Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτική πρόταση του Nexus 6p;


ostvarivanje

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχει καμια σχεση αυτο που γραφεται.Πλεον θεωρειται παλιο μοντελο και αν δεν υπαρχει ζητηση για αυτο,δεν υπαρχει λογος να το φερουν τα μαγαζια αυτα. Ηδη στα χρηματα αυτα και λιγοτερα πλεον εχουμε LG G5,Huawei Honor 8(ή και το P9)και παει λεγοντας. Σιγα μην τρεχει ο κοσμος να αγοραζει Nexus 6p.

 

Ποιος θα δωσει 460ευρω για Nexus 6p οταν τοσο κοστιζει το Galaxy S7?

Επειδή τα είχαν σαν σύνολο το Nexus μου άρεσε πολύ.πολυ πολύ πιο πολύ! Λόγο software βεβαια ,αλλά και το hardware δν πάει πίσω πιο smooth πιο ωραία εμπειρία και ας μην έχει κλτρα specs!

Βέβαια στα 460 κανένα από τα 2 δν θα επερνα με τπτ αλλά άμα είχα να αποφασισω καθαρά ανάμεσα στα 2 νεξους με κλειστά μάτια!

Γνκα πάρε 1+3 αλλά καλό δεκεμβρη θα το έχεις.. αλλιώς δες αγγελίες κάποιο Nexus ή 1+3!

Γνκα μην δώσεις πάνω από 400 δν αξίζει πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις αγγελιες το πουλανε το OnePlus3 ακριβοτερα απο οσο εχει να το παραγγειλεις μονος σου. Για γελια ειναι γενικα για γνωστα/δημοφιλη κινητα. Ασε που ειναι και μπερδεμα οσον αφορα την εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά έχω κόλλημα με τα Nexus. Και επειδή είναι και το τελευταίο Nexus, θα ήθελα να το πάρω. Βέβαια, το όριό μου είναι τα 400€ και φυσικά δεν πιστεύω ότι αξίζει να το αγοράσει κάποιος πάνω από τόσο. Έχω σκοπό να περιμένω αυτό το δεκαήμερο του Νοεμβρίου μήπως και πέσει, διαφορετικά μάλλον θα παραγγείλω το 1+3. 

Για το moto x style που αναφέρθηκε, μου άρεσε πολύ. Κοίταξα και στο xda και το moto x style (pure) που λέει, είναι το ίδιο τηλέφωνο; Η λέξη pure μου δημιούργησε την απορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Nexus 6P είναι πολύ καλό αλλά σταμάτησε η παραγωγή του και γι αυτό η τιμή πήγε στον θεό. Το πρόλαβα στα 349.95 και δεν το σκέφτηκα καθόλου γιατί έβλεπα ότι θα σταματούσε να υπάρχει διαθεσιμότητα και μετά από 2 μέρες η τιμή πήρε την ανιούσα. Δεν έχει να κάνει με την ζήτηση γιατί το είχαν αρκετά καταστήματα διαθέσιμο στις τιμές που το αγόρασα αλλά έφυγαν και τα τελευταία κομμάτια.

 

Πριν 15 μέρες θα το προλάβαινες, τώρα σε αυτή τη τιμή δεν λέει. Εξαιρετικό HDR+ το ατού της κάμερας με μέτριο όμως video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα ξέρω όλα αυτά, αλλά επειδή είδα να εμφανίζονται δύο επιπλέον καταστήματα εχτές το βράδυ, σκέφτομαι μήπως και το φέρουν και άλλα και υπάρξει κάποια μείωση στην τιμή του. Διαφορετικά, δεν έχω άλλη επιλογή, θα πάω για 1+3. Αλήθεια, αυτό τι λέει από την κάμερά του. Το HDR+ πραγματικά είναι εξαίσιο στο Nexus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε το 6P είναι εργαλείο, πραγματικά. Εμένα μου έχει ένα θεματάκι, δεν είναι τελείως φλατ πίσω, αλλά αν το πάω λογικά θα το φτιάξουν. Δεν κολλάει πουθενά, έχεις και τα security patches, είσαι άρχοντας. Επειδή όμως τώρα πήγε στο θεό, πάρε το 1+3, είναι ότι πιο κοντά στο Nexus σε feeling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, θα περιμένει μέχρι τις 10 Νοεμβρίου μήπως και γίνει κανένα θαύμα και πέσει η τιμή του. Διαφορετικά θα πάω στο 1+3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θεωρείς ότι είναι λάθος επιλογή το Nexus;

