Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμενα σταματησε απο το duo το ενα το λαμπακι.

Δεν αναβει καθολου και φυσικα δεν φορτιζει κιολας.

Ειναι σαν να εχω UNO και οχι duo.

Εχει τυχει σε κανεναν κι αν μπορει να μου πει τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που πρεπει να κανετε και οι δυο, ειναι να πατε σε ενα iqos store και να τους ζητησετε να το αντικαταστησουν.

Ακομα και στην περιπτωση που εχει ληξη η εγγυηση παιζει να σας δωσουν καινουργιο.

Απο τη στιγμη που εμφανιζεται ενα προβλημα πηγαινετε αμεσως για αλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, orestis2 είπε

Αυτο που πρεπει να κανετε και οι δυο, ειναι να πατε σε ενα iqos store και να τους ζητησετε να το αντικαταστησουν.

Ακομα και στην περιπτωση που εχει ληξη η εγγυηση παιζει να σας δωσουν καινουργιο.

Απο τη στιγμη που εμφανιζεται ενα προβλημα πηγαινετε αμεσως για αλλαγη.

Ναι εννοειται το εχει κανει πολλες φορες οταν χρειαστηκε και μου το αλλαξαν αμεσως.

Απλα ρωτησα μονο και μονο μηπως ειναι κατι που διορθωνεται ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω κάτι στο duos . Αν μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος.

Στον φορτιστή έχει τα λαμπάκια για την ένδειξη της μπαταρίας και τα 2 λαμπάκια για το holder...Όταν κάνεις ένα heet και βάζεις το holder για φόρτιση αναβοσβηνει η μία ένδειξη για την φόρτιση του.

Όταν κάνεις όμως 2 heets στην σειρά...δεν θα έπρεπε να αναβοσβηνουν και οι δύο ενδείξεις όταν φορτίζει;;; Παρατηρώ ότι κρατάει την μια σταθερή και αναβοσβηνει η άλλη συνέχεια...στον ίδιο χρόνο πάντα...είτε κάνεις ένα ,είτε κάνεις 2 στην σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, markosf είπε

Όταν κάνεις όμως 2 heets στην σειρά...δεν θα έπρεπε να αναβοσβηνουν και οι δύο ενδείξεις όταν φορτίζει;;; Παρατηρώ ότι κρατάει την μια σταθερή και αναβοσβηνει η άλλη συνέχεια...στον ίδιο χρόνο πάντα...είτε κάνεις ένα ,είτε κάνεις 2 στην σειρά.

Αμα κανεις 2 χιτς, αναβοσβηνει το πρωτο λαμπακι, οταν φορτισει για ενα χιτς σταματαει να αναβοσβηνει το πρωτο λαμπακι και αρχιζει να φορτιζει για το 2ο χιτς οποτε αρχιζει το 2ο λαμπακι να αναβοσβηνει. 
 

Αμα κανεις μονο ενα (ενω το εχεις φορτισει και για τα 2 χιτς)  και το ξαναβαλεις μεσα τοτε αναβοσβηνει το 2ο λαμπακι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Predatorkill είπε

Αμα κανεις 2 χιτς, αναβοσβηνει το πρωτο λαμπακι, οταν φορτισει για ενα χιτς σταματαει να αναβοσβηνει το πρωτο λαμπακι και αρχιζει να φορτιζει για το 2ο χιτς οποτε αρχιζει το 2ο λαμπακι να αναβοσβηνει. 
 

Αμα κανεις μονο ενα (ενω το εχεις φορτισει και για τα 2 χιτς)  και το ξαναβαλεις μεσα τοτε αναβοσβηνει το 2ο λαμπακι. 

Έτσι νόμιζα και εγώ...αλλά βλέπω ότι και στις 2 περιπτώσεις αναβοσβηνει μόνο το ένα όταν φορτίζει το holder. Το άλλο παραμένει συνέχεια αναμμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας παιδιά μόλις πήρα το iqos 3 duo έκανα ένα τσιγάρο κανονικά πήγα να βάλω το επόμενο και δεν έμπαινε με τπτ μέσα και όχι δεν έχει καπνό μέσα γνωρίζει κανείς κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NckEl είπε

Γεια σας παιδιά μόλις πήρα το iqos 3 duo έκανα ένα τσιγάρο κανονικά πήγα να βάλω το επόμενο και δεν έμπαινε με τπτ μέσα και όχι δεν έχει καπνό μέσα γνωρίζει κανείς κάτι?

