Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι Παπαστρατος, ειναι Phillip Morris, ο Παπαστρατος απλα τα αντιπροσωπευει ως μερος ολης της αντιπροσωπιας τσιγαρων που εχει απο τη Phillip Morris.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χρόνια πολλά σε όλους! Σχετικά με το iqos, να σας πω κάποια από τα βασικότερα:

 

1. Ο καπνός είναι marlboro και το χαρμάνι είναι εξωτερικού, γι αυτό και δεν πολυκολλάει η γεύση του καπνού σε ορισμένους (Ιταλία φτιάχνονται οι ράβδοι καπνού)...

2. Ο καπνός θερμαίνεται και δεν καίγεται. Δουλεύει στους 300-350 βαθμούς αντί να καίγεται στους 800-900 που καίγεται ένα τσιγάρο

3. ΔΕΝ το παίρνει κάποιος για να ΚΟΨΕΙ το κάπνισμα. Είναι προϊόν δυνητικά μειωμένου κινδύνου, όχι διακοπής καπνίσματος. Την Philip Morris δεν την ενδιαφέρει να πουλάει συσκευές αλλά heets. Είναι σα να λέμε πως βγάζει πιπάκια για τα τσιγάρα, και προτιμάει να πουλάει πιπάκια παρά marlboro!!!!

4. ΔΕΝ ανταποκρίνεται σε όλους φυσικά. Οπως ένας καπνός μπορεί σε κάποιον να αρέσει και σε κάποιον όχι, έτσι και αυτό... Και η περίεργο γεύση που αφήνει σε κάποιους, είναι λογική λόγω του τρόπου λειτουργίας του

5. ΔΕΝ πωλείται σε όσους δεν καπνίζουν, δεν ενημερώνεται σε όσους δεν καπνίζουν, σε ανήλικους, σε έγκυες, και την Philip Morris ΔΕΝ την ενδιαφέρουν όσοι θέλουν να κόψουν το κάπνισμα, αλλά όσοι δε θέλουν να το κόψουν αλλά και να μειώσουν τα επιβλαβή παράγωγα από την καύση του καπνού.

 

Αν κάποιος θέλει να μάθει περαιτέρω, ας περάσει από κάποιο από τα καταστήματα φυσικής παρουσίας, ή ας με ρωτήσει.


 

Baator, on 30 Oct 2016 - 2:33 PM, said:snapback.png

 

Εισαι σιγουρος οτι η νικοτινη δεν κανει ζημια στην υγεια? Με ενα search βρισκεις πολλα αρθρα για την χρησιμοτητα της νικοτινης ως εντομοκτονο.

 

 

Και με λίγο παραπάνω έρευνα, βρίσκεις πως νικοτίνη περιέχει και η μελιτζάνα και η ντομάτα, αλλά οκ! Κανένας δεν είπε πως δεν κάνει ζημιά η νικοτίνη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσιγάρο πάει πακέτο με την πνευματική χρεοκοπία;

Βλέπω τους πιο πολλούς νέους να καπνίζουν πλέον.

Γενικά βλέπω μόνο χειρότερες γενιές από τις προηγούμενες.

Ειδικά αυτά τα ηλεκτρονικά τσιγάρα έχουν απογειώσει την έλλειψη σεβασμού προς τους ανθρώπους που βρίσκονται στον ίδιο χώρο μιας και παράγουν τεράστια πραγματικά σύννεφα καπνού.

Θέλει hard reset τελικά η χώρα.

Τέτοια έλλειψη παιδείας δε συνάντησα πουθενά και έχω περάσει και δουλέψει σε αρκετές χώρες του λεγόμενου δυτικού πολιτισμού.

Δε πρεπει να κυκλοφορεις και πολυ εξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν μέρος της προωθητικής ενέργειας που γίνεται , έδωσε 50€ και πήρε τη συσκευή + 4 πακέτα

 

Κοιτά κακή εμπειρία χρήστη δε θα το έλεγα συνολικά, γιατί ο πατέρας μου ας πουμε θα βαριόταν άπειρα να μπει σε διαδικασίες ατμό ποιητών, αντιστάσεων, να γεμίζει υγρά κλπ. Αυτο ειναι πολύ πιο εύχρηστο. Βάζεις μέσα το τσιγάρο και τέλος.

