Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Μαιρη2 είπε

fearless.. κι εγώ 2 βδομάδες το χρησιμοποιώ... 😂😂😂

Αντε ευχομαι να ειναι οντως καλυτερη λυση απ το καπνισμα και να το συνεχισουμε. :peng_ganja:  😃

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που κατάλαβα στον λίγο καιρό που το χρησιμοποιώ είναι ότι θέλει "απαλές" κινήσεις το iqos. Δηλαδη, όταν εισπνέουμε, με απαλή κίνηση το τραβάμε απο το στόμα μας, χωρίς να το ανοίγουμε πολύ...χαχα, δεν ξέρω αν ακούγεται αστείο αλλά έτσι με "χτυπάει" η νικοτίνη. Και εμένα amber & bronze μου αρέσουν πιό πολύ.

Σε επικοινωνία που είχα με το τμήμα υποστήριξης, συμφωνήσαν με αυτά που λέω, θέλει ηρεμία...τώρα πως θα την βρούμε είναι άλλο "καπέλο". Επίσης μου είπανε ότι πατώντας το κουμπί, αμέσως μετά την δόνηση, βάζουμε αμέσως το heet και όντως μπαίνει πολύ πιό εύκολα.

Επεξ/σία από driver4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, driver4 είπε

Επίσης μου είπανε ότι πατώντας το κουμπί, αμέσως μετά την δόνηση, βάζουμε αμέσως το heet και όντως μπαίνει πολύ πιό εύκολα

Κατσε γιατι κατι δεν καταλαβα εγω μαλλον. Πατας το κουμπι, και μετα την δονηση βαζεις το heet; Εγω βαζω το heet, και μετα πατω το κουμπι για να καπνισω.

Απλα για να μπαινει το heet πιο ευκολα το ρολαρο παντα με τα χερια μου και μετα το βαζω. Αφηνω δηλαδη το heet κατω στο γραφειο, το πλαθω με τα δαχτυλα και μετα το βαζω στο στικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, όπως το λες. Μου είπανε ότι μπαίνει πιό εύκολα και συμφωνώ. Προφανώς με το που ζεσταίνεται το λαμάκι, είναι ευκολότερο να μπει στο iqos. Και εγώ με τον τρόπο που λες το έκανα, πρώτα heet μετά κουμπί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ένας ακόμα κωδικός με έκπτωση και από εμένα για όποιον ενδιαφέρεται μήπως γλιτώσουμε και εμείς τίποτα 😜 

Οι δέκα πρώτοι που θα εξαργυρώσουν τον κωδικό μέχρι 31/12/2018 θα λάβουν 20€ έκπτωση για αγορά της 1ης τους IQOS Συσκευής.
- Για κάθε φίλο σου που θα εξαργυρώσει τον κωδικό σου, θα λάβεις email/sms με 20€ εκπτωτικό κουπόνι για αγορά προϊόντων IQOS, το οποίο ισχύει για 60 ημέρες από την παραλαβή του. 
Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ
IQ0A8191
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σας συμβουλευα , όσοι αναφέρεται βραχνάδα, αν συνεχιστεί να πάτε να κάνετε έναν υπέρηχο . Μην αμελείτε τέτοια συμπτώματα. Δεν λέω ότι οφείλεται 100% στο iqos...αλλά καλό είναι να το κοιτάξετε. Ειδικά όσοι έχετε προδιάθεση θυρεοειδη...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο μεν, αλλά μήπως ξέρει κανείς πως αλλάζουμε το όνομα του προφίλ ρε παιδιά? Αλλαγή μόνο στο email ή το κωδικό μου βγάζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Μαιρη2 είπε

Ασχετο μεν, αλλά μήπως ξέρει κανείς πως αλλάζουμε το όνομα του προφίλ ρε παιδιά? Αλλαγή μόνο στο email ή το κωδικό μου βγάζει. 

Δεν γίνεται, αν θέλεις να το αλλάξεις πρέπει να κάνεις καινούργιο προφίλ με νέο όνομα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βουλγαρία το πακέτο έχει 2.70€ περίπου

20€ τα αεροπορικα, 15-25€ η διαμονή

Το μόνο μέρος στον κόσμο που έχω δει να περνει ο καθένας όσες κούτες τσιγάρα μπορεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και απο τα σύνορα ή το αεροδρόμιο πως τα περνάς; Μιά κούτα είναι το δικαίωμα, αν σε "τσιμπήσουν", πάπαλα τα heets...

Επεξ/σία από driver4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2018 στις 10:29 ΜΜ, moglis είπε

Ρε παιδιά δεν έχει λίγο παράξενη μυρωδιά για τους γύρω; Η σύζυγος μου λέει οτι μυρίζει σαν σκατά; Κάνω κατι λάθος; 

Φίλε όντως μυρίζει περίεργα.. και άσχημα θα έλεγα.. καθόταν ένας τύπος δίπλα μου σε ένα καφέ και νόμιζα ότι εκλανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Μαιρη2 είπε

Ωραία! Κάνω από σήμερα πορτοκαλί.. Για να δούμε! Άρα, δεν είμαι η μόνη που είχα θέμα με το κοκκινο.. Όσο για το κίτρινο,  πολύ ωραιο! Αλλά αυτή η γεύση λεμονιού που βγάζει, έστω και απειροελάχιστη,  δεν μου κάθεται με τον καφέ! Αν δω όμως πως και το πορτοκαλί μου προκαλεί πρόβλημα στο λαιμο, αναγκαστικα θα πάω κι εγώ σε πιο απαλό ακόμα.  Δηλ, στο κίτρινο! Και απλά θα το συνιθησω... 😊😊

Το πορτοκαλι και το κιτρινο ειναι πανω κατω τα ιδια, οσον αφορα στον καπνο. Απλα το πρωτο εντάσσεται στα λεγομενα καπνικα, δηλαδη η γευση του ερχεται πιο κοντα σε αυτη του τσιγαρου, ενω το κιτρινο εντασσεται στα αρωματικα, με γευση κιτρου η lime οπως το αντιλαμβανετε ο καθενας.

