Προς το περιεχόμενο

Έως 15% πιο γρήγορος ο Chrome browser στα Windows


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τη μία ο Chrome 15% πιο γρήγορος, απο την άλλη ο Opera ανοίγει τα tabs 80% πιο γρήγορα.

Ο Edge είναι 35% λιγότερο μπούρδα από τον Internet Explorer ενώ ο Firefox 100% δεν έχει πλάνο.

 

Τι να βάλω;

 

-Μισό κιλό φέτα είναι καλά;

-Ναι

 

Υπάρχει Έλληνας που θα πει όχι στη φέτα;

Προφανώς όμως, υπάρχουν πολλοί που δεν ξέρουν ούτε ένα browser να τρέξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows δε σου αφήνουν RAM ούτε για δείγμα. Επειδή δε αφήνουν μνήμη για τις εφαρμογές σου (τα windows), ξεκινάνε το paging στο (αργό) σκληρό δίσκο, με αποτέλεσμα να σέρνεται το σύμπαν. Είναι εξαιρετικά βαρύ ΛΣ για τέτοια μηχανήματα (τα windows).

 

Thank you...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου σε παρακαλώ ,πώς τρέχεις τον firefox με πάνω από ένα tabs χωρίς να κολάει το σύμπαν;Έχω 8 gb ram,την τελευταία έκδοση ,έχω δοκιμάσει πάρα πολλά πράγματα με ή χωρίς χωρίς plugins/addons/reset και πάλι κολάει.Εκεί που δεν κολάει είναι σε incognito mode με ενεργοποιημένα τα Plugins....Επίσης δεν κολάει (πολύ) στον desktop στην καινούρια έκδοση όταν ενεργοποιήσεις multiprocess,αλλά δεν υποστηρίζει ακόμα Touch οθόνες (έλεος δηλαδή Devs).

 

Ad blocker έχεις; Αν όχι, στήσε uBlock Origin και Privacy Badger και θα δεις τις σελίδες να φορτώνουν στο πιτς φυτίλι. Εναλλακτικά κόψε τη JavaScript.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται εκκαθάριση γιατί έκανα καθαρό φορμάτ και όσες φορές και να τον εγκατέστησα μου κάνει τα ίδια κολλήματα, με το που ανοίγει κιόλας, ο Edge από την άλλη μια χαρά.

 

Μήπως κάποια προβληματική επέκταση που επανέρχεται με το συγχρονισμό του λογαριασμού σαν ιδέα το λέω.

Εγώ σε φορητό με 1 πυρήνα σε άλλον με 2 και σε σταθερό με 4 πυρήνες κανένα κόλλημα επίσης και με το canary που το έχω εγκαταστήσει έτσι όποτε μου έρχεται η όρεξη να βλέπω πρόωρα τα νέα χαρακτηριστικά δίχως λογαριασμούς ασφαλώς.

Ο edge στο αργό φορητό καταναλώνει με το τσουβάλι τη μνήμη στα άλλα μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ζωή Firefox είμαι .

Και μια ερώτηση . Σε PC με 16 g ram 8 gb vram 6700k CPU θα δω διαφορά στην ταχύτητα με τον chrome ?

  

 

Ναι, θα τρέχει πλέον σε vulkan api. Ο καθένας με τον πόνο του εδώ μέσα. Έχεις υπολογιστή 1200€ και δεν ξέρεις ότι 10+10=4

Απλώς ήθελε να γράψει τι PC έχει. B) Πες του την «αλήθεια»,οτι θα «κολλάει»...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θα τρέχει πλέον σε vulkan api. Ο καθένας με τον πόνο του εδώ μέσα. Έχεις υπολογιστή 1200€ και δεν ξέρεις ότι 10+10=4

Μαλλον περιμενε να εισπραξει θαυμασμο για το μηχανημα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...