 

Η αυτονομία ειναι θεμα γιατί θέλει και τον φορτιστή μαζί, σε όγκο και βάρος ομως δε ξεπερνά αυτο των περισσότερων ηλεκτρονικών τσιγάρων (εντάξει εκτός απο τα mini & τα πολύ λεπτά που έτσι κι αλλιώς δεν ειναι τα καλύτερα)

 

Εγώ επειδή τον ξερω πιστεύω οτι καποια στιγμη θα το βαρεθεί αλλα θεωρώ πως δεν ειναι κακό να υπάρχουν εναλλακτικές

Δε ξερω τι τσιγαρα εκανε ο πατερας σου, αλλα το ηλεκτρονικο σε σχεση με τα φιλτρακια χαρτακια καπνο αναπτηρα που εκανα εγω, ειναι πολυ πιο ευκολοχρηστο. Καλα και μονο που θα παω καπου μακρια με το αμαξι κ δε θα χρειαστει να στριψω 10 τσιγαρα να εχω, μου αρκει να μην ξαναεπιστρεψω ποτε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνώ μαζί σου εγώ προτιμώ το ηλεκτρονικό γιατί δεν έχει τη μπόχα αυτού εδώ... πραγματικά και σ εμενα και στη μαμά μου μυρίζει έντονα και άσχημα. Με τα ηλεκτρονικά δεν έχω κανενα θεμα, μακάρι να κάνε ηλεκτρονικό να μην είχαμε τους τσακωμούς για τη μυρωδιά, αλλα το χει βολευτεί αυτο και το χρησιμοποιεί ακόμα.

 

Philip Morris μπλε έκανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσιγάρο πάει πακέτο με την πνευματική χρεοκοπία;

Βλέπω τους πιο πολλούς νέους να καπνίζουν πλέον.

Γενικά βλέπω μόνο χειρότερες γενιές από τις προηγούμενες.

Ειδικά αυτά τα ηλεκτρονικά τσιγάρα έχουν απογειώσει την έλλειψη σεβασμού προς τους ανθρώπους που βρίσκονται στον ίδιο χώρο μιας και παράγουν τεράστια πραγματικά σύννεφα καπνού.

Θέλει hard reset τελικά η χώρα.

Τέτοια έλλειψη παιδείας δε συνάντησα πουθενά και έχω περάσει και δουλέψει σε αρκετές χώρες του λεγόμενου δυτικού πολιτισμού.

Μιλάει ένα άτομο που βάζει ταμπέλες

Ένα σου λέω μόνο οι προκαταλήψεις γυρνάν ένα άτομο πολλά παραπάνω χρόνια πίσω από όσα γυρνάει το τσιγάρο,όπως θεωρείς

Το οξυμορο είναι ότι θεωρείς και τον εαυτό σου άτομο με παιδεία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσιγάρο πάει πακέτο με την πνευματική χρεοκοπία;

Βλέπω τους πιο πολλούς νέους να καπνίζουν πλέον.

Γενικά βλέπω μόνο χειρότερες γενιές από τις προηγούμενες.

Ειδικά αυτά τα ηλεκτρονικά τσιγάρα έχουν απογειώσει την έλλειψη σεβασμού προς τους ανθρώπους που βρίσκονται στον ίδιο χώρο μιας και παράγουν τεράστια πραγματικά σύννεφα καπνού.

Θέλει hard reset τελικά η χώρα.

Τέτοια έλλειψη παιδείας δε συνάντησα πουθενά και έχω περάσει και δουλέψει σε αρκετές χώρες του λεγόμενου δυτικού πολιτισμού.

