Προς το περιεχόμενο

Docking Station ή θήκη εξωτερική Enclosure;


constantineparas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και κάτι λίγο πιο οικονομικό μέχρι 8TB. http://www.skroutz.gr/s/7244149/Sharkoon-SATA-QuickPort-XT-USB3-0-V-2.html#sku-info

Το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό χωρίς πρόβλημα. Αν έχεις πολλούς πάντως το παραπάνω του Blue είναι μπομπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το sharkoon. συν και το ότι όλες οι θήκες ή docking της sharkoon κάνουν spindown τους δίσκους όταν τους κάνεις eject ή κλείνεις το pc. επίσης φίλε gorath, όπως έγραψα στην προηγούμενη σελίδα πρόσεχε τo docking που θα πάρεις να υποστηρίζει uasp. βέβαιως και το raidsonic  έχει και cloning που είναι πάρα πολύ σημαντική λειτουργία αν θες και αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο από docking station (μιας και ποιάνει χώρο και θέλει και τροφοδοτικό άρα καλώδια χύμα) είναι το hotswap.Αν έχεις χώρο για μια θέση 3,5 βάλε αυτό.Το χρησιμοποιώ χρόνια και μου εχει λύσει τα χέρια.

 

Να ρωτήσω για διευκρίνηση, μπορείς ανά πάσα στιγμή να βγάλεις τον σκληρό και να βάλεις κάποιον άλλο; Γίνεται ακόμα και αν ο σκληρός είναι σε λειτουργία;  Θέλει κάποιες ειδικές ρυθμίσεις στο sata; Δεν χρειάζεται ασφαλή κατάργηση όπως το usb flash disk;

Το ξέρω ρωτάω πολλά, αλλά δεν θέλω να βρεθώ με χαμένα αρχεία στους σκληρούς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...