Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/12/2018 στις 6:48 ΜΜ, bakalex είπε

To stickάκι μου παρουσίασε κάποια προβλήματα.

Το έχω 15 μήνες,δεν το έχω αλλάξει ποτέ,οπτικά είναι όπως την πρώτη μέρα,μέσα πεντακάθαρο,αλλά άρχισε να σβήνει χωρίς να ανάβει πορτοκαλί λαμπάκι στα 4 λεπτά(ενω πρίν δούλευε άψογα 5,5 με 6 λεπτά)

Πηγα σε κατάστημα iqos και είπα το πρόβλημα.

"μια χαρα είναι τα 4 λεπτά" μου λέει η κοπέλα.

"Οχι κοπελιά" της λέω,"δεν είναι μια χαρά 4 λεπτά,πρίν λειτουργούσε φυσιολογικά 6 λεπτά,τώρα είναι εκνευριστικό"

-Ποσο καιρό το έχετε?Είναι στην εγγύηση?

-Οχι δεν είναι στην εγγύηση της λέω.Το έχω 15 μήνες.Δεν το έχω αλλάξει ποτέ.Το πρόσεχα πάντα ιδιαίτερα και δεν επεσα και σε κάποιο ελλατωματικό.

-Λυπάμαι, μου λέει δεν μπορώ να κανω κάτι.Υπάρχει όμως μια προσφορά συσκευη στα 60 ευρώ με μια κούτα heets.

-Oχι ,της λέω,δεν ενδιαφέρομαι για την προσφορά σας.Θέλω να μου επισκευάσετε αυτό και χρεώστε εμένα αν δεν με καλύπτει η εγγύηση.Μπορεί να είναι η μπαταριούλα του.

-Αααα λυπάμαι μου λέει,δεν επισκευάζουμε stickακια.

-Και όποιου το stickακι χαλάσει της λέω,το πέτάει?

-Η χρήση του είναι για περίπου 1 χρόνο μου λέει.Και εμείς δεν κανουμε αντικατάσταση μετά την λήξη της εγγύησης.

-Και γιατί δεν μου το είπατε αυτό όταν το αγόρασα? της λέω.Γιατί δεν μου το λέγατε στην αρχή ώστε να το χαλάσω εσκεμένα λίγο καιρό πρίν λήξει η εγγύηση του για να μου το αντικαταστήσετε?

Γίνομαι κόκκινος.

"Εχετε αλλάξει 40 φορές iqos και στην κουτσή Μαρία,τα πετάνε κάτω,τα σπάνε,τα χαλανε,τα διαλύουν γιατι δεν προσέχουν και τους τα αλλάζετε χωρίς κουβέντα,ΕΓΩ 15 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΩ ΧΡΕΩΣΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΣΟ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΦΘΟΡΑ ΥΛΙΚΟΥ,ΚΑΠΝΙΖΩ ΑΝΕΛΛΕΙΠΩΣ ΤΑ ΗΕΕΤS ΣΑΝ ΚΑΛΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ,ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΑΣ ΖΗΤΑΩ ΑΝ ΟΧΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΙΚ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ..ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΜΕ ΓΡΑΦΕΤΕ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΣΑΣ?ΠΟΣΟ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΝΗΘΕΙΣ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΠΕΛΑΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΕΧΕΙ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΥΛΙΚΟΥ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ?????

Σηκώθηκα και εφυγα οργισμενος

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:Αν η εγγύηση του iqos σας λήγει σε λίγες μέρες,ΣΠΑΣΤΕ ΤΟ,ΧΑΛΑΣΤΕ ΤΟ,ΒΡΕΞΤΕ ΤΟ,ΔΙΑΛΥΣΤΕ ΤΟ και πηγαίνετε να σας το αλλάξουν..After Sales απο τα LIDL

Καλά δεν το ήξερες αυτό???

Καταρχάς έχεις 2 διαθέσιμες αλλαγές με δική σου υπαιτιότητα.