  

Μιλάει ένα άτομο που βάζει ταμπέλες

Ένα σου λέω μόνο οι προκαταλήψεις γυρνάν ένα άτομο πολλά παραπάνω χρόνια πίσω από όσα γυρνάει το τσιγάρο,όπως θεωρείς

Το οξυμορο είναι ότι θεωρείς και τον εαυτό σου άτομο με παιδεία

Δε θεωρω πως εχει αδικο για το θεμα "καπνισμα" και "παιδεια"... Οταν ο νομος λεει απαγορευεται το καπνισμα σε κλειστους χωρους και το επιτρεπουν τα μαγαζια, οταν ο μπαμπας λεει στο γιο του να μην καπνιζει κι ο ιδιος ντουμανιαζει το σπιτι, δεν παιζει ρολο το αν ο νεος καπνιζει, αλλα η εικονα που παιρνει και το οτι θελει να μην ξεχωριζει απο τους φιλους του...

 

Το αν το ηλεκτρονικο με υγρα αναπληρωσης ή το iqos ειναι εξ ισου επικινδυνα με ενα κανονικο τσιγαρο, η απαντηση ειναι οχι. Και στα δυο βγαινει αερολυμα, υγρασια, ενω στο κανονικο τσιγαρο βγαινει καπνος που περιεχει μονοξειδιο και υποπροϊοντα καυσης. Η νικοτινη απορροφαται απο τον οργανισμο, οποτε δεν εκλυεται με τη τζουρα...

 

Η παιδεια εγκειται κυριως στο θεμα σεβασμου ενος καπνιστη στους μη καπνιστες. Δεν καπνιζα σε μαγαζια που απαγορευοταν κι εφερναν τασακι ποτηρι με χαρτοπετσετα, και φυσικα ακομα κι αν επιτρεποταν, ποτε δεν καπνιζα διπλα σε γονεις με παιδακια ακομα κι αν ειχε τασακι κανονικο. ΑΥΤΟ ειναι παιδεια. Ο σεβασμος στον ανθρωπο που δεν καπνιζει... Και ΔΕΝ ειναι παιδεια να ξερει καποιος πως επιτρεπεται το καπνισμα σε ενα μαγαζι, και παιρνει το παιδι του και πανε εκει. Αν το θεωρει τοσο hotspot για αυτον, ας μην παρει το παιδι....

 

Ειναι καποιες λεπτες γραμμες. Τα υπολοιπα ειναι θεωριες

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Χρόνια πολλά σε όλους! Σχετικά με το iqos, να σας πω κάποια από τα βασικότερα:

 

1. Ο καπνός είναι marlboro και το χαρμάνι είναι εξωτερικού, γι αυτό και δεν πολυκολλάει η γεύση του καπνού σε ορισμένους (Ιταλία φτιάχνονται οι ράβδοι καπνού)...

2. Ο καπνός θερμαίνεται και δεν καίγεται. Δουλεύει στους 300-350 βαθμούς αντί να καίγεται στους 800-900 που καίγεται ένα τσιγάρο

3. ΔΕΝ το παίρνει κάποιος για να ΚΟΨΕΙ το κάπνισμα. Είναι προϊόν δυνητικά μειωμένου κινδύνου, όχι διακοπής καπνίσματος. Την Philip Morris δεν την ενδιαφέρει να πουλάει συσκευές αλλά heets. Είναι σα να λέμε πως βγάζει πιπάκια για τα τσιγάρα, και προτιμάει να πουλάει πιπάκια παρά marlboro!!!!

4. ΔΕΝ ανταποκρίνεται σε όλους φυσικά. Οπως ένας καπνός μπορεί σε κάποιον να αρέσει και σε κάποιον όχι, έτσι και αυτό... Και η περίεργο γεύση που αφήνει σε κάποιους, είναι λογική λόγω του τρόπου λειτουργίας του

5. ΔΕΝ πωλείται σε όσους δεν καπνίζουν, δεν ενημερώνεται σε όσους δεν καπνίζουν, σε ανήλικους, σε έγκυες, και την Philip Morris ΔΕΝ την ενδιαφέρουν όσοι θέλουν να κόψουν το κάπνισμα, αλλά όσοι δε θέλουν να το κόψουν αλλά και να μειώσουν τα επιβλαβή παράγωγα από την καύση του καπνού.

