Προς το περιεχόμενο

Εμπειρία με ΟΤΕ satellite internet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φίλοι. Αυτές τις μέρες σκέφτομαι να προχωρήσω στην υπηρεσία του δορυφορικού ίντερνετ από τον ΟΤΕ (αυτό με τα 25GB και free hours 12:00 με 06:00) και θέλω να ρωτήσω αν κάποιος το έχει στην κατοχή του να μου έλεγε πως πάει από ταχύτητες κτλ. Δυστυχώς στο μέρος που είμαι δεν υπάρχει οπτική επαφή με κάποιον που να έχει adsl και προφανώς ούτε και εγώ μπορώ να βάλω adsl.

 

Παλιότερα και για 2 χρόνια ήμουν συνδρομητής στην Hellas-sat αλλά ήταν κάκιστη η εμπειρία μου. Πλήρωνα 50 ευρώ για ταχύτητα 1mbps και το έβλεπα μόνο τις πολύ πρωινές ώρες. Οπότε αν κάποιος είναι συνδρομητής στον ΟΤΕ τώρα και μπορεί ας με βοηθήσει. Η forthnet δίνει 2 ώρες παραπάνω free hours αλλά έχει 5GB λιγότερα τη μέρα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γεια σας φίλοι. Αυτές τις μέρες σκέφτομαι να προχωρήσω στην υπηρεσία του δορυφορικού ίντερνετ από τον ΟΤΕ (αυτό με τα 25GB και free hours 12:00 με 06:00) και θέλω να ρωτήσω αν κάποιος το έχει στην κατοχή του να μου έλεγε πως πάει από ταχύτητες κτλ. Δυστυχώς στο μέρος που είμαι δεν υπάρχει οπτική επαφή με κάποιον που να έχει adsl και προφανώς ούτε και εγώ μπορώ να βάλω adsl.
 
Παλιότερα και για 2 χρόνια ήμουν συνδρομητής στην Hellas-sat αλλά ήταν κάκιστη η εμπειρία μου. Πλήρωνα 50 ευρώ για ταχύτητα 1mbps και το έβλεπα μόνο τις πολύ πρωινές ώρες. Οπότε αν κάποιος είναι συνδρομητής στον ΟΤΕ τώρα και μπορεί ας με βοηθήσει. Η forthnet δίνει 2 ώρες παραπάνω free hours αλλά έχει 5GB λιγότερα τη μέρα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

άσε το satellite και πάρε μαι ubnt  και δοκίμασε εάν βρίσκεις κανένα δίκτυο εκεί κοντά από το free του δήμου ,καφετερία η κάποιο διπλανό χωρίο .....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε βρίσκομαι σε ορεινό χωριό και δυστυχώς δεν έχω σε κοντινή απόσταση χωριό με adsl. Το πιο κοντινό είναι στα 5 χλμ. αλλά δεν έχω καθόλου οπτική επαφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην προχωρησεις 

 

ping app 800 εως 1200 .....οτι ταχυτητα και να εχεις θα παθεις εγκεφαλικο

 

κοιταξε για καμμια εταιρεια που κανουν λινκ ιντερνετ σε δυσκολες περιοχες

 

και γω το ιδιο προβλημα ειχα και τωρα εχω μια 4αρα γραμμη και εχω βρει την υγεια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3g/4g καθολου δεν πιανεις??

 

αν δεν πιανεις ειναι μονοδρομος η λυση του οτε...

3g πιάνω με τη cosmote (στο όριο είναι βέβαια) και έχω συμβόλαιο 10GB. Το βασικό που θέλω να πάω σε δορυφορικό ξανά είναι οι ελεύθερες ώρες του απεριόριστου όγκου.

 

μην προχωρησεις 

 

ping app 800 εως 1200 .....οτι ταχυτητα και να εχεις θα παθεις εγκεφαλικο

 

κοιταξε για καμμια εταιρεια που κανουν λινκ ιντερνετ σε δυσκολες περιοχες

 

και γω το ιδιο προβλημα ειχα και τωρα εχω μια 4αρα γραμμη και εχω βρει την υγεια μου

Γνωρίζεις αν χρειάζεται να έχεις οπτική επαφή με το μέρος που θα έχει τη σύνδεση? Γιατί δεν έχω καθόλου. Ο οικισμός που μένω είναι μέσα σε δάσος και με το χωριό που έχει ίντερνετ στα 5 χλμ. έχουμε εμπόδιο το βουνό ανάμεσα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχεις οπτικη επαφη η χειροτερα αν εχεις βουνο αναμεσα ειναι δυσκολο .. στο χωριο σου ποσα ατομα ειστε ? Δεν εχει κανεις τηλεφωνο?Στονξ

Στον οικισμό που μένω είμαστε μόνο 3 άτομα (οικογένεια). Έχω τηλεφωνική σύνδεση στον ΟΤΕ αλλά δεν υποστιρίζει ίντερνετ η γραμμή. Μαζί με την κοινότητα προσπαθούμε να μαζέψουμε αιτήσεις αλλά θέλουν πάνω από 30 στον ΟΤΕ για να φανούν. Και επειδή η υπομονή μου με τον ΟΤΕ έχει τελειώσει από καιρό γι' αυτό σκέφτομαι το δορυφορικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...