Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάπνιζα από τα 17 μου. Με την έλευση του iqos το 2017 σταμάτησα μαχαίρι το τσιγάρο και άρχισα μανιωδώς το iqos. Κάπου στα μέσα του 2018 μπήκα στον κόσμο του ατμίσματος, αφού είχα πιάσει ρεκόρ πακέτων με τα heets. Η αλήθεια είναι πως δεν μπορούσα με τίποτα να βρώ στο ηλεκτρονικό αυτό που υπήρχε στο iqos. Αυτό που πραγματικά το διαφοροποιεί από τα υγρά οποιασδήποτε εταιρείας και τελικά τα έκανα και τα 2, πότε το ένα, πότε το άλλο κάποιες φορές και ταυτόχρονα...🤢🤢 

Εχθές ο ψιλικατζής μου (σας είπα;;; έχω και προσωπικό ψιλικατζή...) μου πρότεινε το veev. Καχυποψία ήταν η πρώτη μου αντίδραση αλλά ως γνωστόν είμαι και γκατζετάκιας αδιόρθωτος. Κάθομαι και παίζω με τα fisherprice των αγοριών μου περισσότερο από αυτούς....😇 Γενικά ότι έχει λαμπάκια, φωτάκια...κατάσχεται...!!

Είχα και παλαιότερα μια εμπειρία με το blu αλλά τζίφος...πάντα στο iqos. Πήρα λοιπόν και το veev να δώσω μια ευκαιρία αλλά και ταυτόχρονα να ικανοποιήσω και την ανάγκη μου για να παίξω με κάτι καινούριο, πιστεύοντας πως πάλι θα γυρίσω εκεί που ήξερα σταθερά. 

Στην Ελβετία πραγματικά κάτι έκαναν σωστά. Θα πω γιατί αμέσως. Το veev τι ΔΕΝ έχει: Χτύπημα δεν έχει, Έντονη γεύση δεν έχει. Καλή μπαταρία δεν έχει. ΑΛΛΑ ( όποιος ατμίζει θα καταλάβει) υγρά με χτύπημα και έντονη νικοτίνη τα είχα πιπίλα και έκλαιγα το λαιμό μου. Άτμιζα συνέχεια, είχα ικανοποίηση εκείνη τη συγκεκριμένη στιγμή αλλά μετά είχα φλέματα έβηχα και γενικά το μετάνιωσα. Με το veev ενώ κάνω 2 τζούρες έχει σώμα ο ατμός και ενώ δεν έχει χτύπημα πολύ στο λαιμό (πχ με 12άρι υγρό ήμουνα αλλά όχι με άλατα που είναι το veev) έχω την αίσθηση πως δεν θέλω άλλο αλλά χωρίς να μπουκώνω. Επίσης το καλύτερο για το τέλος. Άναψα heet και το έσβησα γιατί δεν μου άρεσε η γεύση, ενώ με το ηλεκτρονικό το κλασσικό δεν συνέβαινε αυτό. Είμαι στα κίτρινα προς το παρόν αφού το πορτοκαλί δεν μου άρεσε ιδιαίτερα, τα φρουτένια δεν θα τα δοκιμάσω αφού ούτε στο ηλεκτρονικό έκανα φρουτένια, μόνο καπνικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, harris231 είπε

Κάπνιζα από τα 17 μου. Με την έλευση του iqos το 2017 σταμάτησα μαχαίρι το τσιγάρο και άρχισα μανιωδώς το iqos. Κάπου στα μέσα του 2018 μπήκα στον κόσμο του ατμίσματος, αφού είχα πιάσει ρεκόρ πακέτων με τα heets. Η αλήθεια είναι πως δεν μπορούσα με τίποτα να βρώ στο ηλεκτρονικό αυτό που υπήρχε στο iqos. Αυτό που πραγματικά το διαφοροποιεί από τα υγρά οποιασδήποτε εταιρείας και τελικά τα έκανα και τα 2, πότε το ένα, πότε το άλλο κάποιες φορές και ταυτόχρονα...🤢🤢 

Εχθές ο ψιλικατζής μου (σας είπα;;; έχω και προσωπικό ψιλικατζή...) μου πρότεινε το veev. Καχυποψία ήταν η πρώτη μου αντίδραση αλλά ως γνωστόν είμαι και γκατζετάκιας αδιόρθωτος. Κάθομαι και παίζω με τα fisherprice των αγοριών μου περισσότερο από αυτούς....😇 Γενικά ότι έχει λαμπάκια, φωτάκια...κατάσχεται...!!

Είχα και παλαιότερα μια εμπειρία με το blu αλλά τζίφος...πάντα στο iqos. Πήρα λοιπόν και το veev να δώσω μια ευκαιρία αλλά και ταυτόχρονα να ικανοποιήσω και την ανάγκη μου για να παίξω με κάτι καινούριο, πιστεύοντας πως πάλι θα γυρίσω εκεί που ήξερα σταθερά. 