 

Αν κάποιος θέλει να μάθει περαιτέρω, ας περάσει από κάποιο από τα καταστήματα φυσικής παρουσίας, ή ας με ρωτήσει.

 

Και με λίγο παραπάνω έρευνα, βρίσκεις πως νικοτίνη περιέχει και η μελιτζάνα και η ντομάτα, αλλά οκ! Κανένας δεν είπε πως δεν κάνει ζημιά η νικοτίνη...

Καλημέρα! Έχω αγοράσει την συσκευή. 'Έχω μια απορία και την οποία εξέφρασα  στην εταιρεία και μέσω mail αλλά και τηλεφωνικά και δεν έχω πάρει απάντηση. Μου λένε μόνο για την χρησιμότητα της κάτι που δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Αν κάποιος ανοίξει την ράβδο καπνού μετά από την χρήση της θα παρατηρήσει ότι η πτυχωτή ταινία που υπάρχει για να συγκρατεί τους υδρατμούς μετά την θέρμανση είναι αλλοιωμένη. Φαίνεται λιωμένη στο κάτω μέρος της προφανώς εξαιτίας της θερμότητας που περνάει από αυτή. Αυτό δεν είναι επικίνδυνο από την στιγμή που εισπνέεται μαζί με τον καπνό; Πλαστικό είναι και η καύση πλαστικού είναι πολύ πιο επικίνδυνη από αυτή του χαρτιού σε ένα κανονικό τσιγάρο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλημέρα! Έχω αγοράσει την συσκευή. 'Έχω μια απορία και την οποία εξέφρασα  στην εταιρεία και μέσω mail αλλά και τηλεφωνικά και δεν έχω πάρει απάντηση. Μου λένε μόνο για την χρησιμότητα της κάτι που δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Αν κάποιος ανοίξει την ράβδο καπνού μετά από την χρήση της θα παρατηρήσει ότι η πτυχωτή ταινία που υπάρχει για να συγκρατεί τους υδρατμούς μετά την θέρμανση είναι αλλοιωμένη. Φαίνεται λιωμένη στο κάτω μέρος της προφανώς εξαιτίας της θερμότητας που περνάει από αυτή. Αυτό δεν είναι επικίνδυνο από την στιγμή που εισπνέεται μαζί με τον καπνό; Πλαστικό είναι και η καύση πλαστικού είναι πολύ πιο επικίνδυνη από αυτή του χαρτιού σε ένα κανονικό τσιγάρο.  

 

Δεν τη λες και λιωμένη ακριβώς. Πιο πολύ χρώμα αλλάζει μιας και είναι ψιλοδιάφανη. Ο σκοπός της είναι η μείωση της υγρασίας ώστε αυτό που φτάνει στο στόμα να είναι περισσότερο καπνός παρά ατμός. Μήπως πιέζεις παραπάνω απο το κανονικό τα heats μέσα στη συσκευή με αποτέλεσμα να φτάνει η αντίσταση πιο κοντά στο φίλτρο από όσο πρέπει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τελικά υπάρχει κόσμος που αγοράζει αυτό το προϊόν; (ρητορικό)

 

Well, σαν ιδέα δεν είναι κακή για κάποιον που είναι καπνιστής. Αν όντως δεν εισπνέεις μαζί και όλα τα επιπλέον συστατικά ενός απλού τσιγάρου (χαρτί, πίσσα, κλπ), τότε είναι ο,τι πιο κοντά στην αίσθηση του κανονικού τσιγάρου μιας και ρουφάς κανονικό καπνό και όχι ατμό κλπ. Επιπλέον βγάζει πολύ λιγότερο καπνό όσο το καταναλώνεις μιας και δεν καίγεται όπως ένα κανονικό τσιγάρο που καπνίζει άσκοπα όσο το κρατάς ή το έχεις στο τασάκι. Ο καπνός δηλαδή στο χώρο είναι μόνο αυτός που εκπνέεις εσύ.

