συζητάμε ( Surface Studio ) δεν υπάρχουν υποχωρήσεις στην τιμή και τζάμπα θα ψάχνει ή θα περιμένει κάποιος για VFM.

Εδώ πληρώνεις !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή και στον διεθνή τύπο γίνεται Ο χαμός  με τα νέα που φέρνει ο Πάνος , προσωπικά αν ήμουν CEO της Ms , και βλέποντας τι μπορεί να φτιάξει η εταιρεία , το τμήμα των mobile θα το ξύλωνα όλο , και  θα τους έστελνα όλους σπίτι τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Panos Panay; Αν αυτός δεν είναι Κύπριος εμένα να με φτυσετε!

 

On topic τώρα,πιστεύω πως τα all in one σαν αυτό είναι το μελλον των pc. Καιρός να ακολουθήσουν όλοι οι κατασκευαστές και να ξεφορτωθούμε το χαζοκουτο

Ειναι ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...