Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα. Θελω να αφησω στην ακρη για καποιο χρονικο διαστημα το ''Iqos 3 Duo'' και να πιασω το ''ηλ.τσιγαρο'' που εχω.

Η μπαταρια του iqos αυτη τι στιγμη ειναι σχεδον αδεια. Να το αφησω ετσι η να το φορτισω κανονικα και μετα να το αφησω στην ακρη;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 ώρες πριν, fearless είπε

Καλημερα. Θελω να αφησω στην ακρη για καποιο χρονικο διαστημα το ''Iqos 3 Duo'' και να πιασω το ''ηλ.τσιγαρο'' που εχω.

Η μπαταρια του iqos αυτη τι στιγμη ειναι σχεδον αδεια. Να το αφησω ετσι η να το φορτισω κανονικα και μετα να το αφησω στην ακρη;

 

Πιστεύω καλύτερα να το φορτίσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, fearless είπε

Η μπαταρια του iqos αυτη τι στιγμη ειναι σχεδον αδεια. Να το αφησω ετσι η να το φορτισω κανονικα και μετα να το αφησω στην ακρη;

Εννοείται να το φορτίσεις, ποτέ άδεια η μπαταρία σε παρατεταμένο διάστημα σε καμία συσκευή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστω, οκ θα το φορτισω. 

Κατι τελευταιο.. για ολο αυτο το διαστημα, ειναι καλυτερα να αφησω το στικ εκτος η μεσα στην μπαταρια;

Επεξ/σία από fearless
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, Tigkas είπε

Μέσα για να μην εξαντληθεί γρήγορα η μπαταρία του, η βάση θα το συντηρεί φορτισμένο.

Σωστα, και θα κοιταω αν η μπαταρια φτασει (με τον καιρο) χαμηλα, να την φορτιζω.

Επεξ/σία από fearless
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/10/2021 στις 12:25 ΜΜ, VitaMan είπε

Όλοι κακά λόγια λένε για την αλλαγή στο φίλτρο των Heets. Μέχρι και πωλητής της εταιρείας παραδέχθηκε ότι ήταν τεράστιο λάθος να αλλάξουν το αλουμίνιο με μη αναφλέξιμο χαρτί.

Το Pulze παιδιά δεν το έχω κάνει. Αυτούς που το δοκίμασαν μου είπαν ότι είναι μέτριο.

Γενικά στην κατηγορία θερμαινόμενο μου φαίνεται δεν ψάχνεις το καλύτερο αλλά το λιγότερο κακό.

Χαλι μαύρο για μένα  η αφαίρεση του αλουμινίου. Σε σημείο να μη καπνίζονται.

Προσπαθώ να βγάλω άκρη με τους κωδικούς από κάτω να πετύχω παρτίδες με αλουμινόχαρτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, ipal είπε

Χαλι μαύρο για μένα  η αφαίρεση του αλουμινίου. Σε σημείο να μη καπνίζονται.

Προσπαθώ να βγάλω άκρη με τους κωδικούς από κάτω να πετύχω παρτίδες με αλουμινόχαρτο. 

στα LIDL που πήγα προχτές, στις (κλειστές) θήκες με τσιγάρα που έχουν πάνω από τα ταμεία, θα βρεις παλιότερους κωδικούς.. δεν έχουν τις καινούριες γεύσεις και πραγματικά δεν ξέρω γιατί δεν φεύγουν τα τσιγάρα τους, αφού τα έχουν συνέχεια κλειστά και μόνο αν ζητήσεις τα ανοίγουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, leftys είπε

...και πραγματικά δεν ξέρω γιατί δεν φεύγουν τα τσιγάρα τους, αφού τα έχουν συνέχεια κλειστά και μόνο αν ζητήσεις τα ανοίγουν.

Υποθέτω γιατί αν κάποιος θέλει τσιγάρα δεν πάει στο LIDL για να αγοράσει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, leftys είπε

στα LIDL που πήγα προχτές, στις (κλειστές) θήκες με τσιγάρα που έχουν πάνω από τα ταμεία, θα βρεις παλιότερους κωδικούς.. δεν έχουν τις καινούριες γεύσεις και πραγματικά δεν ξέρω γιατί δεν φεύγουν τα τσιγάρα τους, αφού τα έχουν συνέχεια κλειστά και μόνο αν ζητήσεις τα ανοίγουν.

Ε επειδή τα έχουν κλειστά δε φεύγουν 😂. Ε φαντάζομαι θα υπάρχουν αρκετά ακόμα απ' τις παλιές παρτίδες. Θενκς πάντως θα τσεκαρω και λιντλ αν και στο δικό μου δεν έχει τσιγάρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Άλλη μια αλλαγή...προς το χειρότερο για εμένα!!!

Οι μπατονετες καθαρισμού άλλαξαν και αυτές. Δεν είναι πλέον με πλαστικό στέλεχος . Έγινε και αυτό με σκληρό χαρτόνι (όπως τα καλαμάκια) και φυσικά πλέον δεν είναι εμποτισμένα τα μπαμπακακια. Σου λένε βάλε εσύ οινόπνευμα . 2 ευρώ το μικρό κουτάκι!!!

Πολλές οικολογικές αλλαγές στα μικροπράγματα της καθημερινότητας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, akisk79 είπε

Νεα συσκευή από την iqos στα 29 ευρώ μαζί με 3 πακέτα.

Απ' ότι μου είπαν από αύριο θα είναι διαθέσιμο.

 

20211107-202223.jpg

Από αυτά που διαβασα δείχνει να είναι ενδιαφέρον. Διάρκεια για 20 - 25 heets , λέει. Και δείχνει λίγο περίεργος ο τρόπος που βγάζεις το heets (περιστροφή 3 φορές και μετά τράβηγμα) καθώς και ο καθαρισμός του. Αν παίζει όντως και σε αυτήν την τιμή ίσως θα είναι μια καλή ανανέωση για το duos 3 που άρχισε να τα παίζει πάνω στον χρόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

IQOS 3 DUO: 2900mAh

IQOS LIL SOLID 2.0: 2950mAhBattery Capacity (mAh): 2950mAh

 

  • Weight: 5.5g
  • Size: 104 x 30 x 17mm
  • Place of origin: Korea
  • Color: Space Blue, Black
  • Material: Aluminum alloy
  • Warm-up time: 2 5 s
  • Charging time: 15 minutes
  • Temperature: 300-350
Επεξ/σία από akisk79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...