 

Τα υπόλοιπα (όπως η γεύση) είναι σχετικά ανάλογα με τα γούστα του καθενός.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well, σαν ιδέα δεν είναι κακή για κάποιον που είναι καπνιστής. Αν όντως δεν εισπνέεις μαζί και όλα τα επιπλέον συστατικά ενός απλού τσιγάρου (χαρτί, πίσσα, κλπ), τότε είναι ο,τι πιο κοντά στην αίσθηση του κανονικού τσιγάρου μιας και ρουφάς κανονικό καπνό και όχι ατμό κλπ. Επιπλέον βγάζει πολύ λιγότερο καπνό όσο το καταναλώνεις μιας και δεν καίγεται όπως ένα κανονικό τσιγάρο που γεμίζει το χώρο καπνό όσο το κρατάς ή το έχεις στο τασάκι. Ο καπνός δηλαδή στο χώρο είναι μόνο αυτό που εκπνέεις εσύ.

 

Τα υπόλοιπα (όπως η γεύση) είναι σχετικά ανάλογα με τα γούστα του καθενός.

 

Απλά το ηλεκτρονικό τσιγάρο απέχει έτη φωτός από το iQos και είναι λιγότερο επιβλαβές.

Εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα dry herb atomizer kit που αφενός μεν υπάρχουν στο εμπόριο εδώ και μια δεκαετία,

αφετέρου δε, στο iQos πατεντοποιούνται τα ανταλλακτικά με σαφή προσανατολισμό τα έσοδα και όχι το universality.

 

Αυτό με τον πολύ καπνό που ανέφερες δεν έχει να λέει, διότι και με κανονικό ηλεκτρονικό τσιγάρο μπορείς άνετα να περιορίσεις την παραγωγή ατμού.

Απλά σε αρκετούς ατμιστές, αρέσει η μεγάλη παραγωγή ζεστού ατμού.

Ο εξοπλισμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου σου δίνει όσες επιλογές θες στο θέμα αυτό.

 

Το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει κάνει άλματα την τελευταία 6ετία και πλέον έχουμε να κάνουμε με υγρά αναπλήρωσης, συγκεκριμένων συστατικών/προδιαγραφών που δίνουν στον χρήστη την επιλογή περιεκτικότητας νικοτίνης με απώτερο σκοπό (αν θέλει ο ίδιος) την σταδιακή ελάττωσή της (που είναι εύκολο να γίνει).

 

Το σημαντικό είναι πως εδώ δεν έχουμε προϊόν καύσης όπως στο iQos, αλλά βρασμού.

 

Τέλος, στο ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει κανείς άπειρες επιλογές αγοράς με διάφορα κριτήρια:

  • Αισθητικά
  • Αυτονομίας
  • Απόδοσης γεύσης
  • Παραγωγής ατμού
  • Επιλογών τζούρας (αεράτη σφιχτή)
  • Επιλογής γεύσης
  • Επιλογής thorat hit
  • Επιλογής περιεκτικότητας νικοτίνης
  • Τρόπου παραγωγής ατμού (σταθερής/μεταβλητής θερμοκρασίας TC/VW)

 

Με λίγα λόγια, το iQos είναι κακό προϊόν το οποίο θα βασιστεί στο marketing και στην ελληνική αγορά που ως γνωστόν δεν είναι και η πιο δύσκολη στο να καταναλώνει ό,τι της λανσάρουν.

 

Τέτοιες κινήσεις πηγαίνουν πίσω το όλο ζήτημα του ατμίζειν και είναι πεταμένα λεφτά.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Απλά το ηλεκτρονικό τσιγάρο απέχει έτη φωτός από το iQos και είναι λιγότερο επιβλαβές.

Εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα dry herb atomizer kit που αφενός μεν υπάρχουν στο εμπόριο εδώ και μια δεκαετία,

αφετέρου δε, στο iQos πατεντοποιούνται τα ανταλλακτικά με σαφή προσανατολισμό τα έσοδα και όχι το universality.