Στην Ελβετία πραγματικά κάτι έκαναν σωστά. Θα πω γιατί αμέσως. Το veev τι ΔΕΝ έχει: Χτύπημα δεν έχει, Έντονη γεύση δεν έχει. Καλή μπαταρία δεν έχει. ΑΛΛΑ ( όποιος ατμίζει θα καταλάβει) υγρά με χτύπημα και έντονη νικοτίνη τα είχα πιπίλα και έκλαιγα το λαιμό μου. Άτμιζα συνέχεια, είχα ικανοποίηση εκείνη τη συγκεκριμένη στιγμή αλλά μετά είχα φλέματα έβηχα και γενικά το μετάνιωσα. Με το veev ενώ κάνω 2 τζούρες έχει σώμα ο ατμός και ενώ δεν έχει χτύπημα πολύ στο λαιμό (πχ με 12άρι υγρό ήμουνα αλλά όχι με άλατα που είναι το veev) έχω την αίσθηση πως δεν θέλω άλλο αλλά χωρίς να μπουκώνω. Επίσης το καλύτερο για το τέλος. Άναψα heet και το έσβησα γιατί δεν μου άρεσε η γεύση, ενώ με το ηλεκτρονικό το κλασσικό δεν συνέβαινε αυτό. Είμαι στα κίτρινα προς το παρόν αφού το πορτοκαλί δεν μου άρεσε ιδιαίτερα, τα φρουτένια δεν θα τα δοκιμάσω αφού ούτε στο ηλεκτρονικό έκανα φρουτένια, μόνο καπνικά. 

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου εκτός από τη τελευταία παράγραφο. 
Στο ατμισμα κι εγώ δεν εκανα ποτέ φρουτένια. Μόνο καπνικά. 
Δωσε μια ευκαιρία στο μωβ του veev και πες μου. Έχω φάει κόλλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ppmarkos είπε

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου εκτός από τη τελευταία παράγραφο. 
Στο ατμισμα κι εγώ δεν εκανα ποτέ φρουτένια. Μόνο καπνικά. 
Δωσε μια ευκαιρία στο μωβ του veev και πες μου. Έχω φάει κόλλημα. 

για πες...To Mauve Mix λες? 

Επεξ/σία από Decano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Decano είπε

Θα το δοκιμάσω! Τα άλλα φρουτένια τα έχεις δοκιμάσει;

Όχι ακόμα… έχω κολλήσει λίγο με το Mauve Mix. 
Επίσης παρατηρώ κάποιες διακυμάνσεις ρεύματος στη συσκευή. Σαν να κόβει στιγμιαία το ρεύμα κ ξανά δίνει. Έχεις παρατηρήσει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

..🤧) το mauve mix. Έλεος ρε παιδιά...πως σας άρεσε αυτό το υγρό. ΠΩΠΩΠΩΩΩΩ!!! καπνικά και πάλι καπνικά....😆

Επεξ/σία από harris231
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ppmarkos είπε

Όχι ακόμα… έχω κολλήσει λίγο με το Mauve Mix. 
Επίσης παρατηρώ κάποιες διακυμάνσεις ρεύματος στη συσκευή. Σαν να κόβει στιγμιαία το ρεύμα κ ξανά δίνει. Έχεις παρατηρήσει κάτι;

Όχι δεν έχω δει κάτι τέτοιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, harris231 είπε

Ιδρωτίλα μπογιατζή που φοράει μάλλινες κάλτσες (και τις βγάζει...🤧) το mauve mix. Έλεος ρε παιδιά...πως σας άρεσε αυτό το υγρό. ΠΩΠΩΠΩΩΩΩ!!! καπνικά και πάλι καπνικά....😆

Τι διαφορά μπορεί να έχει η ιδρωτιλα ενός μπογιατζή ....από τους υπόλοιπους ανθρώπους;;;;;

Επεξ/σία από markosf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2022 στις 3:22 ΜΜ, ppmarkos είπε

Όχι ακόμα… έχω κολλήσει λίγο με το Mauve Mix. 
Επίσης παρατηρώ κάποιες διακυμάνσεις ρεύματος στη συσκευή. Σαν να κόβει στιγμιαία το ρεύμα κ ξανά δίνει. Έχεις παρατηρήσει κάτι;

Μάλλον έχεις ενεργοποιήσει την ειδοποιηση του αριθμού εισπνοων. 

Εκεί το κάνει αυτό που λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
6 ώρες πριν, Decano είπε

Σε 3 εκδόσεις το iluma. Κλασική και premium. Αγορές από 7 Ιούνη 

Δεν είπες τιμή και ανησυχώ 😂 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...