Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, stone είπε

Η πιο ολοκληρωμενη και ευχρηστη ειναι το duo.Γρηγορη φορτιση,καλυτερο κουμπωμα με μαγνητη,δυο τσιγαρα και..αυτα.Αν την βρειτε σε προσφορα αξιζει.

Με το duo έχω θέματα. Πολλές φορές δεν κάνει επαφή ο μαγνήτης και δεν φορτίζει καν. Πολύ σπαστικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, chrisxkar είπε

εχω ακουσει τα παντα αλλος λεει του μυριζει κλανια(ολως παραδοξως οι περισσοτεροι συμφωνουν στην κλανια) αλλος καμμενο γαλα τωρα ποδαριλα ,μονο σε εμενα μυριζει ελαφρυ τσιγαρο?

Ήμουν με παρέα και κάποια στιγμή κάνει άλλος "ρε, τι μυρίζει ποδαρίλα;" και πετάχτηκε ο άλλος με το iqos και είπε "εγώ" 

Φαντάσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eιμαι δευτερη μερα με το iqos plus πριν καπνιζα καθημερινα 10-15 τσιγαρα winston το λευκο (το πιο ελαφρυ της εταιρίας).
Κανω το πορτοκαλι heet και παρατηρω οτι απο τα πρωτα κιολας 2-3 τσιγαρα νιωθω μια εφυδρωση οχι τοσο εντονα κατα την διαρκεια του καπνισματος οσο μετα ,που νιωθω οτι ζεσταινομαι... (δεν ξερω αν το εχει νιωσει κανεις)

Κατα τα αλλα πρωτες εντυπωσεις:

Aπο γευση ευχαριστημενος , αλλα απο διαρκεια (μολις 4,5 λεπτα η 11-12 τζουρες -παραπανω δεν βγαίνει ) και τιμη 4 ευρω (των heets ) απογοπητευτηκα....

 

Επεξ/σία από winterman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιον ενδιαφέρεται

Κωδικός για φίλους
O IQOS CODE
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ
IQC96AC6
IQOS 3 DUO ΜΕ 5 HEETS ΣΤΑ 69 €

Επεξ/σία από home07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/9/2020 στις 7:30 ΜΜ, HateMe είπε

Ήμουν με παρέα και κάποια στιγμή κάνει άλλος "ρε, τι μυρίζει ποδαρίλα;" και πετάχτηκε ο άλλος με το iqos και είπε "εγώ" 

Φαντάσου.

 

ΑΝ είχαμε μάθει τη μυρωδιά του "ζεσταμένου" καπνού, και κάποιος ξαφνικά του έβαζε φωτιά θα λέγανε αντί για ποδαρίλα/κλανίλα/κτλπ το "Ένα σπίτι καίγεται" με την εκδοχή των Κάτι Τρέχει Με Τους Δίπλα.

Στις 7/10/2020 στις 2:26 ΜΜ, winterman είπε

Eιμαι δευτερη μερα με το iqos plus πριν καπνιζα καθημερινα 10-15 τσιγαρα winston το λευκο (το πιο ελαφρυ της εταιρίας).
Κανω το πορτοκαλι heet και παρατηρω οτι απο τα πρωτα κιολας 2-3 τσιγαρα νιωθω μια εφυδρωση οχι τοσο εντονα κατα την διαρκεια του καπνισματος οσο μετα ,που νιωθω οτι ζεσταινομαι... (δεν ξερω αν το εχει νιωσει κανεις)

Κατα τα αλλα πρωτες εντυπωσεις:

Aπο γευση ευχαριστημενος , αλλα απο διαρκεια (μολις 4,5 λεπτα η 11-12 τζουρες -παραπανω δεν βγαίνει ) και τιμη 4 ευρω (των heets ) απογοπητευτηκα....

Αδερφέ αν γενικά αισθάνεσαι πως σε "λιγώνει" το αισθάνομαι και εγώ, και βλέπω πως κάνω λιγότερα τσιγάρα γενικότερο από αυτά που ο νους μου θα ήθελε να κάνει. Γενικά από το 5ο και μετά μπουκώνω, και δε θέλω άλλο στη μέρα. Σαν το 1ο και άντε το 2ο της μέρας, δεν είναι κανένα άλλο.