Εγώ χρησιμοποιώ το iqos 10 μήνες και έχω πάντα 2 πάνω μου.Κάθε 3-4 μήνες σπάω την ακίδα και πάω και παίρνω καινούριο.Και η απόδοσή του φθίνει με τον καιρό και όσο καλά και να το καθαρίσεις το πλαστικό στον πάτο του φθείρεται με σημάδια-μαυρίλες-τρυπούλες.Το ίδιο και με τον φορτιστή,σπάω το πλαστικό που κουμπώνει...Δεν ξέρω που πήγες και κατά πόσο ισχύει η συνομιλία αλλά σε θέμα εγγύησης είναι πολύ μπροστά τα συγκεκριμένα προιόντα και η πολιτική που χρησιμοποιούν...

Επεξ/σία από umad
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/12/2018 στις 8:12 ΜΜ, bakalex είπε

Θα τους πάρω τηλέφωνο την Πεμπτη.

Αυτα που λές θα τους πω,αλλα πιθανολογώ ότι θα φάω άκυρο...

Αυτό θα κάνω φιλαράκι.

Φίλε bakalex, τι έγινε; Έχουμε καμιά εξέλιξη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλαράκι όπως τα φανταζόμουν.

Δεν μπορούν να κάνουν τίποτα,"έχετε δίκιο" μου είπαν αλλά "αντε και γ@μήσου".

Τεράστιοι μαλάκες.

ΠΑΙΔΙΑ...ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΦΟΡΤΙΣΤΕΣ Η ΣΤΙΚ ΠΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ,ΧΑΛΑΣΤΕ ΤΑ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.

ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΟΡΤΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΙΚ.

ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ΛΗΓΕΙ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ,ΘΑ ΣΠΑΣΩ ΤΗΝ ΑΚΙΔΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΣΤΟΝ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΘΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΛΑΣΩ.

ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΗΞΗ,ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.

Μην πιαστειτε μαλ@κες σαν και μενα.

Επεξ/σία από bakalex
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχαν ξεκινήσει απο το μηδέν και μέχρι να πιάσουν ένα μικρο ποσοστό αγοράς έκαναν όλα τα χατίρια στους πελάτες.Όσες φορές τα έσπαγαν τους τα άλλαζαν αμέσως.

Μετά είδαν ότι αυξήθηκαν οι πωλήσεις αλλά  κανένας πελάτης δεν πρόσεχε γιατί ήξερε πως  ότι και να γίνει έπαιζε αλλαγή.Δημιούργησαν όριο που καλύπτει 2 αλλαγές τον χρόνο.Λογικό ως ένα σημείο.

Όσο κερδίζουν μεγαλύτερο κομμάτι της πίτας,τόσο θα μειώνονται προσφορές,δωράκια αλλά & after sales support.

Αυτό που δεν έχουν καταλάβει είναι ότι ο κόσμος ξενερώνει κιόλας όπως επίσης ότι δεν είναι η μόνη εναλλακτική στον πλανήτη.

Επεξ/σία από bakalex
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, bakalex είπε

Είχαν ξεκινήσει απο το μηδέν και μέχρι να πιάσουν ένα μικρο ποσοστό αγοράς έκαναν όλα τα χατίρια στους πελάτες.Όσες φορές τα έσπαγαν τους τα άλλαζαν αμέσως.

Μετά είδαν ότι αυξήθηκαν οι πωλήσεις αλλά  κανένας πελάτης δεν πρόσεχε γιατί ήξερε πως  ότι και να γίνει έπαιζε αλλαγή.Δημιούργησαν όριο που καλύπτει 2 αλλαγές τον χρόνο.Λογικό ως ένα σημείο.

Όσο κερδίζουν μεγαλύτερο κομμάτι της πίτας,τόσο θα μειώνονται προσφορές,δωράκια αλλά & after sales support.

Αυτό που δεν έχουν καταλάβει είναι ότι ο κόσμος ξενερώνει κιόλας όπως επίσης ότι δεν είναι η μόνη εναλλακτική στον πλανήτη.

