Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω λόγο να διαφωνήσω. Είναι σιγουρος ότι κάποια στιγμή θα περααω από τα λημέρια του ηλεκτρονικού. Δηλαδή υπάρχουν αμπούλες που κουμπώνουν στο iqos με υγρό αντί καπνού;

Επεξ/σία από Tilemaxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κάποιος πόσα τσιγάρα iqos αντιστοιχούν σε 1 ΚΤ ? Από θέμα νικοτίνης.. 

Επεξ/σία από Μαιρη2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδιά, έχω μπει σε μια ανησυχία,,,, η μητέρα μου ετών 63 έχει εναμιση χρόνο τώρα που καπνίζει το IQOS. Την είχα πρήξει να απαλλαγεί από το τσιγάρο γιατί μου κρατούσε τα παιδιά και βρωμούσε αλλά και για την υγεία της γιατί ο πατέρας μου το έκοψε κ αυτή εκεί επιμένει... οκ το πήρε, το κάνει, απαλλάχθηκε από το κακό τσιγάρο ΑΛΛΑ έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι η μνήμη της της παίζει παιχνιδάκια παρόλο που εξετάζεται συχνά πυκνα για αλτσχαιμερ και τα συναφή. Απλά δεν μπορώ να ΄ξεχωρίσω αν φταίει το IQOS που το ξεφτιλίζει, δηλ. 1,5 πακετάκι καθημερινά ή απλώς είναι θέμα ηλικίας,,θεωρώ είναι νεά ακόμα αλλά νταξ.  Έχει παρατηρήσει κανείς τιποτα τέτοιο??? πείτε μου βοηθήστε μου έχω ανησυχήσει και δεν μπορώ να το διασταυρώσω......... έχω διαβάσει κάποιες σελίδες εδώ, και δε βλέπω κάποια αναφορά....

Επεξ/σία από Karamadlen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω αλλά καλύτερα σε ειδικό να απευθυνθείς. Αν υπάρχει απώλεια μνήμης, βλέποντας την περίπτωση του πατέρα μου, εξέταση σε νευρολόγο, εγκεφαλογράφημα και τύχη...να μην έχει γρήγορη εξέλιξη. Ύπουλη πάθηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Karamadlen είπε

Καλησπερα παιδιά, έχω μπει σε μια ανησυχία,,,, η μητέρα μου ετών 63 έχει εναμιση χρόνο τώρα που καπνίζει το IQOS. Την είχα πρήξει να απαλλαγεί από το τσιγάρο γιατί μου κρατούσε τα παιδιά και βρωμούσε αλλά και για την υγεία της γιατί ο πατέρας μου το έκοψε κ αυτή εκεί επιμένει... οκ το πήρε, το κάνει, απαλλάχθηκε από το κακό τσιγάρο ΑΛΛΑ έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι η μνήμη της της παίζει παιχνιδάκια παρόλο που εξετάζεται συχνά πυκνα για αλτσχαιμερ και τα συναφή. Απλά δεν μπορώ να ΄ξεχωρίσω αν φταίει το IQOS που το ξεφτιλίζει, δηλ. 1,5 πακετάκι καθημερινά ή απλώς είναι θέμα ηλικίας,,θεωρώ είναι νεά ακόμα αλλά νταξ.  Έχει παρατηρήσει κανείς τιποτα τέτοιο??? πείτε μου βοηθήστε μου έχω ανησυχήσει και δεν μπορώ να το διασταυρώσω......... έχω διαβάσει κάποιες σελίδες εδώ, και δε βλέπω κάποια αναφορά....

Φίλε τέτοια ερώτηση δεν μπορεί να απαντηθεί εδώ.

Ακόμα και να έχει καποιος απώλεια μνήμης ,πως μπορει να το συνδέσει με το iqos?

 

Mην πανικοβάλλεσαι.Συνήθως ξεχνάμε πράγματα όταν τα κάνουμε μηχανικά και μας απασχολεί κάτι(έχουμε το μυαλό μας αλλού).Μπορεί να είναι κάτι φυσιολογικό.Μπορεί και όχι.Παρακολουθησε το.και αν δεις ότι συμβαίνει συχνά επισκέφτείτε έναν γιατρό.Σε μεγάλύτερες ηλικίες πρέπει να γυμνάζουμε λίγο το μυαλό μας.Διάβασμα,σταυρόλεξα,χειροτεχνία βοηθούν σε αυτές τις περιπτώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!! 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ IQOS ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΕΝΑ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ, ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΕΚΔΟΣΗ ΑΛΛΑ ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ HEETS ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ! ΚΑΙ ΣΕ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ IQOS..ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ..ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΡΑΒΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΠΝΟ ΚΑΙ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ, ΔΕ ΚΑΤΛΑΑΒ ΒΑΣΙΚΑ!! ! ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ;

Επεξ/σία από IanosDam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, IanosDam είπε

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!! 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ IQOS ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΕΝΑ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ, ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΕΚΔΟΣΗ ΑΛΛΑ ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ HEETS ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ! ΚΑΙ ΣΕ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ IQOS ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!! ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ;

Αν κάνεις το κόκκινο που θεωρητικά είναι πιο βαρύ δικαιολογείται...Αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω και άλλα παιδιά είχαν αυτό το θέμα και προτειμουν μια γεύση λίγο πιο κάτω...Επίσης κάψιμο στο λαιμό δημιουργούν και οι βαθιές τζουρες λόγω του ότι τραβάς και όλη την θερμότητα....

