Προς το περιεχόμενο

Η Tag Heuer αναβάθμισε το Connected, που τώρα στοιχίζει όσο ένας premium ελβετικός χρονογράφος


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Casio Pathfinder του 2000 που έχω δουλεύει ακόμα με την ίδια μπαταρία(Solar Power) και επίσης μου δείχνει θερμοκρασία, πίεση, υψώμετρο, πυξίδα κτλ.

 

Άμα πέσουμε σε κανα Zombie Apocalypse κανένα απο τα σημερινά "Smartwatches" δεν την βγάζει για πάνω απο 5-7 ημέρες.

 

http://www.ablogtowatch.com/top-10-watches-to-help-you-survive-the-zombie-apocalypse/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Γιατί να μην πάρω στα 59€ το Smartwatch Turbo-X Tempus που έχει και κάμερα και υποδοχή για SIM Card και κομψό design; Γλιτώνω και 9841€ και είμαι και πρώτος μάγκας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αντίστοιχα κινέζικα κάνουν 100 πχ το no.1 d5+ ....

Kαλα μην τρελαθουμε.. δεν τα λες και αντίστοιχα κινέζικα. Δεν είναι και απο τα ιδια υλικά. Ειπαμε υπαρχει διαφορά και τεραστια αισχροκερδια αλλά ειναι αστειο να τα συγκρινεις με κινεζιες. τα ρολογια πρώτα απ όλα ειναι κόσμημα και στην ουσια αυτο, ειναι μερος αυτου που πληρώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα μην τρελαθουμε.. δεν τα λες και αντίστοιχα κινέζικα. Δεν είναι και απο τα ιδια υλικά. Ειπαμε υπαρχει διαφορά και τεραστια αισχροκερδια αλλά ειναι αστειο να τα συγκρινεις με κινεζιες. τα ρολογια πρώτα απ όλα ειναι κόσμημα και στην ουσια αυτο, ειναι μερος αυτου που πληρώνεις.

Επίσης πληρώνεις τους πανάκριβους και πολύπλοκους μηχανισμούς ειδικά όταν είναι ιδιαίτερα ακριβείς για μηχανικο ρολόι και έχουν δουλευτεί στο χέρι από υπερτεχνιτες (μιλάμε τώρα για τα πολλά χιλιάρικα)

 

Το να δώσεις τόσα λεφτά (πέρα από κάσα, μπρασελέ κτλ που είναι όντως κόσμημα) για ΙΝΤΕΛ και 4GB China made μνήμη φλασακιου ε είναι κάτι που μπορεί και να έχουν και οι κινεζιές..

 

Επίσης καταλαβαίνω τα 46mm για να "δείχνει" η οθόνη αλλά αν εξαιρέσουμε αυτούς που είναι τεράστιοι με γιγάντιους πήχεις, αυτή η διάσταση για "ρολόι κόσμημα" είναι αντιαισθητική και κλαρινογαμπριστικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μην πάρω στα 59€ το Smartwatch Turbo-X Tempus που έχει και κάμερα και υποδοχή για SIM Card και κομψό design; Γλιτώνω και 9841€ και είμαι και πρώτος μάγκας!

 

αυτό έλεγε και κάποιος άλλος και τώρα έχει γάντζο αντί για χέρι από την έκρηξη!!! :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά απορώ τι βρίσκει ο κόσμος στα Patek Philippe και τα αντίστοιχα. Ούτε να με πληρώνανε δεν θα τα φορούσα, μου θυμίζουν το ρολόι του παππού μου στη φωτό, θεός σ'χωρέστον.

 

post-350151-0-37942000-1478136789_thumb.jpg   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι τα αγοράζουνε βέβαια, γιατί εκτιμάνε ότι μπορούν πολλά μηχανικά μέρη να συνεργάζονται μεταξύ τους και τελικά να δείχνουν ώρα. Αυτό βέβαια μπορεί να το αποκτήσει κανείς και αγοράζοντας ένα Orient που έχει και In House μηχανισμό, αντί να πάρει Tissot ή Longines που φοράνε ΕΤΑ. Αλλά μην τα πολυλογούμε, η Seiko από το 1969 τους έχει κλείσει το σπίτι, άφησε όλες τις ελβετικές εταιρείες στον δρόμο με τα Quartz. Το ότι είναι τόσο ακριβά τα μηχανικά ελβετικά δεν έχει να κάνει με την δυσκολία κατασκευής που λέει και καλά η Patek ότι κάνει να κατασκευάσει ένα ρολόι δύο χρόνια. Είναι απλά άλλο το κοινό, πληρώνεις το πρεστίζ και την στάμπα του βλάκα, που έδωσε τόσες χιλιάδες για ένα κομμάτι χάλυβα. Όλος ο κόσμος μπαταρίας ρολόγια παίρνει. Μην τρελαθούμε τώρα. Τί να το κάνουμε το Submariner αν χάνει 5 δεύτερα την μέρα; Παίρνεις ένα Grand Seiko Quartz που σου βγάζει ακρίβεια 3.5 δευτερόλεπτα τον χρόνο αν είσαι τόσο καυλωμένος με την ακρίβεια. Το θέμα με το ρολόι, και ας ξεφύγαμε λίγο δεν πειράζει, είναι να βλέπεις την ώρα και να δείχνεις κομψός. Έχω έναν φίλο που φοράει χρόνια Tag Aquaracer. Το είχε πάρει από oroloi 2600 ευρώ. Ποτέ δεν του έκανε κανείς κοπλιμέντο. Απλά μερικές φορές τον ρωτάγανε αν είναι αδιάβροχο. Ούτε καν ξέρουν την Tag Heuer. Πού είναι η μούρη λοιπόν δεν ξέρω. Όσο για το ρολογάκι αυτό, για να μην βγω οφ τόπικ καλύτερα να το πάρουνε εκεί οι μαλάκες στην Γενεύη και να το βάλουνε στον επιταχυντή του Cern γιατί δεν πρόκειται να πουλήσει ούτε ένα τεμάχιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρεμήστε παιδιά, πάμφθηνο είναι οπότε θα είναι για όλους...τελικά πόσο ακριβό μπορεί να είναι ένα ρολογάκι? Θα το πουλήσω για να πάρω κομπολόι...τεχνολογία για ελάχιστους...τι λέμε τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...