Προς το περιεχόμενο

A-S11, η έξυπνη σκούπα της ainol με τιμή €132


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την συγκεκριμένη σκούπα είχα ψαχτεί πριν λίγους μήνες και βρήκα σχόλια από κάποιους χρήστες ότι δεν τα καταφέρνει καθόλου καλά με τα χαλιά. Για την ακρίβεια τα βλέπει σαν εμπόδια και δεν ανεβαίνει να τα καθαρίσει.

Για την Xiaomi που έψαξα βρήκα ότι κάνει πολύ καλή δουλειά αλλά ο χειρισμός της είναι δύσκολος καθώς δεν διαθέτει τηλεχειριστήριο και ο μόνος τρόπος να την προγραμματίσεις είναι είτε από τα κουμπιά είτε από την εφαρμογή Xiaomi myhome που όμως είναι γεμάτη bugs, η σύνδεση της σκούπας με την εφαρμογή παρουσιάζει ένα σωρό προβλήματα και φόρουμ υποστήριξης υπάρχει μόνο στα κινέζικα. Επίσης η Xiaomi δεν έχει σύστημα "φάρων" για τοποθέτηση τους μέσα στο σπίτι για διευκόλυνση του δρομολογίου της σκούπας. Ωστόσο από ότι λένε έχει πολύ καλό αλγόριθμο κίνησης στο χώρο και κάνει εξαιρετική δουλειά.

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάποια από τις φτηνές αυτές σκούπες ας μας το ποστάρει. Θα βοηθήσει πολλούς από εμάς που ψαχνόμαστε για ρομποτική σκούπα όχι πάνω από 300-320 ευρώ.

Να σου πω εγώ με τη roomba 880 που έχω όταν δεν χρησιμοποιώ τους φάρους το καθάρισμα δεν είναι καθόλου το ίδιο. Δηλαδή για μεγάλο χώρο χωρίς φάρους δεν...

Τωρα για υπνοδωμάτιο μια χαρά είναι χωρίς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω εγώ με τη roomba 880 που έχω όταν δεν χρησιμοποιώ τους φάρους το καθάρισμα δεν είναι καθόλου το ίδιο. Δηλαδή για μεγάλο χώρο χωρίς φάρους δεν...

Τωρα για υπνοδωμάτιο μια χαρά είναι χωρίς.

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Και να σκεφτείς ότι θεωρούσα τους φάρους περιττό αξεσουάρ! Thanks for the tip my friend!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνύπαρξη με roomba 774 1 χρόνο τώρα χωρίς φόρους σε σπίτι 110τμ τα πάει μια χαρά με καθημερινό πρόγραμμα δουλειάς.το μόνο κακό ότι άλλαξα μπαταρία λόγω της κάθε μέρας και τώρα με μια μεγαλύτερη βγάζει 1.5 ώρα δουλειάς. Τρομερά ευχαριστημένη η γυναίκα , έχει ξεχάσει τι σημαίνει σκούπα. Ανταλλακτικά τα πάντα από aliexpress.μην πάρετε κινέζικες δεν αξίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το κοίταγα τις προάλλες, αυτό εδώ εννοούμε "φάροι";

http://www.gearbest.com/brushes/pp_447816.html

 

Να μην το αφήνουμε δηλαδή να μπαίνει σε κάποιο δωμάτιο, περιορίζοντας έτσι τον χώρο που θα κινηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι οι φάροι;

Δύο κουτάκια που ανάλογα την επιλογή που θα επιλέξεις είτε μπλοκάρουν τη σκούπα virtual wall δηλαδή ή μπλοκάρουν προσωρινά μέχρι να τελειώσει ένα δωμάτιο και μετά την αφήνουν να πάει στο άλλο. Είναι πολύ πιο αποδοτικό το σκούπισμα έτσι για μεγάλους χώρους
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο offtopic, αλλά:

 

Αυτό το rose gold απ' όταν το 'βαλαν στο iPhone, έκτοτε μόνο σε αμάξι δεν έχει μπει! Και δεν είμαι και σίγουρος γι' αυτό.

 

:eek:

έγινε και αυτό

 CiQayggWkAEAZpb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...