Αδερφε 2 αλλαγες με δικη σου υπαιτιοτητα,με εργοστασιακη απειρες.Μην αρχιζετε το hate και μην κανετε σαν κλασσικοι Ελληναρες που νομιζουν οτι με προιον 50€ τους ανηκει και το συμπαν...Ελεος δηλαδη...Προσφορες γινονται ασταματητα ασχετα αν εσυ ανακαλυψες το iqos προσφατα υπαρχει χρονια στην αγορα...

Υ.γ:τιποτα προσωπικο απλα πιανομαι απο το ποστ σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, umad είπε

Αδερφε 2 αλλαγες με δικη σου υπαιτιοτητα,με εργοστασιακη απειρες.Μην αρχιζετε το hate και μην κανετε σαν κλασσικοι Ελληναρες που νομιζουν οτι με προιον 50€ τους ανηκει και το συμπαν...Ελεος δηλαδη...Προσφορες γινονται ασταματητα ασχετα αν εσυ ανακαλυψες το iqos προσφατα υπαρχει χρονια στην αγορα...

Υ.γ:τιποτα προσωπικο απλα πιανομαι απο το ποστ σου...

Βλέπεις να έγραψα τίποτα διαφορετικό?

2 φορές το χρόνο αλλαγή έγραψα,επειδή τα έσπαγαν όλοι χαλαρά και απροβλημάτιστα.Εγραψα ότι είναι και λογικό.

Που το είδες το hate τους Ελληναραδες και τα συμπαντα που γράφεις?

Μαλάκες τους είπα.Που το είδες το hate?Iqos καπνίζω ακόμα.

Οσο για τις προσφορές, στα heets το τελευταιο εξαμηνο έχουν μειωθεί 70%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bakalex είπε

Βλέπεις να έγραψα τίποτα διαφορετικό?

2 φορές το χρόνο αλλαγή έγραψα,επειδή τα έσπαγαν όλοι χαλαρά και απροβλημάτιστα.Εγραψα ότι είναι και λογικό.

Που το είδες το hate τους Ελληναραδες και τα συμπαντα που γράφεις?

Μαλάκες τους είπα.Που το είδες το hate?Iqos καπνίζω ακόμα.

Οσο για τις προσφορές, στα heets το τελευταιο εξαμηνο έχουν μειωθεί 70%

Καλα για τις κωλοτουμπες σου ουδεν σχολιο...

Μαλλον black friday κοιμοσουν...

Τωρα τρεχει 59€ με κουτα...

Καλα κρασια...(το 70% το βγαλες απο καποια μελετη δικη σου?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, umad είπε

Καλα για τις κωλοτουμπες σου ουδεν σχολιο...

Μαλλον black friday κοιμοσουν...

Τωρα τρεχει 59€ με κουτα...

Καλα κρασια...(το 70% το βγαλες απο καποια μελετη δικη σου?)

Τις εξυπνάδες σου αλλού.

Ναι το 70% το έβγαλα απο δική μου "μελέτη" γιατι τους τελευταίους 15 μήνες έχω χτυπήσει όλες τις προσφορές heets του Παπαστράτου και ξέρω πόσες έκανε πρίν και πόσες ΔΕΝ κάνει τώρα.

Κάνε μας τη χάρη.Αιντε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!!

Είμαι χρήστης iqos 1 μηνα και κάτι μέρες. Χτες με γρατζουνουσε λίγο ο λαιμός μου.  Σήμερα το πρωί σηκώθηκα και νόμιζα πως είχα φαρυγγίτιδα.. προσπαθουσα να βηξω και σφυριζε ο λαιμός μου.  Αντι για φλεμα, ειδα σαν πύον.. Φοβήθηκα να κάνω heet με τον καφέ,αλλά παρατηρησα πως το άναψα και δεν με ενοχλουσε καν.  Τώρα ο λαιμός μου είναι καλύτερα από το πρωί.  Λέτε να οφειλεται στα heets?? Με ανησύχησε το όλο θέμα..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...