Προς το περιεχόμενο

Με σχεδιασμό Porsche και τιμή €1395 η δεύτερη έκδοση του Huawei Mate 9


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θεωρητικά στη λέξη design συμπεριλαμβάνεται η έννοια της χρηστικότητας, δεν είναι μόνο εικόνα δηλαδή.

 

Υπάρχει ξεχωριστή λέξη για αυτό: "Εργονομία".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν πιαστηκα κοροιδο απο κανεναν. Αγοραζε εσυ χαβαη με 1400€ για να αισθανεσαι ανωτερος και πιο ξυπνιος.

Αλλα ειπαμε, ο Ελληνας γνωστης κινητων τηλεφωνων ξερει ποια ειναι η καταλληλη συσκευη για ολους τους αλλους, αλλα αν τον ρωτησεις τι ειναι ανοιχτο λειτουργικο θα σου πει αυτο που αλλαζει τα skins ευκολα.

Και οσο για το Pwnarισμα που τοσο λαχταρας να δωσεις, στο χαριζω. Με ταπεινωσες. Χαραμιζεσαι εδω μεσα..

 

Αν εσύ προσωπικά αισθάνεσαι εντάξει με την αγορά σου, τότε εξ ορισμού δεν γίνεται να πιάστηκες κορόιδο. Όμως δεν συζητάμε για κάτι τέτοιο, αλλά για απευθείας σύγκριση δυο δεδομένων κινητών. Τι έχει, τι δεν έχει, τι μπορεί, τι δεν μπορεί να κάνει. Αυτά είναι ψυχρά δεδομένα και δεν επιδέχονται αμφισβήτηση. Το ότι π.χ. το ένα δεν βγαίνει σε dual sim ενώ το άλλο όχι σημαίνει σε απλά ελληνικά πρώτης δημοτικού ότι το άλλο είναι ελλειπές. Το ίδιο και αν το άλλο κρατάει λιγότερο σε μπαταρία, το ίδιο και αν είναι μεγαλύτερο σε όγκο με μικρότερη οθόνη, το ίδιο αν το άλλο παρόλαυτά έχει δεκαπλάσια τιμή κτλ κτλ κτλ κτλ Αν συζητήσουμε σ' αυτήν την βάση, δεν πιάστηκες απλά κορόιδο, αλλά κάτι άλλο που αρχίζει από το γράμμα μ.

 

Το πιο ακριβό κινητό που έχω αγοράσει ποτέ, ήταν ένα Siemens SL45 στα 300 ευρώ δεύτερο χέρι το 2003. Από τότε δεν έχω δώσει ποτέ πάνω από 150 ευρώ για συσκευή. Το «Χαβάη με 1400 ευρώ» αλλά και το κελεπούρι iphone με 1200 με αφήνουν αδιάφορο, άλλωστε υπάρχει κοινό και για αυτά, μην τους τα στερήσω ;) Τώρα για το pwnάρισμα, έτσι λέγεται στην αργκό του ίντερνετ, τι να κάνω τώρα. Αν εγώ λέω 1+1=2 κι εσύ λες 1+1=3,5 είναι το φυσιολογικό αποτέλεσμα, δεν έχει να κάνει με επιδίωξη ταπείνωσης. Αν δεν σου αρέσει, υπάρχει κι άλλη εναλλακτική ονομασία: Butthurt. Περαστικά σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εσύ προσωπικά αισθάνεσαι εντάξει με την αγορά σου, τότε εξ ορισμού δεν γίνεται να πιάστηκες κορόιδο. Όμως δεν συζητάμε για κάτι τέτοιο, αλλά για απευθείας σύγκριση δυο δεδομένων κινητών. Τι έχει, τι δεν έχει, τι μπορεί, τι δεν μπορεί να κάνει. Αυτά είναι ψυχρά δεδομένα και δεν επιδέχονται αμφισβήτηση. Το ότι π.χ. το ένα δεν βγαίνει σε dual sim ενώ το άλλο όχι σημαίνει σε απλά ελληνικά πρώτης δημοτικού ότι το άλλο είναι ελλειπές. Το ίδιο και αν το άλλο κρατάει λιγότερο σε μπαταρία, το ίδιο και αν είναι μεγαλύτερο σε όγκο με μικρότερη οθόνη, το ίδιο αν το άλλο παρόλαυτά έχει δεκαπλάσια τιμή κτλ κτλ κτλ κτλ Αν συζητήσουμε σ' αυτήν την βάση, δεν πιάστηκες απλά κορόιδο, αλλά κάτι άλλο που αρχίζει από το γράμμα μ.

 

Το πιο ακριβό κινητό που έχω αγοράσει ποτέ, ήταν ένα Siemens SL45 στα 300 ευρώ δεύτερο χέρι το 2003. Από τότε δεν έχω δώσει ποτέ πάνω από 150 ευρώ για συσκευή. Το «Χαβάη με 1400 ευρώ» αλλά και το κελεπούρι iphone με 1200 με αφήνουν αδιάφορο, άλλωστε υπάρχει κοινό και για αυτά, μην τους τα στερήσω ;) Τώρα για το pwnάρισμα, έτσι λέγεται στην αργκό του ίντερνετ, τι να κάνω τώρα. Αν εγώ λέω 1+1=2 κι εσύ λες 1+1=3,5 είναι το φυσιολογικό αποτέλεσμα, δεν έχει να κάνει με επιδίωξη ταπείνωσης. Αν δεν σου αρέσει, υπάρχει κι άλλη εναλλακτική ονομασία: Butthurt. Περαστικά σου!

Εμαθες τι ειναι το ανοιχτο λειτουργικο ή ακομα; 

 

Εχετε αποψη για ολα ορισμενοι. Ειστε πιο εξυπνοι και κανετε τις πιο σωστες επιλογες απο ολους - γιατι ετσι.

Για αυτο το κομπλεξ μιλησα νωριτερα και συνεχιζεις να με επιβεβαιωνεις. 

Το οτι νομιζεις οτι "pwnarες" καποιον με τα "επιχειρηματα" σου απλα επειδη διαφωνειτε πανω σε ενα θεμα υποδικνυει του λογου το αληθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...