Σου έχω περιγράψει παραπάνω το γιατί. Σκέψου το διαφορετικά διότι το 6p θεωρείτε ακόμη καλό μιας και το pixel μόλις βγήκε. ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ πες ότι δεν έχει βγει το pixel και το κορυφαίο είναι το nexus 6p πλέον, θα αγόραζες το προπέρσινο nexus 6? Όχι βέβαια. Εκτός από αυτό σου ξαναλέω πως δεν θα ξαναβρεί την υποστήριξη που είχε μέχρι τώρα, οι ενημερώσεις δεν θα βγαίνουν προσεγμένες και όλο θέματα με μπαταρία κλπ θα έχει. Επίσης είναι κατασκευαστικά αδύναμο, δεν ξέρω αν έχεις δει το βίντεο που λυγίζει πανεύκολα, ναι οκ δεν θα το λυγίσεις εσυ ποτέ αλλά είναι ένα σημάδι ότι το κινητό δεν αντέχει χτυπήματα. Τέλος τα specs του δεν συγκρίνονται με τίποτα με του 1+3, άλλο να έχεις 6 γιγα.... είναι πολύ πιο futureproof το 1+3 με λίγα λόγια. Είναι μια κατάσταση iPhone. Δηλαδή και αναβαθμίσεις σωστές θα παίρνει και έχει πολύ δυνατά χαρακτηριστικά. Δεν βλέπω λόγω να πάρεις το 6p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα να σου πω ότι είχα από Nexus: Nexus S, Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 6. Πάντα τα αγόραζα ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία τους. Επίσης, δε με ενδιαφέρουν οι επίσημες αναβαθμίσεις γιατί μόλις τα αγόραζα, το ρούταρα, custom recovery και κατευθείαν rom. Τώρα τι να λέμε, μέχρι και για το Nexus 4 έχει βγει 7.1 και δεν είμαι σίγουρος, μου φαίνεται πήρε το μάτι μου και το Galaxy Nexus!

Έχεις την εντύπωση ότι το πρόβλημα με την μπαταρία που είχε (είχε γιατί την είχε στην 7, στην 7.1 δεν υπάρχει πλέον το πρόβλημα) ήταν λόγω των απρόσεκτων ενημερώσεων; Αν είναι έτσι, το Nexus 6 γιατί δεν είχε πρόβλημα με την μπαταρία που είναι και ένα χρόνο παλιότερο (είμαι κάτοχός του και ξέρω). 

Το αν είναι κατάσταση iPhone δεν το βλέπω και για πλεονέκτημα, γιατί δεν τα συμπαθώ καθόλου. Αλλά προφανώς εσύ εννοείς σε σχέση με τις ενημερώσεις που όπως έγραψα παραπάνω δεν με νοιάζουν γιατί είμαι συνέχεια με custom roms. 

Και επειδή όλα αυτά τα χρόνια που έπαιρνα Nexus ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία τους δεν είχα ποτέ μα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα, γιατί ήταν φοβερά πλούσια η υποστήριξη από το xda, για αυτό και αν πέσει έστω και στα 400€ θα το αγοράσω. Αλλά 450 δε δίνω. Σε αυτήν την περίπτωση θα αγοράσω το 1+3 το οποίο μη νομίζεις ότι δεν το υπολογίζω. Μου αρέσει και πολύ κιόλας, αλλά το Nexus για μένα είναι κάτι ιδιαίτερο (εννοώ όλη η σειρά Nexus).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συμφωνώ μαζί σου αλλά δεν καταλαβαίνεις κάτι πολύ βασικό: ότι η σειρά nexus πλέον σταμάτησε με ότι αυτό συνεπάγεται οκ θα πουλιούνται για κάποια χρόνια ακόμη συσκευές θα παίρνουν αναβαθμίσεις αλλά θα υπάρξουν σε άλλους τομείς προβλήματα που σου ανέφερα. Τώρα αν εσυ θέλεις να πειραματιστείς με το κινητό οκ δεν έχω κανένα πρόβλημα και είναι σίγουρο πως έτσι θα πάρεις όλες τις νέες αναβαθμίσεις. Εμείς σου προτείνουμε το καλύτερο της αγοράς τώρα το οποίο είναι πιο φθηνό ήδη, και εσυ έχεις κολλήσει στο nexus για την αγάπη σου προς την εταιρία και την υποστήριξη που έδειξε όλα τα χρόνια. ΝΑΙ σου ξαναλέω δεν αντιλέγω ότι έδειξε υποστήριξη όμως τώρα η κατάσταση είναι εντελώς διαφορετική... όπως και να έχει πάρε ένα από τα δυο και θα είσαι ευχαριστημένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...