Προς το περιεχόμενο

Κυρίαρχο το Android και στο 88% των συσκευών της παγκόσμιας αγοράς


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O φιλος λεει οτι οταν δινεις 1000ε για ενα κινητο και σχεδον ολα τα αλλα εχουν 60-250 περιμενεις να κανει παπαδες και μητροπολιτες κι οχι να μην μπορει να κανει πολλα απο οσα κανουν τα αλλα

Δεν εχει νοημα να διαφωνουμε οσοι εχουν και θελουν να δωσουν τοσα λεφτα για ενα κινητο ας τα δωσουν 

Το θεμα που προκαλει αντιδρασεις ειναι οτι το μεγαλυτερο ποσοστο που το παιρνουν το κανουν για λογους επιδειξης και περα απο τηλεφωνα sms και ιντερνετ δεν το χρησιμοποιουν για τιποτα αλλο

Οσοι θελουν να το χρησιμοποιησουν για περισσοτερα πρεπει να ειναι πολυ ψαγμενοι και αυτοι ειναι ελαχιστοι

(ξερω γυρω στα 15 ατομα που εχουν και ουτε ενας δεν το εχει πειραξει)

Ακομα και αν το περνει ο αλλος για φιγουρα δεν πρεπει να μας καιγεται καρφακι.Δικα του λεφτα ειναι εφοσον τα εβγαλε νομιμα ας τα κανει οτι θελει.Μεταξυ μας ειναι το μικροτερο ποσο που δινει καποιος που θελει να κανει φιγουρα.Οι συγκεκριμενοι που επερναν αμαξια των 60000 ευρω πριν το 2000 και εκαναν φιγουρα περνουν τωρα τα iphone του 1000αρικου και κανουν με αυτα φιγουρα γιατι τα αμαξια τα εχουν πουλησει εδω και χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Το μόνο που λένε είναι "οο είναι πολύ γρήγορο κινητό και ότι έχει features" μόνο έτσι ουσιαστικά το είπαν, δεν βλέπω σε κανένα άτομο να πει στη κάμερα τι λειτουργίες κάνουν και για ποιο λόγο το πήραν το iPhone 7 - άσε που δεν είπαν τίποτα για το jack ούτε έστω να πουν "δεν έχει καρφί για ακουστικά ?" !!!

 

Σίγουρα είναι 10000% στημένο γιατί (αν δεν κάνω λάθος) δεν γίνεται μέσα σε δευτερόλεπτα τώρα να μετέφερε τα αρχεία του καθενός από το παλιό iPhone στο καινούργιο !!!!!!!

Όσο εσυ "σκίζεις" τα ιμάτιά σου για την κάμερα και το jack, εγώ βγάζω μια χαρά φωτογραφίες με το 7plus και -μάντεψε- χρησιμοποιώ μια χαρά τα αγαπημένα μου ακουστικά που έχουν κανονικό mini jack.

 

Θα μου πεις ... λεπτομέρειες αφού...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο εσυ "σκίζεις" τα ιμάτιά σου για την κάμερα και το jack, εγώ βγάζω μια χαρά φωτογραφίες με το 7plus και -μάντεψε- χρησιμοποιώ μια χαρά τα αγαπημένα μου ακουστικά που έχουν κανονικό mini jack.

 

Θα μου πεις ... λεπτομέρειες αφού... :P

Μη ξεχάσεις τον ανταπτορα μόνο :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχάσεις τον ανταπτορα μόνο :P

 

Σκέψου αν βγει το iPhone 8 πιθανόν θα είναι χωρίς βύσμα και να δούμε πως θα ακούσουν με universal ακουστικά οι fanboy.

 

Βασικά θα πουν οι fanboy "σίγα το μειονέκτημα καιρός ήταν να ακούμε ασύρματα και όχι με καλώδια" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μη ξεχάσεις τον ανταπτορα μόνο :P

 

Είναι μόνιμα πάνω στα ακουστικά και είναι περίπου 3-4 cm, μεγάλη ζημιά σε λέω μου δημιουργεί τεράστια προβλήματα! :P

 

Σκέψου αν βγει το iPhone 8 πιθανόν θα είναι χωρίς βύσμα και να δούμε πως θα ακούσουν με universal ακουστικά οι fanboy.

