Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ έχω κωδικό για όποιον θέλει..

Ο κωδικός είναι..  IQA3BC86

Επεξ/σία από Μαιρη2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι..  κάνω 3η μέρα το red γιατί μου άρεσε,  αλλά από χτες βράδυ, όπως και αυτή τη στιγμή,  νιώθω το λαιμό μου σαν να κλεινει.  Με ενοχλεί αρκετά! Σαν να έχω κάτι μονίμως στο λαιμό. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο? Να το γυρίσω στο πορτοκαλί??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Red είναι το πιό βαρύ.

Και γώ νιώθω ένα "γρατζούνισμα" όταν το καπνίζω αλλά ως εκεί.Μου αρέσει.

Αν σε ενοχλεί πήγαινε στο καφέ πακέτο που είναι κατά την γνώμη μου ένα κλίκ πιο μαλακό.Μετά είναι το πορτοκαλί αλλά υπάρχει νομίζω διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το καφέ το έκανα και μου άρεσε πάρα πολύ! Αλλά μετά τα 2-3 τσιγάρα δεν ήθελα άλλο γιατί θεωρώ είναι πιο αρωματικό από τα άλλα. Με τον καφέ μου ας πούμε με ψιλοχαλουσε. Ηθελα κατι πιο τσιγαρισιο. Επομένως με βλεπω να πηγαίνω στο πορτοκάλι και το βλεπω στην πορεια. Εχω ακουσει πως ολα ειναι με ιδια νικοτίνη.  Εαν ισχυει κατι τετοιο, τότε υπάρχει θέμα αλλαγής γεύσεων??

Επεξ/σία από Μαιρη2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Μαιρη2 είπε

Το καφέ το έκανα και μου άρεσε πάρα πολύ! Αλλά μετά τα 2-3 τσιγάρα δεν ήθελα άλλο γιατί θεωρώ είναι πιο αρωματικό από τα άλλα. Με τον καφέ μου ας πούμε με ψιλοχαλουσε. Ηθελα κατι πιο τσιγαρισιο. Επομένως με βλεπω να πηγαίνω στο πορτοκάλι και το βλεπω στην πορεια. Εχω ακουσει πως ολα ειναι με ιδια νικοτίνη.  Εαν ισχυει κατι τετοιο, τότε υπάρχει θέμα αλλαγής γεύσεων??

Oλα είναι με την ίδια νικοτίνη.Το είδος & η επεξεργασία του καπνού μάλλον αλλάζει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Μαιρη2 είπε

Παιδιά να ρωτήσω κάτι..  κάνω 3η μέρα το red γιατί μου άρεσε,  αλλά από χτες βράδυ, όπως και αυτή τη στιγμή,  νιώθω το λαιμό μου σαν να κλεινει.  Με ενοχλεί αρκετά! Σαν να έχω κάτι μονίμως στο λαιμό. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο? Να το γυρίσω στο πορτοκαλί??

Εμενα το κοκκινο μου προκαλουσε τοσο εντονη βραχναδα που πολλες φορες εφτανε το βραδυ και εκλεινε τελειως ο λαιμος. Δοκιμασα ολα τα υπολοιπα και τελικα κατεληξα στο κιτρινο. Ειναι το μονο που δεν μου προκαλει αυτη την εντονη βραχναδα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2018 στις 2:15 ΠΜ, Μαιρη2 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες..  Μια στιγμή θα βρεθούμε και φυλακή για το icos αν είναι δυνατόν! 😂😂.. Θα το ψάξω λίγο παραπάνω το θέμα μήπως και βγάλω άκρη για το τι θα πρέπει να κάνω..  Σε ευχαριστώ και πάλι!

Ωραία! Κάνω από σήμερα πορτοκαλί.. Για να δούμε! Άρα, δεν είμαι η μόνη που είχα θέμα με το κοκκινο.. Όσο για το κίτρινο,  πολύ ωραιο! Αλλά αυτή η γεύση λεμονιού που βγάζει, έστω και απειροελάχιστη,  δεν μου κάθεται με τον καφέ! Αν δω όμως πως και το πορτοκαλί μου προκαλεί πρόβλημα στο λαιμο, αναγκαστικα θα πάω κι εγώ σε πιο απαλό ακόμα.  Δηλ, στο κίτρινο! Και απλά θα το συνιθησω... 😊😊

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Amper (πορτοκαλι) και Bronze (καφε) ειναι αυτα που μου αρεσαν πιο πολυ και δοκιμαζω μια το ενα μια το αλλο για να καταληξω σε ενα.

Το Yellow δεν ειναι λεμονι, ειναι κιτρο και δεν μου αρεσε, δοκιμασα και το Red αλλα και σε αυτο κατι με χαλουσε στον λαιμο.

Το Turquoise δεν το δοκιμασα ακομη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπρονζε είναι πάρα μα πάρα πολύ ωραιο ! Απλά έχει πιο έντονο άρωμα..  και αν έκανα αρκετά μετά με ψιλοχαλουσε.. πάντως, Ναι θα συμφωνήσω κι εγώ σε αυτά τα 2. Όσο για τη μέντα, όταν νιώθω ότι μπουχτησα,  κάνω 1 από μέντα και το στόμα μου είναι σαν να εφαγα τσιχλα μέντας και ετσι μου περνάει.. 😀😂😀

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως, σύμφωνα με αυτά που γράφουν, το Καφέ (Br onze) είναι με ένταση 5 ενώ όλα τα άλλα έχουν το ίδιο (4).

Στην αρχή έκανα κι εγώ το καφέ, που είναι όντως πιο αρωματικό, μετά από λίγο όμως το γύρισα σταθερά πλέον σε κόκκινο...το Turqoise είναι με γεύση μέντα (αρκετά έντονη).

Τη βραχνάδα την είχα κι εγώ από την αρχή (και μου έχει ψιλομείνει είναι η αλήθεια), τόσο με το καφέ, όσο και με το κόκκινο που κάνω σταθερά εδώ και 3+ μήνες.

Για όσους ενδιαφέρονται, έβγαλαν σε προσφορά (Iqos Plus Kit + 1 κούτα, κωδικός 59BUNDLE) στα 59€, σκέφτομαι να το χτυπήσω για καβάτζα (ή να περιμένω το καινούριο, ξέρουμε καθόλου σε τι τιμή θα παίξει)?

 

Επεξ/σία από panos1550
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερουμε το καινουριο τι διαφορες εχει?

εμενα η μεντα με χαλασε πολυ.. εφυγε το πακετο στο καδο με συντοπτικες διαδικασιες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα με το κρυο και τον αερα αν τα χειλη ειναι ξερα, σου μενει το τσιγαρο στο στομα την ωρα που τραβας τζουρα...στο καλο θα το πιανω με σελοτειπ μου φαινεται, χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fearless.. κι εγώ 2 βδομάδες το χρησιμοποιώ... 😂😂😂

Σκοπεύω να το κρατήσω όμως..  Χρόνια καπνιστρια με σχεδόν 2 πακέτα τη μερα. Έκανα και ηλεκτρονικό Αλλά δεν με καλυβε. Δεν έβρισκα καμία γεύση που να θυμίζει τσιγάρο.  Μέχρι και σκέτη βάση που έκανα υγρό χωρίς αρωματικά, παλι δεν καλυβε γιατί μου γλυκιζε.  Με το iqos 2 βδομάδες τώρα, ούτε καν περνάει από το μυαλό μου το τσιγάρο. Καπνίζουν γύρω μου και δεν συγκινούμαι καθόλου! Ανήκουστο... 😊😊

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...