Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για το iqos να σας πω πως δικιμασα το iqos 3 και το απλο και το plus (στο εξωτερικο). μια απο τα ιδια, πολλες τζουρες που δεν εβγαινε καν καπνος. εχουν δουλιτσα κιαλη να κανουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ θα έλεγα το αντίθετο....ότι έχουν κάνει καλή δουλειά...Το σλόγκαν τους είναι " ένα μέλλον χωρίς καπνο" ....Εφόσον λες ότι δεν βγάζει καπνό στις τζουρες που έκανες...σημαίνει ότι το κατάφεραν 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! 

Έχασα τον φορτιστή του Iqos και τώρα φορτίζω τη συσκευή, με ένα φορτιστή κινητού. 

Πήρα τηλέφωνο στην Iqos να ρωτήσω πόσα volt και amp output εχει ο φορτιστής τους και μου είπαν 3.7 watt και ότι κοστίζει 8 ευρώ + 7.5 ευρώ το καλώδιο. 

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να μου δώσει τα στοιχεία του φορτιστή;;; 

Επίσης νομίζετε ότι είναι οκ να το φορτίζω με τον φορτιστή του κινητού που εχει: 5v--->2A. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο plus η έξοδος του φορτιστή είναι 5V - 2 A....Το ίδιο με αυτό που φορτίζεις τώρα....

7,5 ευρώ το καλώδιο ;;;;;; Το καλώδιο είναι;;;; Μεταφέρει και δεδομένα ;;;;😁😁😁😁

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω το iqos μιας και δοκιμασα και μου αρεσε. Αυτο που εχω να ρωτησω αν ειναι καλυτερο να το παραγγειλω απο τo site η να το παραλαβω απο καποιον germano?(σημερα στον germano μου ειπαν οτι θα κανει 2-3 μερες να ερθει και δινουν για δωρο 3πακετα αντι για 4 που δινουν στο site) Ποιο χρωμα γευση προτεινεται? Επισης αν περισσευει και μου στειλετε καποιο εκτωτικο κουπονι σε pm θα σας ημουν ευγωμων.

Επεξ/σία από leon777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, leon777 είπε

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω το iqos μιας και δοκιμασα και μου αρεσε. Αυτο που εχω να ρωτησω αν ειναι καλυτερο να το παραγγειλω απο τo site η να το παραλαβω απο καποιον germano?(σημερα στον germano μου ειπαν οτι θα κανει 2-3 μερες να ερθει και δινουν για δωρο 3πακετα αντι για 4 που δινουν στο site) Ποιο χρωμα γευση προτεινεται? Επισης αν περισσευει και μου στειλετε καποιο εκτωτικο κουπονι σε pm θα σας ημουν ευγωμων.

Nα πας σε ένα κατάστημα όποτε μπορέσεις,να τα δείς απο κοντά,να δοκιμάσεις όλες τις γευσεις μέχρι να καταλήξεις ποιά σου αρέσει.Μετα η το παίρνεις απο κει η πας σπίτι σου και περιμένεις καμιά προσφορά απο το site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎7‎/‎12‎/‎2018 στις 4:20 ΜΜ, bakalex είπε

Φίλε τέτοια ερώτηση δεν μπορεί να απαντηθεί εδώ.

Ακόμα και να έχει καποιος απώλεια μνήμης ,πως μπορει να το συνδέσει με το iqos?

Mην πανικοβάλλεσαι.Συνήθως ξεχνάμε πράγματα όταν τα κάνουμε μηχανικά και μας απασχολεί κάτι(έχουμε το μυαλό μας αλλού).Μπορεί να είναι κάτι φυσιολογικό.Μπορεί και όχι.Παρακολουθησε το.και αν δεις ότι συμβαίνει συχνά επισκέφτείτε έναν γιατρό.Σε μεγάλύτερες ηλικίες πρέπει να γυμνάζουμε λίγο το μυαλό μας.Διάβασμα,σταυρόλεξα,χειροτεχνία βοηθούν σε αυτές τις περιπτώσεις.

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις,,, περνώντας κι άλλο ο καιρός και έχοντας κάνει διαφορες εξετάσεις η μητέρα μου πιστεύω οτι συμπίπτει με την ηλικία και το κάπνισμα με το IQOS. Φυσικά κανείς δεν ξέρει τις παρενέργειες του ακόμα...ίδωμεν!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα 109€, διαθέσιμο σε 4 χρώματα (Gold, Blue, White, Graphite)

https://gr.iqos.com/

iqos-3.jpg

Επεξ/σία από akisk79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα...Για όσους σκέφτονται να αγοράσουν αυτές τις μέρες το iqos, ετοιμάζεται προσφορά για του Αγ. Βαλεντίνου...1+1 συσκευές iqos plus στην τιμή των 59 ευρώ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχίζουν και πυκνώνουν τα σχετικά δημοσιεύματα όπως αυτό:

https://www.in.gr/2019/02/11/health/body/oi-syskeyes-thermansis-kapnou-eksisou-epivlaveis-gia-ton-anthropo-kapnisma-kai-atmisma/

για να μη παρεξηγηθώ, είμαι iqos user εδώ και 15 μήνες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, leftys είπε

αρχίζουν και πυκνώνουν τα σχετικά δημοσιεύματα όπως αυτό:

https://www.in.gr/2019/02/11/health/body/oi-syskeyes-thermansis-kapnou-eksisou-epivlaveis-gia-ton-anthropo-kapnisma-kai-atmisma/

για να μη παρεξηγηθώ, είμαι iqos user εδώ και 15 μήνες...

Αναμφίβολα το κόψιμο κάθε καπνικής συνήθειας είναι το καλύτερο.

Παρόλα αυτά,εγω κοιτάω πρακτικά και την επίδραση του iqos στον οργανισμό μου.Αισθάνομαι πολύ καλύτερα απο όταν κάπνιζα κανονικό τσιγάρο.Σε όλους τους τομείς.Επίσης κατάφερα μείωση του καπνίσματος με το iqos,πράγμα που δεν είχα καταφέρει με το κανονικό τσιγάρο.

Τώρα όσο για τις έρευνες νομίζω ότι η FDA είναι ο αυστηρότερος κριτής του προϊόντος,υπάρχει κάποια τελευταία εξέλιξη σχετικά με αυτούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bakalex είπε

Αναμφίβολα το κόψιμο κάθε καπνικής συνήθειας είναι το καλύτερο.

Παρόλα αυτά,εγω κοιτάω πρακτικά και την επίδραση του iqos στον οργανισμό μου.Αισθάνομαι πολύ καλύτερα απο όταν κάπνιζα κανονικό τσιγάρο.Σε όλους τους τομείς.Επίσης κατάφερα μείωση του καπνίσματος με το iqos,πράγμα που δεν είχα καταφέρει με το κανονικό τσιγάρο.

Τώρα όσο για τις έρευνες νομίζω ότι η FDA είναι ο αυστηρότερος κριτής του προϊόντος,υπάρχει κάποια τελευταία εξέλιξη σχετικά με αυτούς?

μέχρι σήμερα έχουν διορία για comments...

https://www.fda.gov/TobaccoProducts/Labeling/TobaccoProductReviewEvaluation/ucm304465.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...