 

Βασικά θα πουν οι fanboy "σίγα το μειονέκτημα καιρός ήταν να ακούμε ασύρματα και όχι με καλώδια" 

 

Θα θα θα θα θα. Μακάρι να βγει ασύρματο πρότυπο που θα έχει την ίδια ποιότητα με τα ενσύρματα ακουστικά! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θα θα θα θα. Μακάρι να βγει ασύρματο πρότυπο που θα έχει την ίδια ποιότητα με τα ενσύρματα ακουστικά! :)

 

Πως θα συνδέσεις ύστερα το iPhone σου σε ενισχυτές ή HiFi ??

 

Σκέψου ότι με το Galaxy S3 και το Xperia P μπορώ να το συνδέσω όπου θέλω χωρίς αντάπτορες + που έχω ένα μικρό πομπό FM το οποίο το συνδέεις με jack οπότε μπορώ να βάλω να παίζει μουσική οπουδήποτε επειδή εκπέμπω FM οπότε ανοίγω το ραδιόφωνο και βάζω την συχνότητα που όρισα από τον πομπό.

 

Είναι tragic ένα Android των 100€ να έχει τόσες λειτουργίες με πάρα πολλές επιλογές και το iPhone των 800€ να μην μπορείς να κάνεις κάποια συγκεκριμένα πράγματα, θα μου πεις το Android είναι buggy ναι συμφωνώ αλλά αν φέρεσαι σωστά στο Android και δεν του βάζεις χαζοεφαρμογές τότε κι αυτό θα φερθεί σωστά σε σένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα συνδέσεις ύστερα το iPhone σου σε ενισχυτές ή HiFi ??

 

Όπως και τώρα: με κάποιο εξάρτημα. :)

 

Εάν το εξάρτημα λέγεται "καλώδιο 3.5mm male-male" (όπως τώρα), "ασύρματο audio dongle" (τότε) ή "τοστιέρα" (σε κάποιο παράλληλο σύμπαν) δε με νοιάζει, αφού πάλι κάτι θα βάλω για να περάσω τον ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και τώρα: με κάποιο εξάρτημα. :)

 

Εάν το εξάρτημα λέγεται "καλώδιο 3.5mm male-male" (όπως τώρα), "ασύρματο audio dongle" (τότε) ή "τοστιέρα" (σε κάποιο παράλληλο σύμπαν) δε με νοιάζει, αφού πάλι κάτι θα βάλω για να περάσω τον ήχο.

 

Για ποιό λόγο να αναγκάζεσαι να αγοράζεις ασύρματο audio dongle μόνο και μόνο για να το συνδέσεις σε HiFi ??? Σκέψου ότι αυτό το πραγματάκι θα θέλει και φόρτιση !!!

 

Android των 100€ = καρφί 3,5mm -> HiFi = ακούς μουσική για πολύ ώρα

 

iPhone 8 ~800€ = ανίχνευση wireless dongle + να φροντίσεις να έχει μπαταρία το dongle -> σύνδεση από dongle στο HiFi = ακούς μουσική αλλά η μπαταρία του iPhone θα τελειώσει γρήγορα λόγω κατανάλωσης οπότε δεν θα μπορείς να ακούς για πολύ ώρα μουσική + που θα έχει κάποιο latency

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα συνδέσεις ύστερα το iPhone σου σε ενισχυτές ή HiFi ??

 

Σκέψου ότι με το Galaxy S3 και το Xperia P μπορώ να το συνδέσω όπου θέλω χωρίς αντάπτορες + που έχω ένα μικρό πομπό FM το οποίο το συνδέεις με jack οπότε μπορώ να βάλω να παίζει μουσική οπουδήποτε επειδή εκπέμπω FM οπότε ανοίγω το ραδιόφωνο και βάζω την συχνότητα που όρισα από τον πομπό.

 

Είναι tragic ένα Android των 100€ να έχει τόσες λειτουργίες με πάρα πολλές επιλογές και το iPhone των 800€ να μην μπορείς να κάνεις κάποια συγκεκριμένα πράγματα, θα μου πεις το Android είναι buggy ναι συμφωνώ αλλά αν φέρεσαι σωστά στο Android και δεν του βάζεις χαζοεφαρμογές τότε κι αυτό θα φερθεί σωστά σε σένα.

Εφόσον τους αρέσει να παιδευονται δεν μας πέφτει λόγος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον τους αρέσει να παιδευονται δεν μας πέφτει λόγος.