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Κάποια heets είναι πιο σκληρά τυλιγμένα και δυσκολεύονται στο να μπουν στο holder (αν υποθέσουμε ότι είναι καθαρό από το προηγούμενο ). Καλό θα είναι πριν το βάλεις μέσα να το περιστρέφεις λίγο στα δάχτυλα για να μαλακώσει ο καπνός. 

Μπορεί στην πορεία να συναντήσεις και τζουφια....Μην απορήσεις. Αν μαζευτούν πολλά προβληματικά σε ένα πακέτο στείλε claim στην iqos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, έχει κάποιος καμία άκρη για πιο φθηνά heets ?? Αν δεν θέλει να απαντήσει εδω ας μου στείλει μήνυμα. Η καραντίνα και τα heets με έχουν γδύσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα παιδιά. Από χτες στο iqos duo σταμάτησε να φορτίζει το δεύτερο λαμπάκι. Το θέμα ειναι ότι πριν από 6 ημέρες έληξε η εγγύηση. Έλεος δηλαδή. Αξίζει τον κόπο να πάω σε κατάστημα μήπως και δεχτούν αλλαγή ή θα χάσω τον χρόνο μου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, zananiro είπε

Καλημέρα παιδιά. Από χτες στο iqos duo σταμάτησε να φορτίζει το δεύτερο λαμπάκι. Το θέμα ειναι ότι πριν από 6 ημέρες έληξε η εγγύηση. Έλεος δηλαδή. Αξίζει τον κόπο να πάω σε κατάστημα μήπως και δεχτούν αλλαγή ή θα χάσω τον χρόνο μου? 

Καλημέρα. Αν είναι καταχωρημένο στο νούμερο σου , μπες στον λογαριασμό σου στην iqos πήγαινε στις "συσκευές" μου και έχει αναφορά προβλήματος....Εκεί , με οδηγίες που σου δίνουν θα σου βγάλει αν είναι για αντικατάσταση και θα το καταχωρίσουν. Έτσι επιλέγεις αν θα πας σε κατάστημα ή αν θα στο φέρουν σπίτι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, markosf είπε

Καλημέρα. Αν είναι καταχωρημένο στο νούμερο σου , μπες στον λογαριασμό σου στην iqos πήγαινε στις "συσκευές" μου και έχει αναφορά προβλήματος....Εκεί , με οδηγίες που σου δίνουν θα σου βγάλει αν είναι για αντικατάσταση και θα το καταχωρίσουν. Έτσι επιλέγεις αν θα πας σε κατάστημα ή αν θα στο φέρουν σπίτι...

Το έκανα αυτό και μου έβγαζε μήνυμα στο τέλος ότι έληξε η εγγύηση και δεν μπορεί να γίνει αντικατάσταση. Πήρα τηλέφωνο στην τεχνική βοήθεια μήπως και λυθεί το πρόβλημα με κάποιο τρόπο και προς έκπληξή μου μου είπαν ότι επειδή το εν λόγω πρόβλημα είναι πρόβλημα software της συσκευής, ισχύει ένας μήνας παραπάνω εγγύηση για τέτοια είδους προβλήματα, δηλαδή 13 μήνες και όχι 12. Οπότε οριακά με καλύπτει η εγγύηση και ευτυχώς δρομολογηθηκε αντικατάσταση της συσκευής μέσω courier. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Εκανα χθες βλακεια στο σκοτάδι κ εβαλα το χιτ από το φίλτρο αυτό έλιωσε προφανώς λιγο κ αφου κρυωσε το καθάρισα αλλα στο 5ο χιτ μετά το καθάρισμα βρωμαει παλι. Έχετε ιδέα τι άλλο να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...