Προς το περιεχόμενο

αγορα εκτυπωτη>>τι μαρκα και τι να αγορασω??


cyrax2016

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας  θελώ να αγορασω .εναν εκτυπωτη  για  οικιακη χρηση. χρησιμοποιο και το μαυρο χρωμα στις εργασιες  μου αλλα και το πολυχρωμο..

θελω να αγορασω εναν καλο εκτυπωτη  με καλα  μελανια  καλης ποιοτητας και. φτηνα.  και επισης να συνδεετε με  usb 3.. στον ./.  υπολογιστη....μου

 

 

Η χρηση που θα κανω ειναι απλη,ασπρομαυρες εκτυπωσεις (κειμενων,ασκησεων κλπ  οπως και πολυχρωμες  εκτυπωσεις....

 

το κοστος δεν θελω να περναει τα  100  ευρω ..

 

απλα  θελω να παρω εναν καλο να κανει την δουλεια του σε  ολα..

Επεξ/σία από cyrax2016
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανασκέψου λίγο το κόστος. Με 100 ευρώ θα πάρεις κάτι και η πρώτη αλλαγή σε μελάνια θα σου κοστίσει περίπου 80% της αξίας του εκτυπωτή. 

 

Θα  σου πρότεινα αυτόν πχ. Αν και είναι  εκτός ορίων που έβαλες, σε βάθος  χρόνου σαφώς σε συμφέρει. 

 

http://www.skroutz.gr/s/3135129/Brother-HL-3140CW.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θελω να ,μου προτεινετε και αλλες μαρκες εκτυπωτων

 

περα απο αυτο να σε ρωτησο κατι  τι εννοεις?? η πρώτη αλλαγή σε μελάνια θα σου κοστίσει περίπου 80% της αξίας του εκτυπωτή.??

 

δηλαδη αυτοι που  κανουνε 100 ευρω δεν εινε καλοι???και τα μελανια  τους κοστιζουνε 100 ευρω πχ??

 

μπορειτε να μου προτεινετε εκτυπωτες με  λιγοτερο κοστος μελανιον?¨>?>

 

δηλαδη ενα  καλος εκτυπωτης κανει 200 ευρω πχ????

 

τι διαφορα εχει απο εναν που  κανει  100 ευρω πχ??3

και δεν καταλάβαινο οταν εννοεις  η πρώτη αλλαγή σε μελάνια θα σου κοστίσει περίπου 80% της αξίας του εκτυπωτή.??

Επεξ/σία από cyrax2016
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά για εκτυπωτές εμπιστεύομαι Brother, Xerox και Oki 

Έχω δουλέψει και τις τρεις μάρκες χωρίς ποτέ να μου παρουσιάσουν πρόβλημα.

Άποψή μου, μπορεί και να κάνω λάθος , είναι ότι για τέτοιου είδους περιφερειακό κοιτάμε όχι πρωτίστως την τιμή , αλλά την απόσβεση σε βάθος χρόνου με τα αναλώσιμα. 

Προσωπικά δεν θα έπαιρνα μηχάνημα των 100 ευρώ και με δύο αλλαγές αναλώσιμων να έχω ξεπεράσει το κόστος του.

Οι εκτυπωτές που έχω χρησιμοποιήσει κοστίζουν από 300-500 ευρώ τουλάχιστον .  Τώρα δουλεύω brother και Oki . Όχι ότι και των 80 ευρώ δεν θα σου τυπώσει αξιοπρεπώς, αλλά συνήθως αυτά τα μηχανήματα είναι συντόμου χρήσης. Από ένα σημείο και μετά θα δεις ότι συμφέρει καλύτερα να αγοράσεις νέο. 

Και τέλος και εγώ οικιακή χρήση κάνω , αλλά η δικιά σου οικιακή χρήση μπορεί να διαφέρει κατά πολύ από την δικιά μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...