Προς το περιεχόμενο

O Phil Schiller απαντά στις επικρίσεις για την έλλειψη SD θύρας στα νέα MacBook Pro


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι έχουν δουλέψει Mac όπως εγώ για πάνω από 20 χρόνια ξέρουν ότι η εταιρία έχει πάθος με το να έχει proprietary βίδες, σλοτς, εξαρτήματα, βύσματα κλπ. Είναι θέμα φιλοσοφίας ότι θέλουν ένα κλειστό δίκτυο.

η μονη φιλοσοφια που εχει η apple ειναι το κερδος.

It is known.

 

Aκομα και τις βιδες ειχαν αλλαξει για να μην μπορει να κανει service στα μηχανηματα καποιος αλλος εκτος απο τα official service.

 

Greed,greed και μονο greed.

 

Eιμαι σιγουρος οτι στα meetings γελανε με αυτους που ειναι κολλημενοι με τα μηχανηματα τους ακριβως οπως γελαμε και οι υπολοιποι

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μονη φιλοσοφια που εχει η apple ειναι το κερδος.

It is known.

 

Aκομα και τις βιδες ειχαν αλλαξει για να μην μπορει να κανει service στα μηχανηματα καποιος αλλος εκτος απο τα official service.

 

Greed,greed και μονο greed.

 

Eιμαι σιγουρος οτι στα meetings γελανε με αυτους που ειναι κολλημενοι με τα μηχανηματα τους ακριβως οπως γελαμε και οι υπολοιποι

Γιατί πρέπει να υπάρχει δηλαδή μόνο η μία πλευρά που πιθανόν αρέσει σε εσένα ή ικανοποιεί τις ανάγκες σου; Το ενδεχόμενο ότι υπάρχει κόσμος που προτιμά το MacOS ή κόσμος που εργάζεται στο οικοσύστημα της Apple και έχει κέρδος από αυτό το σκέφτηκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μονη φιλοσοφια που εχει η apple ειναι το κερδος.

It is known.

 

Aκομα και τις βιδες ειχαν αλλαξει για να μην μπορει να κανει service στα μηχανηματα καποιος αλλος εκτος απο τα official service.

 

Greed,greed και μονο greed.

 

Eιμαι σιγουρος οτι στα meetings γελανε με αυτους που ειναι κολλημενοι με τα μηχανηματα τους ακριβως οπως γελαμε και οι υπολοιποι

 

Κι εμείς με τη σειρά μας γελάμε με αυτούς που πιστεύουν ότι η Apple είναι η μοναδική εταιρία που είναι άπληστη και θέλει κέρδη.

 

 

Παιδιά το να κράζουμε ένα προιόν επειδή δεν έχει το α και το β ή το γ δεν μας αρέσει, είναι απολύτως σεβαστό. 

Το να λέμε ότι μια εταιρία είναι greedy και θέλει κέρδος είναι το λιγότερο ανόητο.

 

 

Και όσο αναφορά τις βίδες και το ανεπίσημο service που αναφέρεις είναι απλώς γελοίο και ανακριβές.

Μπορείς να βρεις εύκολα τα κατάλληλα εργαλεία και να ανοίξεις macs και iphones μόνος σου. 

http://gizmodo.com/quick-and-easy-macbook-repairs-thatll-save-you-a-small-991788866

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοί μου φίλοι...Δεν έχουμε καταλάβει ακόμη ότι ολοένα και περισσότερες εταιρείες μας ωθούν και σιγά σιγά μας επιβάλουν να κάνουμε χρήση Cloud. Αυτός είναι ο βασικός λόγος και για αυτό και η κατάργηση της συγκεκριμένης θύρας. Οκ σε κάποια επαγγέλματα θα είναι θέμα όπως πχ φωτογράφοι, αλλά στην  πλειοψηφία τους χρησιμοποιούν κάτι Imac τέρατα! Επίσης όντως αυτό λύνεται με έναν αντάπτορα USB. σιγά σιγά θα φύγει και η usb θα είναι όλα σε cloud. Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη, εκεί πάει το πράμα και τα τελευταία χρόνια με πολύ γρήγορους ρυθμούς.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μονη φιλοσοφια που εχει η apple ειναι το κερδος.

It is known.

 

Aκομα και τις βιδες ειχαν αλλαξει για να μην μπορει να κανει service στα μηχανηματα καποιος αλλος εκτος απο τα official service.

 

Greed,greed και μονο greed.

