Προς το περιεχόμενο

Νέα MacBook Pro από την Apple με Touch Bar και Touch ID


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 598
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην προσπαθεις να βγαλεις νοημα.

Τα fanboys "δικαιολογουν" την κατα 500€ αυξημενη τιμη οτι επειδη εχει καινουριο επεξεργαστη (skylake).

Οποτε με την λογική των fanboys, σε 3 χρόνια που θα έχουν βγει άλλες 3 γενις νέων intel επεξεργαστών , τα macbook  θα κοστίζουν πχ 1500€ (3x500) ακριβότερφα από τώρα.

Ελα εντάξει το ξεφτίλισες ....ειναι ακριβα ειπαμε. Για να ικανοποιησω την λογική σου αφου το θες η Apple κλεβει τον κοσμο....ικανοποιηθηκες τωρα? 

ΥΓ. Ξαναριξε μια ματια πως κατασκευαζεται το unibody στο youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα δεν γινονται να μπουνε σε ένα τυπου χαμπάκι? Συγνωμη που ρωτάω αλλα νομιζω ηδη υπάρχουν usb c τέτοια.

Αν εννοείς hubάκι, μία συσκευή που να συνδέεται στο usb-c και να δίνει ένα μάτσο άλλες θύρες (ethernet, hdmi, dp, usb-a, card reader κτλ.) τότε αναφέρεσαι σε dock, όπως και ανέφερα πως έπρεπε να το προσφέρει η ίδια, έστω και ξεχωριστά. Αλλιώς θες ένα αντάπτορα για τον καθένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα εντάξει το ξεφτίλισες ....ειναι ακριβα ειπαμε. Για να ικανοποιησω την λογική σου αφου το θες η Apple κλεβει τον κοσμο....ικανοποιηθηκες τωρα? 

ΥΓ. Ξαναριξε μια ματια πως κατασκευαζεται το unibody στο youtube.

Oπως κατασκευαζοταν και στο προηγουμενο μοντελο....τι ειναι αυτο λοιπον που αυξησε την τιμη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπως κατασκευαζοταν και στο προηγουμενο μοντελο....τι ειναι αυτο λοιπον που αυξησε την τιμη?

Το δικαιολόγησαν ήδη μερικοι:

 

4 thunderbolt 3 vs 2 thunderbolt 2 μικρη διαφορά? Skylake ?

 

btw, το 13" macbook pro με τις 4 thunderbolt ξεκινάει απο ~2199€.

 

Αλλωστε εχει .. skylake! Σε 3 χρονια που θα εχει 3 γενιές μεταγενέστερο intel επεξεγαστή, θα κοιστίζει 1500€(3x500) ακριβότερα απο τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βασικο πακετο πρεπει να προσφερει και δωρο κυαλια, για να βλεπουν οι αγοραστες ποσο μπροστα τους ειναι η MS


Να βγαινουν τετοια state of the art μηχανηματα και να πεταγεται μια μειοψηφια να προμοταρουν τα surface... Παρανοια!

Σου εκανα like γιατι, φανταζομαι, οτι ειναι ειρωνικο το post. Αν οχι....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το touch bar ωραίο αν και δεν νομίζω οτι το χρειάζομαι τοσο πολυ. Ωραία form factors, φοβερές οθόνες, και solid hardware. Το thunderbolt 3 (usb c) μου αρέσει η ιδέα του παω στο γραφείο μου συνδέω ΕΝΑ και μόνο καλώδιο και τέλος. Αν στη πορεία βγάλουν και μαγνητικό όπως η belkin για τη φόρτιση θα ειναι ιδανικό για μας που είχαμε συνηθίσει το MagSafe. Επίσης σταματήστε να κάνετε συγκρίσεις με MS μηχανήματα (surface κλπ) αυτα ΔΕΝ τρέχουν MacOS αλλα τα αθλεια windows! Οποτε συγκρίνετε μήλα με πορτοκάλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπως κατασκευαζοταν και στο προηγουμενο μοντελο....τι ειναι αυτο λοιπον που αυξησε την τιμη?

Ελα ντε? Το χρεωσε λαθος ή μας κλεβει ? Μαλλον το δευτερο...? Αν ναι πεστο να κανουμε μυνηση....

 

ΥΓ. Ο σκυλος μου, του αρεσει να δαγκωνει το macbook pro μου. Για αυτο δεν πηρα surface...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ντε? Το χρεωσε λαθος ή μας κλεβει ? Μαλλον το δευτερο...? Αν ναι πεστο να κανουμε μυνηση....

 

ΥΓ. Ο σκυλος μου, του αρεσει να δαγκωνει το macbook pro μου. Για αυτο δεν πηρα surface...

Τιποτα απο τα 2 προφανως. Βρισκει και τα κανει. Αλλα τι βγαινεις και μου το δικαιολογεις λογω skylake? Δηλαδη το πιστευεις και εσυ ο ιδιος οτι γιαυτο κανει 400€ πανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικαιολόγησαν ήδη τα fanboys:

 

 

btw, το 13" macbook pro με τις 4 thunderbolt ξεκινάει απο ~2199€.

 

Αλλωστε εχει .. skylake! Σε 3 χρονια που θα εχει 3 γενιές μεταγενέστερο intel επεξεγαστή, θα κοιστίζει 1500€(3x500) ακριβοότερα απο τώρα.

Ναι γιατι μονο επεξεργαστης ειναι το μυστικο της τιμής. Αυτο καταλαβες ή σε αυτο κολλησες για να κράξεις τα funboys... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις τιμές της Apple, υπεύθυνος είναι ο ανταγωνισμός. Από τη στιγμή που τα μοντέλα θα πουλήσουν, δεν μπορεί να ζητάμε από αυτούς το λόγο. Εκτός αν δεν πουλήσουν, οπότε μπορούμε να λέμε πράγματα όπως "δεν πάνε καλά", αλλά το πιστεύει αυτό κανείς; Δε νομίζω.

 

Ναι, ξέρω, μερικοί νομίζετε ότι φταίει ο κόσμος που τα αγοράζει, αλλά και πάλι πρόβλημα του ανταγωνισμού είναι αυτό. Στους ίδιους απευθύνονται, ας κάνουν το ίδιο πλασάρισμα αν υποθέτουν ότι αυτό είναι το πρόβλημα (που δεν είναι).

Η apple έχει μείωση κερδών μετά απο 15 χρόνια. Κανείς δεν λέει ότι δεν πάει καλά αλλά δεν πάει τόσο καλά όσο πήγαινε...

Οι γενικές αυξήσεις τιμών σε όλο το product line της δεν την βοήθησαν να αυξήσει τα κέρδη της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Η τυφλή σου επιθυμία" να το αποκτήσεις.

Η αληθεια ειναι οτι αμα δεν υπηρχε το surface η παραπανω προταση θα ηταν σωστη. Αλλα αφου το surface ισοπεδωσε τα παντα, μονο οποιος γουσταρει τρελα μηλο η απεχθανεται την microsoft θα το προτιμησει.

Ναι γιατι μονο επεξεργαστης ειναι το μυστικο της τιμής. Αυτο καταλαβες ή σε αυτο κολλησες για να κράξεις τα funboys... :-D

Μα αυτο το "μυστικο" επικαλεστηκες για να δικαιολογησεις την διαφορα τιμης. Πες "βρηκε κοροιδα και τα κανει" και δεν θα σου λεγε κανεις τιποτα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...