Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με immobilizer αυτοκινήτου


d4mage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι να πάρω ένα μεταχειρισμένο αμαξάκι άλλα το immobilizer λειτουργεί μόνο στο κλείδωμα. Στο ξεκλείδωμα ο τύπος μου είπε πως έκανε άλλα τώρα δεν λειτουργεί. Εκτός από μπαταρία που θα επιχειρήσω να αλλάξω,το άλλο θα μπορούσε να είναι και πόσο κοστίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εννοεις το κεντρικο κλειδωμα και όχι το immobilizer? με χαλασμένο immobilizer δε παιρνει μπροστα το αμαξι

Ναι,αυτό εννοώ απλά το εξήγησα λάθος. Το κεντρικό κλείδωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε είναι θέμα, λειτουργικά εφόσον εχει κλειδαριά ανοιγεις και κλεινεις κανονικά αλλα πρακτικά θα πρεπει να αλλαξεις κλειδι. Το 2ο κλειδι του αυτοκινητου ειναι και αυτό χαλασμένο;

 

Εναλλακτικά μπορεις να βάλεις εαν το πάρεις εναν φθηνο συναγερμο με εξτρα τηλεχειριστηριο και καθαρισες...

 

vw ή ιταλο/γαλλο θα παρεις ετσι?

 

τι εχεις παθει ρε παιχτη; τι εμπαθεια ειναι αυτή;

Εγω εχω δει γερμανικό ακριβο (25Κ €) να εχει θεματαρα με εγκεφαλο κεντρικου κλειδώματος, να μη λυνεται με τιποτα και να μην κλειδωνει με τιποτα και να το σκοτώνουν στα 7Κ στους 29 μήνες (ειχε τελειωσει η εγγυηση), μην τα τσουβαλιάζουμε όλα...

(ειχα σκεφτεί μαλιστα να το πάρω και να βαλω δικο μου συστημα κεντρικου κλειδώματος όπως θα εβαζα σε ενα αμαξι του 80 αλλα ειπα να μη μπλεξω γιατι δε ξερεις που αλλου μπορει να ποναει στα ηλεκτρικά του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Seat ibiza 1.2 και συγκεκριμένα 2005 μοντέλο.

Το σκέφτηκα αυτό με τον συναγερμό ώστε να έχω έξτρα τηλεχειριστήριο άλλα για την ώρα δεν με παίρνει να ρίξω ούτε ευρώ και έλεγα Μήπως είναι κάτι που δεν κοστίζει πολύ.

 

Για το δεύτερο κλειδί δεν είμαι σίγουρος άλλα δεν πρέπει να έχει κεντρικό κλείδωμα επάνω ( απλό κλειδί ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε είναι θέμα, λειτουργικά εφόσον εχει κλειδαριά ανοιγεις και κλεινεις κανονικά αλλα πρακτικά θα πρεπει να αλλαξεις κλειδι. Το 2ο κλειδι του αυτοκινητου ειναι και αυτό χαλασμένο;

 

Εναλλακτικά μπορεις να βάλεις εαν το πάρεις εναν φθηνο συναγερμο με εξτρα τηλεχειριστηριο και καθαρισες...

 

 

τι εχεις παθει ρε παιχτη; τι εμπαθεια ειναι αυτή;

Εγω εχω δει γερμανικό ακριβο (25Κ €) να εχει θεματαρα με εγκεφαλο κεντρικου κλειδώματος, να μη λυνεται με τιποτα και να μην κλειδωνει με τιποτα και να το σκοτώνουν στα 7Κ στους 29 μήνες (ειχε τελειωσει η εγγυηση), μην τα τσουβαλιάζουμε όλα...

(ειχα σκεφτεί μαλιστα να το πάρω και να βαλω δικο μου συστημα κεντρικου κλειδώματος όπως θα εβαζα σε ενα αμαξι του 80 αλλα ειπα να μη μπλεξω γιατι δε ξερεις που αλλου μπορει να ποναει στα ηλεκτρικά του)

οχι εμπαθεια φιλε, κουβεντα κανουμε.. δεν ειχε ειρωνια το μηνυμα, απλα σε αυτες τις "σχολες " συμβαινουν συχνοτερα τα ηλεκτρολοιγικα θεματα, σε σχεση πχ με χοντα...

για την ιστορια εχω σεατ/σκοντα και τογιοτα στην οικογενεια:P

τελικα τι ειναι δεν μαθαμε ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εμπαθεια φιλε, κουβεντα κανουμε.. δεν ειχε ειρωνια το μηνυμα, απλα σε αυτες τις "σχολες " συμβαινουν συχνοτερα τα ηλεκτρολοιγικα θεματα, σε σχεση πχ με χοντα...

για την ιστορια εχω σεατ/σκοντα και τογιοτα στην οικογενεια:P

τελικα τι ειναι δεν μαθαμε ? :P

Εχω δεi rx8 να μην δουλευει το Lock ...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήρα το αυτοκίνητο πριν μερικές ώρες. Τελικά άνοιξα το κλειδί για να το καθαρίσω από σκόνες κ.λ.π και λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα. Πιάνει κι από μακρινή απόσταση. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει πάντως καλού κακού θα αλλάξω και μια μπαταρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...