 

Eιμαι σιγουρος οτι στα meetings γελανε με αυτους που ειναι κολλημενοι με τα μηχανηματα τους ακριβως οπως γελαμε και οι υπολοιποι

 

 

Η φιλοσοφία της Apple και όλων των επιχειρήσεων ανά τον πλανήτη είναι το κέρδος. Έχεις βρει κάποια επιχείρηση, που να επιχειρεί δωρεάν? Αν ναι, δεν είναι επιχείρηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοί μου φίλοι...Δεν έχουμε καταλάβει ακόμη ότι ολοένα και περισσότερες εταιρείες μας ωθούν και σιγά σιγά μας επιβάλουν να κάνουμε χρήση Cloud. Αυτός είναι ο βασικός λόγος και για αυτό και η κατάργηση της συγκεκριμένης θύρας. Οκ σε κάποια επαγγέλματα θα είναι θέμα όπως πχ φωτογράφοι, αλλά στην  πλειοψηφία τους χρησιμοποιούν κάτι Imac τέρατα! Επίσης όντως αυτό λύνεται με έναν αντάπτορα USB. σιγά σιγά θα φύγει και η usb θα είναι όλα σε cloud. Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη, εκεί πάει το πράμα και τα τελευταία χρόνια με πολύ γρήγορους ρυθμούς.  

πως θα ειναι ολα σε cloud?

θα τραβαω φωτογραφιες με τη μηχανη και απο την SD μαγικα θα πηγαινουν σε cloud?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φιλοσοφία της Apple και όλων των επιχειρήσεων ανά τον πλανήτη είναι το κέρδος. Έχεις βρει κάποια επιχείρηση, που να επιχειρεί δωρεάν? Αν ναι, δεν είναι επιχείρηση. 

αλλο το κερδος και αλλο η απληστια και το αρμεγμα των πελατων της.

 

Και η Xiaomi κερδος θελει να βγαλει αλλα δες ποσα προσφερει και σε τι τιμες και τι αφαιρει προσφερει η apple και ποσο υπερτιμολογει αυτα που πουλαει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και όσο αναφορά τις βίδες και το ανεπίσημο service που αναφέρεις είναι απλώς γελοίο και ανακριβές.

απο δω φαινεται ποσα ξερεις εσυ που εισαι και πελατης της.Η μαλλον ποσα θες να πιστεψεις για να δικαιολογησεις αυτα που εδωσες!

 

Διαβασε να μαθαινεις http://www.slashgear.com/new-apple-security-screws-block-unofficial-fixes-replacing-old-screws-on-repaired-iphones-21127565/

 

Εκανε ακριβως αυτο που λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο δω φαινεται ποσα ξερεις εσυ που εισαι και πελατης της.Η μαλλον ποσα θες να πιστεψεις για να δικαιολογησεις αυτα που εδωσες!

 

Διαβασε να μαθαινεις http://www.slashgear.com/new-apple-security-screws-block-unofficial-fixes-replacing-old-screws-on-repaired-iphones-21127565/

 

Εκανε ακριβως αυτο που λεω.

Δεν έχω την ανάγκη να δικαιολογήσω τίποτα.

Την τελευταία φορά που κοιταξα, όλα τα καταστήματα με service της περιοχής μου, δέχονται να επισκευάσουν/ανοιξουν οποιοδήποτε iPhone. Εάν αλλάξει κάτι στο μέλλον θα δούμε.

 

 

ΥΓ:

Το άρθρο που παρεθεσες είναι του 2011 και αναφέρεται στο ολοκαίνουργιο iPhone 4 ή είναι ιδέα μου??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άρθρο που παρεθεσες είναι του 2011 και αναφέρεται στο ολοκαίνουργιο iPhone 4 ή είναι ιδέα μου??

 

 

Το αρθρο λεει τι εκανε το 2011 η αγαπημενη σου εταιρια κατι το οποιο ισχυει ακομα.

 

Βεβαια εσυ μπορεις να το διαβασεις οπως θελεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αρθρο λεει τι εκανε το 2011 η αγαπημενη σου εταιρια κατι το οποιο ισχυει ακομα.

 

Βεβαια εσυ μπορεις να το διαβασεις οπως θελεις!

Ρε φίλε θα με τρελάνεις; Τι να διαβάσω ακριβώς; Αφού σου λέω οτι τη συσκευή μου την δέχονται κανονικά για service.

 

Έλεος, πόσες μπούρδες θα διαβάσουμε άλλο εδώ μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως θα ειναι ολα σε cloud?

θα τραβαω φωτογραφιες με τη μηχανη και απο την SD μαγικα θα πηγαινουν σε cloud?

υπάρχουν ήδη sd κάρτες που είναι ασύρματες δηλαδή συνδέονται με κάποιο  δικτυακό σκληρό δίσκο και αποθηκευονται εκεί αντι στην κάμερα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχουν αντάπτορες λέει ο τύπος για usb,μα καταργούν και τις usb με type c,θα έχεις αντάπτορα απο απο tupe-C => usb => SD μέσα στην πρόοδο αυτή η εταιρεία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...