Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κάτι που μου έχει προξενήσει εντύπωση είναι ότι ύστερα από μισό περίπου χρόνο με iqos ,δεν μπορώ να δεχτώ τον καπνό ούτε από το τσιγάρο,ούτε από το "στριφτό" (με λεπτά χαρτάκια OCB μαύρο)..

Μου προξενεί αηδία πραγματικά, το ..παραδοσιακό κάπνισμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φαση που εχει δημιουργηθει θεμα για καπνισμα με ξεπερναει. Σε φαση ας χαλασουμε τα πνευμονια μας αλλα να ενημερωθουμε πρωτα. Και μην μου πειτε οτι το Iqos δεν κανει κακο γιατι το λεει και η συσκευασια πωλησης του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Comic maniak είπε

Η φαση που εχει δημιουργηθει θεμα για καπνισμα με ξεπερναει. Σε φαση ας χαλασουμε τα πνευμονια μας αλλα να ενημερωθουμε πρωτα. Και μην μου πειτε οτι το Iqos δεν κανει κακο γιατι το λεει και η συσκευασια πωλησης του....

Μα δεν είπε πως δεν κάνει κακό. Μια εναλλακτική μορφή καπνίσματος είναι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Comic maniak είπε

Η φαση που εχει δημιουργηθει θεμα για καπνισμα με ξεπερναει.

Υψηλή ειρωνία και οι γνωστές εξυπνάδες.Αμα δεν σ αρέσει μπές σε τόπικ καλλιέργειας βιολογικών μαρουλιών,εμείς εδώ μιλάμε για κάπνα....

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 17/10/2018 at 15:51, Comic maniak said:

Η φαση που εχει δημιουργηθει θεμα για καπνισμα με ξεπερναει. Σε φαση ας χαλασουμε τα πνευμονια μας αλλα να ενημερωθουμε πρωτα. Και μην μου πειτε οτι το Iqos δεν κανει κακο γιατι το λεει και η συσκευασια πωλησης του....

 

Εγώ πάντως ξέρω ότι από την 1η-2η εβδομάδα σταμάτησα να κοψοχολιάζω την κοπέλα μου, που κάθε βράδυ άκουγε τα "γατάκια" από το στήθος μου και τα κανε επάνω της μην της μείνω στον ύπνο...Όπως και ότι από τον 1ο μήνα περίπου, μπορούσα πλέον να ανεβαίνω 4-5 ορόφους με τα πόδια, και στα καπάκια να μιλήσω σε κάποιον χωρίς να μοιάζω με ασθματικό σε κρίση...τώρα για τα υπόλοιπα, αν κάνει κακό (που σίγουρα κάνει δηλαδή, αλλά αν όντως κάνει 95% λιγότερο κακό από το κανονικό, δε με χαλάει), ή για το αν έχει άλλες βλαβερές ουσίες που μακροχρόνια ίσως προκαλούν κάτι, οκ, το συζητάμε (κι εγώ προβληματίζομαι ως προς αυτό)...Γι' αυτό δεν είναι το μπλα-μπλα άλλωστε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα:

 

2 XPONIA IQOS. AΠO AYPIO 19/10, ΓIOPTAZOYME ME ΠPOΣΦOPEΣ ΣTA IQOS KATAΣTHMATA KAI ΣTO http://bit.ly/2IQ0s MEXPI EΞANTΛHΣEΩΣ TΩN AΠOΘEMATΩN. EYXAPIΣTOYME ΠOY EΠIΛEΓEIΣ IQOS!
AYTO TO ΠPOION KAΠNOY BΛAΠTEI THN YΓEIA & EINAI EΘIΣTIKO. AN ΔEN EΠIΘYMEIΣ NA ΛAMBANEIΣ SMS KAΛEΣE 2104193888.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σήμερα ήρθε και η προσφορά:

Απόκτησε το IQOS Plus Kit με 3 πακέτα HEETS και μία IQOS Δερμάτινη Θήκη* μόνο με €59. Πρόσθεσε στο καλάθι σου τα δύο προϊόντα και τον κωδικό 2YIQOS.

ΚΩΔΙΚΟΣ
2YIQOS

Η προσφορά ισχύει και για τις συσκευές Pink & Blue στα 69€ σε όλα τα καταστήματα ανάλογα με τη διαθεσιμότητα.
* Ανάλογα με τη διαθεσιμότητα των χρωμάτων ανά σημείο πώλησης.