Τώρα για το πεντακάθαρο έχω μια μικρή ένσταση...Όχι ότι είναι στα επίπεδα του κανονικού τσιγάρου ...αλλά δεν είναι και τόσο αθώο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/12/2018 στις 10:54 ΜΜ, Μαιρη2 είπε

Παιδιά να ρωτήσω κάτι..  κάνω 3η μέρα το red γιατί μου άρεσε,  αλλά από χτες βράδυ, όπως και αυτή τη στιγμή,  νιώθω το λαιμό μου σαν να κλεινει.  Με ενοχλεί αρκετά! Σαν να έχω κάτι μονίμως στο λαιμό. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο? Να το γυρίσω στο πορτοκαλί??

ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ!! ΕΝΑ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ!! ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΜΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΒΑΡΥ! ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΙΓΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ! ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΣΥΣΚΕΥΗ! ΔΕ ΞΕΡΩ..ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ; ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ;

9 λεπτά πριν, markosf είπε

Αν κάνεις το κόκκινο που θεωρητικά είναι πιο βαρύ δικαιολογείται...Αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω και άλλα παιδιά είχαν αυτό το θέμα και προτειμουν μια γεύση λίγο πιο κάτω...Επίσης κάψιμο στο λαιμό δημιουργούν και οι βαθιές τζουρες λόγω του ότι τραβάς και όλη την θερμότητα....

Τώρα για το πεντακάθαρο έχω μια μικρή ένσταση...Όχι ότι είναι στα επίπεδα του κανονικού τσιγάρου ...αλλά δεν είναι και τόσο αθώο...

ΤΟ ΕΙΔΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΙΣΩ..ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΕΝΝΟΩ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ.... ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΑ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΚΑΙ  ΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΜΟΥ ΠΟΛΥ! ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ; ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ;

Επεξ/σία από IanosDam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
50 minutes ago, IanosDam said:

ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ!! ΕΝΑ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ!! ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΜΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΒΑΡΥ! ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΙΓΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ! ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΣΥΣΚΕΥΗ! ΔΕ ΞΕΡΩ..ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ; ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ;

ΤΟ ΕΙΔΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΙΣΩ..ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΕΝΝΟΩ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ.... ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΑ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΚΑΙ  ΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΜΟΥ ΠΟΛΥ! ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ; ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ;

Η απλή λογική τι λέει να κάνεις???

Επίσης μη γράφεις με κεφαλαία! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, markosf said:

Αν κάνεις το κόκκινο που θεωρητικά είναι πιο βαρύ δικαιολογείται...Αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω και άλλα παιδιά είχαν αυτό το θέμα και προτειμουν μια γεύση λίγο πιο κάτω...Επίσης κάψιμο στο λαιμό δημιουργούν και οι βαθιές τζουρες λόγω του ότι τραβάς και όλη την θερμότητα....

Τώρα για το πεντακάθαρο έχω μια μικρή ένσταση...Όχι ότι είναι στα επίπεδα του κανονικού τσιγάρου ...αλλά δεν είναι και τόσο αθώο...

Παιδιά, επειδή έχω δει και κάποιον άλλον νομίζω να το αναφέρει, γιατί λέτε ότι το κόκκινο είναι πιο βαρύ? Σύμφωνα με το site τους, το πιο βαρύ (ένταση, όπως το αναφέρουν) είναι το καφέ...κι επειδή έκανα καφέ για περίπου 1 μήνα, όντως, λόγω αρώματος ίσως, φαινόταν πιο "δυνατό"...Το κόκκινο είναι πιο σκέτο, πιο κοντά σε απλό καπνό...

Στο μεταξύ, μέχρι πριν λίγες ημέρες, στο site, δίπλα σε κάθε πακέτο που αναφέρει την ένταση, ήταν ένταση 4 για όλα πλην του καφέ, που ήταν 5. Σήμερα μπαίνω και βλέπω ότι τα έχουν αλλάξει (πορτοκαλί-->2, κίτρινο και μέντα-->1, καφέ-->5 (όπως ήταν), και κόκκινο 4 όπως ήταν...Άραγε να άλλαξαν κάτι στη σύσταση του καπνού ή απλά την ένδειξη στο site?

Για τα παιδιά που λένε για κάψιμο κ.λπ, αν δοκιμάσουν με κάποιο heatstick φίλου/γνωστού ή σε κάποιο Iqos store και δε νοιώθουν το ίδιο κάψιμο, να το πάνε άμεσα για αντικατάσταση...Γενικά νομίζω πάντως μια ενόχληση στο λαιμό τη δημιουργεί, ειδικά στην αρχή, αλλά καλύτερα να το δουν (και γρήγορα) μήπως όντως έχει κάποιο θέμα η συσκευή τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...