Προς το περιεχόμενο

Χάθηκε το δέμα;


8anos8888

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα 2 παραγγελίες από κίνα ebay πριν από ένα μήνα, με flat rate shipping το δωρεάν. Μου ήρθε mail ότι θα έρθουν 25 το ένα και 31 Οκτωβρίου το άλλο. Η φάση είναι ότι στο σπίτι που έβαλα τη διεύθυνση δεν μένω ποιά. Δεν γνωρίζω και με ποιά μεταφορική τα στέλνουν. Στα ελτά δεν μπορώ να βγάλω άκρη με στέλνουν από το ένα διανομέα στο άλλο να ρωτήσω. Επειδή έμενα σε φοιτητική εστία, η διαδικασία μήπως είναι να αφήνουν ένα χαρτί στη ρεσεψιόν; Μήπως στέλνουν ένα μήνυμα στο κινητό; Πως θα βρω το δέμα μου τέλος πάντων;  Υπάρχει περίπτωση να μην έχει φτάσει καν Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 και αυτο. σενα φιλο του το βουταγανε απο την εισοδο που τα αφηνε το τζιμανι ο ταχυδρομος

 

Μα για τα δεματα σου φερνουν δελτιο και πας να τα παρεις απ το τοπικο ταχυδρομειο, δεν τα αφηνουν στην εισοδο.

Μηπως μιλας για ογκωδη επιστολη?

καλα ενταξει πολλες φορες δεν ερχεται καν το δεμα ή απλα χανεται , ειδικα απο κινα

 

Αρα να το κανετε συστημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα για τα δεματα σου φερνουν δελτιο και πας να τα παρεις απ το τοπικο ταχυδρομειο, δεν τα αφηνουν στην εισοδο.

Μηπως μιλας για ογκωδη επιστολη?

 

οχι. μιλαω για μικρα πακετα, χωρις τρακιν νουμερο, απο κινα ebay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μικρά πακέτα και οι 2 παραγγελίες. Δεν μπορώ να καταλάβω, εφόσον υποθέσουμε ότι έχουν φτάσει εδώ, να μην με ειδοποιεί κάποιος από τα ελτά ή όποια σκατά μεταφορική είναι.

 

Επίσης, να γράψω στο κινέζο ή δεν θα βρω άκρη ούτε από εκεί; Και πόσο ακόμα να περιμένω μήπως τελικά και δεν έχουν έρθει ακόμα... Είναι 39 μέρες από τότε που παράγγειλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μικρά πακέτα και οι 2 παραγγελίες. Δεν μπορώ να καταλάβω, εφόσον υποθέσουμε ότι έχουν φτάσει εδώ, να μην με ειδοποιεί κάποιος από τα ελτά ή όποια σκατά μεταφορική είναι.

 

Επίσης, να γράψω στο κινέζο ή δεν θα βρω άκρη ούτε από εκεί; Και πόσο ακόμα να περιμένω μήπως τελικά και δεν έχουν έρθει ακόμα...

Δεν θα σε ειδοποιήσει κανείς .. αυτά που δεν έχουν tracking number τα πετάνε σαν σκουπίδια στην πόρτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα σε ειδοποιήσει κανείς .. αυτά που δεν έχουν tracking number τα πετάνε σαν σκουπίδια στην πόρτα σου.

Δηλαδή τώρα μου λες ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα; Και χάθηκαν έτσι απλά; Είχε και επιλογή για tracking με 1 ευρώ παραπάνω, έλεος...

Εγώ περίμενα τουλάχιστον να αφήσουν κάποιο χαρτί-ειδοποίηση να το παραλάβω από τα ελτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι. μιλαω για μικρα πακετα, χωρις τρακιν νουμερο, απο κινα ebay

 

Να μη δεχεσαι τετοια πακετα αν ειναι να τα πετανε στην εισοδο και να τα βουταει ο οποιοσδηποτε.

Δηλαδή τώρα μου λες ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα; Και χάθηκαν έτσι απλά; Είχε και επιλογή για tracking με 1 ευρώ παραπάνω, έλεος...

 

 

Τουλάχιστον κερδισες 1€ :mrgreen:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Protip: μιλάτε με το ΕΛΤΑ της περιοχής σας ή τον ταχυδρόμο, έτσι ώστε να αφήνει πάντα χαρτάκι παραλαβής από το κατάστημα για δέματα.

 

Έτσι γλιτώνει και βάρος στην τσάντα του ο ταχυδρόμος και εσείς σιγουριά από μακρυχέρηδες. Win-win!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...