 

Βασικά μας πέφτει λόγος γιατί είναι παράλογο τώρα η Apple να ανακοινώνει ότι καταργεί θύρες και να λέει τέτοιες μπούρδες ότι είναι καινοτομία, ύστερα μερικοί εδώ στο forum λένε ότι και καλά είναι παλιά τεχνολογία ή ότι δήθεν δεν χρειάζεται ή ότι καλά έκανε !!! Πως μετά να μην αντιδράει ο καθένας άμα βλέπει ότι να ναι απαντήσεις που δεν έχει καμία λογική ??

 

Πως είναι δυνατόν τότε να μην παραπονέθηκε κανείς για το jack εδώ και χρόνια και να απαιτούν ασύρματα ??? Δηλ τόσο πολύ κακό είναι το jack ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μας πέφτει λόγος γιατί είναι παράλογο τώρα η Apple να ανακοινώνει ότι καταργεί θύρες και να λέει τέτοιες μπούρδες ότι είναι καινοτομία, ύστερα μερικοί εδώ στο forum λένε ότι και καλά είναι παλιά τεχνολογία ή ότι δήθεν δεν χρειάζεται ή ότι καλά έκανε !!! Πως μετά να μην αντιδράει ο καθένας άμα βλέπει ότι να ναι απαντήσεις που δεν έχει καμία λογική ??

 

Πως είναι δυνατόν τότε να μην παραπονέθηκε κανείς για το jack εδώ και χρόνια και να απαιτούν ασύρματα ??? Δηλ τόσο πολύ κακό είναι το jack ??

Εσυ και εγώ συνεχίζουμε με κινητα που έχουν Jack και όλα καλα. Η Apple ας κάνει τα δικά της όπως έκανε πάντα που τα είχε όλα διαφορετικα από τους υπόλοιπους και έκανε τη ζωή των πελατών της δυσκολότερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ και εγώ συνεχίζουμε με κινητα που έχουν Jack και όλα καλα. Η Apple ας κάνει τα δικά της όπως έκανε πάντα που τα είχε όλα διαφορετικα από τους υπόλοιπους και έκανε τη ζωή των πελατών της δυσκολότερη.

Μη πάρεις HTC Bolt γιατί δεν έχει Jack.

Το θέμα για το HTC Bolt είναι εδώ:

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/htc/%CE%B5%CF%80%CE%AF%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%BF-%CF%84%CE%BF-htc-bolt-%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%B2%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CF%84-r12975

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι αλλά εμείς με τα Android έχουμε χιλιάδες επιλογές για ποιο smartphone να καταλήξουμε πάρουμε - η Apple πουλάει πολύ λίγα μοντέλα τόσο ακριβά και κάνει τον χρήστη να βρίσκεται σε αδιέξοδο λόγω του ότι δεν έχει επιλογές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά εμείς με τα Android έχουμε χιλιάδες επιλογές για ποιο smartphone να καταλήξουμε πάρουμε - η Apple πουλάει πολύ λίγα μοντέλα τόσο ακριβά και κάνει τον χρήστη να βρίσκεται σε αδιέξοδο λόγω του ότι δεν έχει επιλογές 

Δίνει "δύο"  "καινούρια" μοντέλα ουσιαστικά.

Αν θες Jack, πιο φθηνό και σονυ και ντε iOS τότε πάρε το SE.Τελεία.

Το να γκρινιάζει κάποιος και να βρίζει αυτούς που τα επιλέγουν δεν ξέρω που βοηθάει.

 

"Εσείς" με το Android έχετε και χιλιάδες θέματα στο forum αλλά και χιλιάδες συσκευές να σχολιάσετε αλλά πρωί-βράδυ με το iphone ασχολείστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνει "δύο"  "καινούρια" μοντέλα ουσιαστικά.

Αν θες Jack, πιο φθηνό και σονυ και ντε iOS τότε πάρε το SE.Τελεία.

Το να γκρινιάζει κάποιος και να βρίζει αυτούς που τα επιλέγουν δεν ξέρω που βοηθάει.

 

"Εσείς" με το Android έχετε και χιλιάδες θέματα στο forum αλλά και χιλιάδες συσκευές να σχολιάσετε αλλά πρωί-βράδυ με το iphone ασχολείστε.

 

Γκρινιάζουμε γιατί μερικοί λένε απαντήσεις που δεν κολλάνε και δεν έχουν καμία λογική !! Γιατί τότε τόσο καιρό κανείς δεν παραπονέθηκε να καταργηθεί το jack ?? δηλ τόσο πολύ τους ενοχλούσε το jack ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...