Προσφορά HEETS

Πρόλαβε την προσφορά και απόκτησε 3 κούτες HEETS της προτίμησής σου μόνο με €99.

ΚΩΔΙΚΟΣ
2YHEETS

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2018 στις 3:18 ΜΜ, free@last είπε

Κάτι που μου έχει προξενήσει εντύπωση είναι ότι ύστερα από μισό περίπου χρόνο με iqos ,δεν μπορώ να δεχτώ τον καπνό ούτε από το τσιγάρο,ούτε από το "στριφτό" (με λεπτά χαρτάκια OCB μαύρο)..

Μου προξενεί αηδία πραγματικά, το ..παραδοσιακό κάπνισμα.

Είναι καθαρά θέμα συνήθειας και εγκεφαλικής εξάρτησης μην ξεγελιεσαι ότι είναι κάτι καλύτερο

Εγώ πριν το κόψω το είχα γυρίσει και καπνιζα super slim τσιγάρα (κανονικό τσιγάρο απλά πολύ πιο μικρής διαμέτρου)

Ε τα κανονικά τσιγαρα μεγάλης διαμέτρου δεν μπόρεσα να τα ξαναβαλω στο στόμα μου. Μου φαινονταν απαίσια ενώ στην πραγματικότητα ηταν ίδιο προϊόν με τα ίδια καταστροφικά αποτελέσματα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγάλη απάτη της εγγύησης του iqos. Το δικό μου υπολειτουργεί εδώ και καιρό (ξαφνικά κράταγε κάτω από λεπτό η λειτουργία του ορισμένες φορές, με αποτέλεσμα στην ουσία να πετάω heets) άλλα αμελούσα να το πάω. Σήμερα που βρήκα χρόνο το πήγα και το αποτέλεσμα ήταν τραγικό. Συγνώμη κύριε άλλα αντίθετα στην ευρωπαική οδηγία δίνουμε μόνο ένα χρόνο εγγύηση, κόψτε τον λαιμό σας.Ούτε φυσικά μας ενδιαφέρει τα 3000 ευρώ που μας δώσατε αυτούς τους 14 μήνες για heets. Απλά απαράδεκτοι, κόβεται μαχαίρι το iqos γιατί τέτοια κοροιδία δεν την έχω ξαναζήσει με ηλεκτρονική συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι μεν η οδηγία λέει δύο έτη αλλά το iqos, κακώς βέβαια, δείχνει έναν. Είναι ξεκάθαροι όμως και δεν το κρύβουν. Δεν μπορείς να το πείς εξαπάτηση.

 

Screenshot_20181020-143710.jpg

Επεξ/σία από vastegial_74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκάθαροι μεν, παράνομοι δε. Το θέμα είναι ότι όσοι γνωρίζουμε ότι οι ηλεκτρονικές συσκευές που αγοράζουμε εχουν 2 χρόνια εγγύηση απαραίτητα από τον νόμο, δεν κοιτάμε καν τα ψιλά γράματα της iqos ή της apple π.χ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tegonikos είπε

ξεκάθαροι μεν, παράνομοι δε. Το θέμα είναι ότι όσοι γνωρίζουμε ότι οι ηλεκτρονικές συσκευές που αγοράζουμε εχουν 2 χρόνια εγγύηση απαραίτητα από τον νόμο, δεν κοιτάμε καν τα ψιλά γράματα της iqos ή της apple π.χ. 

Ένα τηλεφώνημα και μια καταγγελία στην Γ.Γ.Καταναλωτή μπορεί να τους κάνει να αλλάξουν άποψη.

Η ευρωπαϊκή οδηγία ειναι για εγγύηση δύο ετών σε κάθε συσκευή που κυκλοφορεί στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

Κι ας λέει η ΠΑΠΑΣΤΡΑΤΟΣ ότι γουστάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι η εγγυηση κατασκευαστη, δεν ειναι η εγγυηση των 2 χρόνων που ισχύει σε όλη την ΕΕ. Δειτε εδω τι ισχυει για την εγγυηση των 2 χρόνων (https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/index_el.htm). Ουσιαστικά για αυτην την εγγυση που λέτε, ειναι η εγγυηση κατασκευαστη που ειναι συμπληρωματική της εγγυησης της ΕΕ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...