Προς το περιεχόμενο

Intel i5 6500 vs AMD 83xx


panos2171

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Χιλιοσυζητημένο θέμα δε λέω αλλά με σκόρπιες απαντήσεις από δω κι απο κει δε βγάζω άκρη. Το λοιπόν, θέλω να στήσω ένα gaming pc αλλά δεν ξέρω τι να προτιμήσω από επεξεργαστή. Θα παίζει όλα τα είδη παιχνιδιών και θέλω να κρατήσει αξιοπρεπώς 4-5 χρόνια, οπότε να κινηθώ προς intel ή προς AMD και γιατί;

Καθαρα clickbait για vs το θεμα. :devil:

 

Φιλε Παναγιωτη,θα πρεπει να περιμενεις οπως ειπανε πολλοι.Οι νεες πλατφορμες θα φερουν και νεα τεχνικα χαρακτηριστικα και καλυτερες επιδοσεις οποτε αν θελεις να αντεξει σε βαθος το συστημα,αναμονη.Ας το ριξει στο διαβασμα ,στο γκομενιλικι η και στα δυο για 5-6 μηνες ο αδερφος σου δεν θα παθει τιποτε.Ας παιζει παλια games και παλια mmos ,ξερεις ποσα υπαρχουν και ειναι εξαιρετικα?

 

Εδω και καιρο εχω αρχισει να παιζω παλια παιχνιδια που δεν ειχε τυχει να ασχοληθω στο παρελθον και μπορω να το κανω χρονια ,οχι λιγους μηνες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις θα με τρελάνετε και οι δυό σας βραδυάτικα, από το 2009 είμαι ενεργός στο θέμα των αναβαθμίσεων,λέτε να μην ξέρω τι γίνεται;

Μερικές φορές πέφτει υπερασπιστικη γραμμή αν πούμε κάτι κακό απο πολλά άτομα. Ειδικά πριν το καλοκαίρι.

Αυτο που με πειραζει είναι να υπερασπιζομαστε τυφλά μια εταιρία και να μην κοιτάμε την τσέπη μας. Αυτό μόνο, δεν μ`αρέσει καμια εταιρεία παραπάνω.

 

Άσχετο με το θέμα αλλα είπα να το βγάλω απο μέσα μου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές φορές πέφτει υπερασπιστικη γραμμή αν πούμε κάτι κακό απο πολλά άτομα. Ειδικά πριν το καλοκαίρι.

Αυτο που με πειραζει είναι να υπερασπιζομαστε τυφλά μια εταιρία και να μην κοιτάμε την τσέπη μας. Αυτό μόνο, δεν μ`αρέσει καμια εταιρεία παραπάνω.

 

Άσχετο με το θέμα αλλα είπα να το βγάλω απο μέσα μου.

Ο λόγος ακριβώς που δεν συμμετεχω στα αντίστοιχα θέματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε τον 6500 να τελειώνεις, δεν βλέπω να παίζει πολύ απαιτητικά παιχνίδια ο αδελφός σου οπότε με τον 6500 + 470/480 μια χαρά θα είναι για 2-3 χρόνια.  Απλά αν μπορείς πάρε την 480 με 8GB αν την κρατήσει πολύ καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά... Περίμενε να βγούν οι Zen. Αν δε θές να περιμένεις τότε πήγαινε στον i5-6500. Θα πρέπει να είναι τρελός κάποιος για να προτιμήσει ΤΩΡΑ κάποιον FX-83XX. O i5-6500 είναι καλύτερος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...