Προς το περιεχόμενο

Νέα MacBook Pro από την Apple με Touch Bar και Touch ID


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Πια apple, το USB Implementers Forum που ειναι υπευθυνο για το usb αποφασισε να το αντικαταστησει, εξου και το τελευταιο προτυπο (3.1) ειναι ΜΟΝΟ σε type c. 

 

 

Έχει διευρυνθεί πάρα πολύ το scope του USB 3.1 σε σχέση με τα παλιότερα πρότυπα και γι αυτό ήταν επιβεβλημένη η αλλαγή του κοννέκτορα.

 

Αυτό όμως δέν σημαίνει οτι το USB 2 και 3.0 θα καταργηθούν. Είναι τόσο μεγάλη η εγκατεστημένη βάση υπολογιστών, συσκευών και περιφερειακών που χρησιμοποιούν τα παλιότερα πρότυπα που δέν είναι θεμιτό να γίνει μια τέτοια αλλαγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 598
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γελάει ο κόσμος με τα σαπάκια, μόλις αρχίσεις και συνδέεις πράγματα σταματά να δουλεύει το wifi, φοβερό quality control

 

 

Εχω γραφτεί στο κανάλι του τύπου.

Είναι πραγματικά πολύ καλός στα ηλεκτρονικά.

 

PS : Μου άρεσε το 'El Crapita'

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φθηνή προσπάθεια εντυπωσιασμού από την Αpple που ομολογουμένως θα στοιχίσει ακριβά στα κολακευμένα fanboys που ξετρελάθηκαν με την άχρηστη touch bar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Η αμηχανη στιγμη που το βιντεο αποθεωνει την αποδοση του νεου MacBook αλλα ο hater παταει like γιατι διαβασε μονο τον τιτλο και νομιζει οτι το κραζει..

Επεξ/σία από Choulio
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γελάει ο κόσμος με τα σαπάκια, μόλις αρχίσεις και συνδέεις πράγματα σταματά να δουλεύει το wifi, φοβερό quality control

 

 

Λέει ο τύπος στο βίντεο οτι αν πας σε Apple store στην Νέα Υόρκη να το πάρεις, από τα $1499 που είναι η τιμή, τελικά βγαίνει $1633. (~8,9% φόρος)

 

Οπότε το "φτηνότερο" με την touchbar από $1799 πρέπει να βγαίνει περίπου $1960...

 

so_much_win__by_kisame_x_mudkip.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λέει ο τύπος στο βίντεο οτι αν πας σε Apple store στην Νέα Υόρκη να το πάρεις, από τα $1499 που είναι η τιμή, τελικά βγαίνει $1633. (~8,9% φόρος)

Οπότε το "φτηνότερο" με την touchbar από $1799 πρέπει να βγαίνει περίπου $1960...

Υup, sounds about right.

Μασαχουσετη περι τα 6%. Και παει λεγοντας, αναλογα το state.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει ο τύπος στο βίντεο οτι αν πας σε Apple store στην Νέα Υόρκη να το πάρεις, από τα $1499 που είναι η τιμή, τελικά βγαίνει $1633. (~8,9% φόρος)

 

Οπότε το "φτηνότερο" με την touchbar από $1799 πρέπει να βγαίνει περίπου $1960...

 

 

H τεραστια ανακαλυψη του τυπου, ειναι κατι γνωστο απο το 2012, και φυσικα δεν εχει να κανει με την Apple, αλλα με ολα τα λαπτοπ που συνδεονται σε wireless wifi 2.4 Ghz και USB 3, οταν ο εξωτερικος σκληρος ειναι κοντα στο wireless adapter του λαπτοπ.

 

Link.png Site: USB3.0* Radio Frequency Interference Impact on 2.4GHz Wireless Devices - Intel White Paper

 

Επιπλεον ποσος μας απασχολει ποσο παραπανω πληρωνει ενας στην Νεα Υορκη. Προφανως το εξτρα 8.9% ειναι σε ολα τα λαπτοπ, οχι μονο της Apple. 

 

Υup, sounds about right.

Μασαχουσετη περι τα 6%. Και παει λεγοντας, αναλογα το state.

Και αμα το παραγγειλεις κατευθειαν απο το site ποσο το πληρωνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

we-came-we-saw-we-conquered--3.jpg

 

161109_slice_01.png

 

But but but.... έχει τόσες ελλείψεις. 

Ρεσύ Taurus σοβαρά τώρα και εγώ είμαι λάτρης των προϊόντων αλλά όταν σε χρεώνουν 2000€ για ένα Λάπτοπ και χαίρεσαι μάλιστα που τα μαζεύουν τότε ξεφεύγει η κατάσταση να το κοιτάξεις, φιλικά πάντα... :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεσύ Taurus σοβαρά τώρα και εγώ είμαι λάτρης των προϊόντων αλλά όταν σε χρεώνουν 2000€ για ένα Λάπτοπ και χαίρεσαι μάλιστα που τα μαζεύουν τότε ξεφεύγει η κατάσταση να το κοιτάξεις, φιλικά πάντα... :)

Oτι και καλα τωρα ξεφυγε η κατασταση με τον taurus...νταξει, δε σχολιαζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...