Προς το περιεχόμενο

Κυρίαρχο το Android και στο 88% των συσκευών της παγκόσμιας αγοράς


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ποιό λόγο να αναγκάζεσαι να αγοράζεις ασύρματο audio dongle μόνο και μόνο για να το συνδέσεις σε HiFi ??? Σκέψου ότι αυτό το πραγματάκι θα θέλει και φόρτιση !!!

 

Android των 100€ = καρφί 3,5mm -> HiFi = ακούς μουσική για πολύ ώρα

 

iPhone 8 ~800€ = ανίχνευση wireless dongle + να φροντίσεις να έχει μπαταρία το dongle -> σύνδεση από dongle στο HiFi = ακούς μουσική αλλά η μπαταρία του iPhone θα τελειώσει γρήγορα λόγω κατανάλωσης οπότε δεν θα μπορείς να ακούς για πολύ ώρα μουσική + που θα έχει κάποιο latency

 

Βάλε στη θέση του wireless audio dongle ένα ασύρματο ποντίκι ή πληκτρολόγιο. Έχει ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

 

Τώρα κοίτα τι έχεις πάνω στο γραφείο σου... :)

 

Ο κόσμος μετακινείται προς τις ασύρματες υλοποιήσεις διότι βολεύουν, ακόμα και αν πάσχουν σε κάποια σημεία. Χρόνια τώρα. Δεν ανακάλυψε τον τροχό η Apple, απλά αυτό που κάνουμε με ένα σκασμό πράγματα, πάει και το κάνει με ακόμα περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για ποιό λόγο να αναγκάζεσαι να αγοράζεις ασύρματο audio dongle μόνο και μόνο για να το συνδέσεις σε HiFi ??? Σκέψου ότι αυτό το πραγματάκι θα θέλει και φόρτιση !!!

 

 

Γιατι αυτος που εχει 1000ε για κινητο θα αγορασει κι αυτο θα αγορασει και τη θηκη που εχει 80ε θα αγορασει και τα τραγουδια που θα ακουει θα αγορασει και ολα  τα προγραμματα που θα βαλει  ............................Γενικα θα πληρωνει και θα ξαναπληρωνει στον αιωνα τον απαντα

Αφου εχει ας πληρωνει τι μας νοιαζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομπλεξικοι είναι φίλε μου αυτοί που προσπαθούν να το παίξουν κάποιοι αγοράζοντας κάτι πολύ ακριβό χωρίς να τους προσφέρει τίποτα ουσιαστικά

Δηλαδη εγω που αγορασα ακριβα ζευγαρια παπουτσια ειμαι κομπλεξικος? Οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πως θα συνδέσεις ύστερα το iPhone σου σε ενισχυτές ή HiFi ??

 

Σκέψου ότι με το Galaxy S3 και το Xperia P μπορώ να το συνδέσω όπου θέλω χωρίς αντάπτορες + που έχω ένα μικρό πομπό FM το οποίο το συνδέεις με jack οπότε μπορώ να βάλω να παίζει μουσική οπουδήποτε επειδή εκπέμπω FM οπότε ανοίγω το ραδιόφωνο και βάζω την συχνότητα που όρισα από τον πομπό.

 

Είναι tragic ένα Android των 100€ να έχει τόσες λειτουργίες με πάρα πολλές επιλογές και το iPhone των 800€ να μην μπορείς να κάνεις κάποια συγκεκριμένα πράγματα, θα μου πεις το Android είναι buggy ναι συμφωνώ αλλά αν φέρεσαι σωστά στο Android και δεν του βάζεις χαζοεφαρμογές τότε κι αυτό θα φερθεί σωστά σε σένα.

Εδώ και χρόνια συνδέω το iPhone μου ασύρματα με τον ενισχυτή στο καθιστικό. Παλιά είχα dock, μετά ήρθε το bt και πιο μετά το Apple tv που έχει πρόσβαση σε όλη μου την μουσική στο iTunes. :)

 

Αυτό με τον πομπό fm είναι πιο τραγικό και από την έλλειψη mini Jack μιας και δολοφονεις τη μουσική που ακούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εγω που αγορασα ακριβα ζευγαρια παπουτσια ειμαι κομπλεξικος? Οκ...

Από ότι κατάλαβα όταν αγοράζεις παπούτσια παίρνεις πάντα μια μάρκα την ακριβότερη του κόσμου και δε βολευεσαι με καμιά άλλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τον πομπό fm είναι πιο τραγικό και από την έλλειψη mini Jack μιας και δολοφονεις τη μουσική που ακούς.

 

Mπορεί να είναι τραγικό για σένα αλλά σκέψου ότι έχει τεράστιο compatibility και μπορείς να ακούς την μουσική σου ακόμη και από τα πιο παλιά ραδιόφωνα που δεν έχουν aux in.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Mπορεί να είναι τραγικό για σένα αλλά σκέψου ότι έχει τεράστιο compatibility και μπορείς να ακούς την μουσική σου ακόμη και από τα πιο παλιά ραδιόφωνα που δεν έχουν aux in.

Βασικά ακούς τη μουσική σου σαν από παλιά ραδιόφωνα. Πάρε καλύτερα τρανζιστοράκι με 5 ευρώ. Το ίδιο θα ακούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...