Προς το περιεχόμενο

Καποιος προσπαθεί κάθε μέρα να μου χακάρει το site μου


BLuE_PaNtHeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ασχετο με το θεμα σου αλλα τι παιζει, ολα τα τεκ αρθρα κτλ ειναι απο το ινσομνια. μονος σου το τρεχεις?

απλά όσο ψάχνεσαι βρίσκεις απορίες και προβλήματα και τα forum είναι ο καλύτερους τρόπος να τα λύσει κανείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθει το πρόβλημα .Μου ήρθε πάλι ένα email απο το security plugin οτι κάποιος έκανε lock out.(όχι για το δικό μου username αλλά για μία ip)

Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα ρε παιδιά ,έχω αφαιρέσει όλες τις πιθανες εισόδους για να κάνει log in και όμως το κάθαρμα κατάφερε και βρήκε τρόπο να βρει είσοδο.

Μάλλον κάποιο hacking software χρησιμοποιεί είμαι σίγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται να βλέπει το username σου από το source της σελίδας; Τι κουλή υλοποίηση είναι αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται να βλέπει το username σου από το source της σελίδας; Τι κουλή υλοποίηση είναι αυτή;

Κλαίω χαχαχαχ!όχι ρε συ πιστεύω οτι μάλλον χρησιμοποιεί hacking προγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις cpanel καπου εχει και αντιβιριους κανε ενα check , ψαξε απο ftp για αρχεια που τροποποηθηκαν προσφατα μηπως καταλάβεις κάτι , βάλε καινουριος κωδικους στα παντα απο username/email/db κτλ

βάλε Link.png Site: wordfence k Link.png Site: all-in-one-wp-security-and-firewall/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαίω χαχαχαχ!όχι ρε συ πιστεύω οτι μάλλον χρησιμοποιεί hacking προγραμμα

 

Δεν υπάρχει κανένα hacking πρόγραμμα που να βγάζει το username μέσα στο source code.

 

Το αστείο είναι  ότι πριν καμιά βδομάδα χτυπιόσουν ότι το Wordpress είναι πολύ ασφαλές και δεν υπάρχει πρόβλημα με τα plugins. Χόρευε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένα hacking πρόγραμμα που να βγάζει το username μέσα στο source code.

 

Το αστείο είναι  ότι πριν καμιά βδομάδα χτυπιόσουν ότι το Wordpress είναι πολύ ασφαλές και δεν υπάρχει πρόβλημα με τα plugins. Χόρευε τώρα...

Είναι το ασφαλέστερο CMS. Τα plugins meh..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθει το πρόβλημα .Μου ήρθε πάλι ένα email απο το security plugin οτι κάποιος έκανε lock out.(όχι για το δικό μου username αλλά για μία ip)

Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα ρε παιδιά ,έχω αφαιρέσει όλες τις πιθανες εισόδους για να κάνει log in και όμως το κάθαρμα κατάφερε και βρήκε τρόπο να βρει είσοδο.

Μάλλον κάποιο hacking software χρησιμοποιεί είμαι σίγουρος

Αν για να μπεις ως admin έχει άλλο path βάλε αυτό που σου πρότειναν πιο πάνω .htaccess και τέλος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...