Εμενα η γευση του πορτοκαλι δεν μου αρεσε καθολου γι αυτο και δεν ειχα αλλη επιλογη παρα να παω στο κιτρινο. Στην αρχη και εμενα με χαλαγε λιγο η γευση του κιτρου που αφηνε αλλα πλεον το εχω συνηθισει και σχεδον δεν το αισθανομαι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, orestis2 είπε

Το πορτοκαλι και το κιτρινο ειναι πανω κατω τα ιδια, οσον αφορα στον καπνο. Απλα το πρωτο εντάσσεται στα λεγομενα καπνικα, δηλαδη η γευση του ερχεται πιο κοντα σε αυτη του τσιγαρου, ενω το κιτρινο εντασσεται στα αρωματικα, με γευση κιτρου η lime οπως το αντιλαμβανετε ο καθενας.

Εμενα η γευση του πορτοκαλι δεν μου αρεσε καθολου γι αυτο και δεν ειχα αλλη επιλογη παρα να παω στο κιτρινο. Στην αρχη και εμενα με χαλαγε λιγο η γευση του κιτρου που αφηνε αλλα πλεον το εχω συνηθισει και σχεδον δεν το αισθανομαι 

Εγώ αυτό που παρατήρησα είναι το εξής..  

Τις πρώτες μέρες είχα ακόμα τη γεύση του τσιγάρου, κι όποιο κι  αν έκανα στο iqos δεν μπορούσα να αποφασίσω. Πλέον δεν θυμάμαι καν τη γεύση του τσιγάρου (Ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα το να μην θέλω τσιγαρο).. και συνηθίζω το πορτοκαλί.  Το κιτρινο είναι πολύ ωραιο, ελαφρύ και όντως το καπνίζεις ωραία! Εχει μια απαλή γεύση. Πολύ πιθανόν πλέον, εφόσον η λέξη ΚΤ δεν υπάρχει καν στο μυαλό μου,  να μπορούσα να το κάνω μόνιμα κι αυτο.. θα το δω στη πορεια.. 

Επεξ/σία από Μαιρη2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/12/2018 στις 8:22 ΜΜ, Tilemaxx είπε

Αυτό πρόσεξα και εγώ. Πάντως προτιμώ ένα προϊόν με R&D δισεκατομμυρίων το οποίο λειτουργεί σε δικό του οικοσύστημα χωρίς αμφιβόλου ποιότητας χημικές ουσίες, παρα το ηλ. τσιγάρο το οποίο είναι σαφώς πιο πολύπλοκο σπορ αφού υπάρχουν εκατοντάδες επιλογές, mods, γεύσεις κτλ χωρίς κανέναν ποιοτικό έλεγχο από πίσω. 

Έχω δύο συσκευές iqos αλλά για το ηλεκτρονικό κάνεις λάθος. Τα αμφιβόλου προέλευσης υγρα δεν έρχονται πλέον στην Ευρώπη. Ότι κυκλοφορεί έχει πολύ αυστηρε προδιαγραφές και αναγράφει ακριβώς τι έχει μέσα. Δύο τρία υλικά είναι, προπυλενογλυκόλη, φυτική γλυκερίνη, νικοτίνη και αρώματα που χρησιμοποιείουνται σε τρόφιμα. Επιλέγεις ακριβώς τη νικοτίνη που θες ή και καθόλου. Σε αντίθεση με τα heets που δεν ξέρεις καν στην πραγματικότητα το εισπνέεις. Το μόνο σίγουρο είναι πως είναι εμποτισμένα με γλυκερίνη σαν αυτή των ηλεκτρονικών. Μπορείς να το ρωτήσεις και στην εξυπηρέτηση του iqos. Αν δεις όλες οι μεγάλες εταιρείες, BAT, JTI, PM κυκλοφορούν και αυτες ηλεκτρονικά τσιγάρα με ορογεμισμρνες αμπούλες. Και iqos υπάρχει με προγεμισμένες αμπούλες, κυκλοφορεί στην Αγγλία. Και η BAYκυκολφορει και στην Ελλάδα το δικό της, και το logic από jti που το έχουν και όλα τα περίπτερα. Επομένως είναι καθαρά θέμα επιλογών. Όπως και να έχει οι εποχές που έφερνε από Κίνα λίτρα υγρών αναπληρωσης, υγρα τρέχα γύρευε έχει περάσει. Ότι κυκλοφορεί είναι ακολουθεί στάνταρτ. Η nobacco ας πούμε έχει σειρές υγρών που παρασκευαζονται στο τμήμα φαρμακευτικής του πανεπιστημίου Πάτρας. 

Επεξ/σία από vastegial_74
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...