 

Καλύτερα έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, totalius είπε

Οποιος μπορεί κ θέλει ας το δει το iqos σαν ευκαιρία να κόψει το κάπνισμα . Χαμηλότερο αίσθημα εθισμού έχει σίγουρα από το απλό τσιγάρο . 

Δεν ισχύει για όλους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/10/2020 στις 1:10 ΜΜ, totalius είπε

Οποιος μπορεί κ θέλει ας το δει το iqos σαν ευκαιρία να κόψει το κάπνισμα . Χαμηλότερο αίσθημα εθισμού έχει σίγουρα από το απλό τσιγάρο 

Μην το λες, εγω πλέον καπνίζω πιο πολλά heets και απ' όταν κάπνιζα κανονικά τσιγάρα, 1.5+ πακέτο πλέον. Το πρώτο διάστημα που ξεκίνησα iqos σαφώς έκανα πολύ λιγότερα, αλλά με τον καιρό τα αύξησα. Και έχω αρχίσει να προβληματίζομαι σοβαρά γιατί δεν μπορεί να συνεχιστεί η κατάσταση αυτή. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα τη 2η φορά που έσπασε η λεπίδα κ αφού δε μου άρεσε πλέον η γεύση του απλού τσιγάρου το άφησα στην άκρη μια δυο ημέρες χωρίς να το αλλάξω κ κάπως έτσι το σταμάτησα . 
Πολυ πιο εύκολα από ότι είχα σταματήσει το τσιγάρο παλιότερα κ με λιγότερα στερητικά . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα,εχω ενα iqos 2.4 plus εδω και 1,5 μηνα,ξεκινησα με κιτρινα μου φαινοντουσαν ελαφρια,μετα εκανα silver,και εχω καταληξει στα πορτοκαλι amber που και αυτα μου φαινονται καπως ελαφρια θα ηθελα λιγο πιο βαρυ τσιγαρο,αλλα πολλα μου βγαινουν τζουφια αρκετες φορες,σημερα ενα δεν εμπαινε με τιποτα και οταν μπηκε και πηγα να το βγαλω κοπηκε στη μεση και εμεινε μεσα και εκανα ολοκληρη ιστορια να το βγαλω.Πριν καπνιζα και εκανα χρυση κασετινα karelia.Εχω την εξης ερωτηση.Να δοκιμασω τα μωβ terra και τα κοκκινα η θα μου φανουν πολυ βαρια?Πιο απο τα 2 μου προτεινετε? Επισης τα καφε μου ειχαν φανει πολυ βαρια,ισως επειδη ηταν το πρωτο heets που δοκιμασα ποτε,δεν ξερω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Kourkounatos είπε

Καλησπερα,εχω ενα iqos 2.4 plus εδω και 1,5 μηνα,ξεκινησα με κιτρινα μου φαινοντουσαν ελαφρια,μετα εκανα silver,και εχω καταληξει στα πορτοκαλι amber που και αυτα μου φαινονται καπως ελαφρια θα ηθελα λιγο πιο βαρυ τσιγαρο,αλλα πολλα μου βγαινουν τζουφια αρκετες φορες,σημερα ενα δεν εμπαινε με τιποτα και οταν μπηκε και πηγα να το βγαλω κοπηκε στη μεση και εμεινε μεσα και εκανα ολοκληρη ιστορια να το βγαλω.Πριν καπνιζα και εκανα χρυση κασετινα karelia.Εχω την εξης ερωτηση.Να δοκιμασω τα μωβ terra και τα κοκκινα η θα μου φανουν πολυ βαρια?Πιο απο τα 2 μου προτεινετε? Επισης τα καφε μου ειχαν φανει πολυ βαρια,ισως επειδη ηταν το πρωτο heets που δοκιμασα ποτε,δεν ξερω....

Για κόκκινα είσαι. Η πιο κοντινή και παραπλήσια γεύση σε τσιγάρο.