 

Αυτό με τον πολύ καπνό που ανέφερες δεν έχει να λέει, διότι και με κανονικό ηλεκτρονικό τσιγάρο μπορείς άνετα να περιορίσεις την παραγωγή ατμού.

Απλά σε αρκετούς ατμιστές, αρέσει η μεγάλη παραγωγή ζεστού ατμού.

Ο εξοπλισμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου σου δίνει όσες επιλογές θες στο θέμα αυτό.

 

Το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει κάνει άλματα την τελευταία 6ετία και πλέον έχουμε να κάνουμε με υγρά αναπλήρωσης, συγκεκριμένων συστατικών/προδιαγραφών που δίνουν στον χρήστη την επιλογή περιεκτικότητας νικοτίνης με απώτερο σκοπό (αν θέλει ο ίδιος) την σταδιακή ελάττωσή της (που είναι εύκολο να γίνει).

 

Το σημαντικό είναι πως εδώ δεν έχουμε προϊόν καύσης όπως στο iQos, αλλά βρασμού.

 

Τέλος, στο ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει κανείς άπειρες επιλογές αγοράς με διάφορα κριτήρια:

  • Αισθητικά
  • Αυτονομίας
  • Απόδοσης γεύσης
  • Παραγωγής ατμού
  • Επιλογών τζούρας (αεράτη σφιχτή)
  • Επιλογής γεύσης
  • Επιλογής thorat hit
  • Επιλογής περιεκτικότητας νικοτίνης
  • Τρόπου παραγωγής ατμού (σταθερής/μεταβλητής θερμοκρασίας TC/VW)

 

Με λίγα λόγια, το iQos είναι κακό προϊόν το οποίο θα βασιστεί στο marketing και στην ελληνική αγορά που ως γνωστόν δεν είναι και η πιο δύσκολη στο να καταναλώνει ό,τι της λανσάρουν.

 

Τέτοιες κινήσεις πηγαίνουν πίσω το όλο ζήτημα του ατμίζειν και είναι πεταμένα λεφτά.

 

Κοίτα, δεν είμαι φανατικός καπνιστής για να έχω πιο αναλυτική άποψη. Από όσα ακούω και συζητάω όμως με άλλους, ένας φανατικός καπνιστής θεωρεί κάπως "ξενέρωτα" τα ηλεκτρονικά τσιγάρα με υγρά κλπ μιας και χάνει την αίσθηση και τη γεύση του κανονικού τσιγάρου. Επιπλέον οι άπειρες συσκευές/ατμιστές που υπάρχουν καθώς και τα αναλώσιμα, κάθε άλλο παρά διευκολύνουν την κατάσταση με αποτέλεσμα να χρειάζεσαι "μεταπτυχιακό" για να χειριστείς σωστά και εύκολα μια τέτοια συσκευή. Διαβάζω για προβλήματα, διαρροές, αναλώσιμα που δεν τα ξέρει η μάνα τους, συσκευές χωρίς σωστούς ελέγχους ασφαλειας κλπ κλπ.

 

Δεν λέω πως το iqos είναι κάτι wow ή safe σε σχέση με τα άλλα τσιγάρα, αλλά η υλοποίησή του μοιάζει κάπως πιο "σοβαρή" και αξιόπιστη σε σχέση με τους άλλους. Είμαι σίγουρος πως αν αντίστοιχα ασχοληθεί μια από τις μεγάλες καπνοβιομηχανίες με το ηλεκτρονικό τσιγάρο/ατμοποιητή, θα έχουμε κι εκεί καλές συσκευές με απλές διαδικασίες χρήσης!

 

Για την ώρα το iqos προσφέρει μόνο 3 τύπους καπνού: το κανονικό, το light και το menthol. Από αυτά σαν γεύση, μόνο το menthol είχε κάποιο ενδιαφέρον. Τα άλλα 2 ήταν κάπως ...άσχημα σαν επίγευση (λες και μιλάω για κρασί είναι... :P )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...