Εγω κάνω πορτοκαλι γιατί είναι όπως είπες σχετικά ελαφριά. 

Μωβ και καφέ δεν τα μπορώ, βγάζουν μια περίεργη γεύση που δεν μου αρεσει. 

Τα γκρι είναι η δεύτερη προτίμηση μου. Ουδέτερα χωρίς κάποια ιδιαίτερη γεύση. 

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει,  αλλά μου φαίνεται ότι η ποιότητα των heets εχει πέσει  τελευταία. Στα πορτοκαλι ολο και συχνότερα πετυχαίνω παρτίδες που είτε δεν μπαίνουν καλα στη λεπίδα, είτε είναι πολύ μαλακά.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Για κόκκινα είσαι. Η πιο κοντινή και παραπλήσια γεύση σε τσιγάρο.

Εγω κάνω πορτοκαλι γιατί είναι όπως είπες σχετικά ελαφριά. 

Μωβ και καφέ δεν τα μπορώ, βγάζουν μια περίεργη γεύση που δεν μου αρεσει. 

Τα γκρι είναι η δεύτερη προτίμηση μου. Ουδέτερα χωρίς κάποια ιδιαίτερη γεύση. 

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει,  αλλά μου φαίνεται ότι η ποιότητα των heets εχει πέσει  τελευταία. Στα πορτοκαλι ολο και συχνότερα πετυχαίνω παρτίδες που είτε δεν μπαίνουν καλα στη λεπίδα, είτε είναι πολύ μαλακά.  

Επαιρνα απο συγκεκριμμενο περιπτερο heets, και εβρισκα η πολλα ξερα η πολλα που δυσκολευοντουσαν να μπουν μεσα,η αλλα που δεν βγαζανε καπνο.Μου ειπαν  αλλαξε προμηθευτη μηπως φερνει λαθραια.Αλλαξα και παρατηρησα οτι το φαινομενο μειωθηκε στο 70% ας πουμε και παραπανω.Αρα πιστευω οτι παιζει πολυ λαθραιο μεσα.Φιλος μου πηγαινε απο μεταφορικη στην PM και του δινανε κουτα με 60 heets με 30€.Αρα υπαρχει μεγαλο περιθωριο κερδους.Σε ευχαριστω για την προταση σου,σημερα θα παρω τα κοκκινα και ελπιζω να μη μου φανουν πολυ βαρια! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Kourkounatos είπε

Επαιρνα απο συγκεκριμμενο περιπτερο heets, και εβρισκα η πολλα ξερα η πολλα που δυσκολευοντουσαν να μπουν μεσα,η αλλα που δεν βγαζανε καπνο.Μου ειπαν  αλλαξε προμηθευτη μηπως φερνει λαθραια.Αλλαξα και παρατηρησα οτι το φαινομενο μειωθηκε στο 70% ας πουμε και παραπανω.Αρα πιστευω οτι παιζει πολυ λαθραιο μεσα.Φιλος μου πηγαινε απο μεταφορικη στην PM και του δινανε κουτα με 60 heets με 30€.Αρα υπαρχει μεγαλο περιθωριο κερδους.Σε ευχαριστω για την προταση σου,σημερα θα παρω τα κοκκινα και ελπιζω να μη μου φανουν πολυ βαρια! 

Εγω παντως από το site αγοράζω κατά 90% , άρα αποκλείεται να είναι λαθραία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Εγω παντως από το site αγοράζω κατά 90% , άρα αποκλείεται να είναι λαθραία. 

Δεν ξερω.Αν ειναι το θεμα στην παραγωγη,μαλλον ειμαστε εντελως ανικανοι.Αλλα και ξενους youtuber που εβλεπα ειχαν κι αυτη το ιδιο θεμα κυριως σε ευρωπαικες χωρες.Συν οτι εμεις εδω εχουμε και τις μισες γευσεις και απο malbroro τιποτα.Μονο μια με μεντα.Αρα μαλλον το θεμα παει στην διαδικασια τηνς δημιουργιας των ραβδων καπνου.

Επεξ/σία από Kourkounatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...