Προς το περιεχόμενο

Lenovo G50-45 System Recovery -Fix-


th3ofilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια μου, εδωσε ενας φιλος να κανω φορματ στο παραπανω laptop εχει περασμενα τα windows 8.1 with bing 64bit και θελει να του περασω τα 7αρια,δεν βρισκω πουθενα 32bit drivers για το συγκεκριμενο μοντελο, επισης δεν ξερω τι μακακια εχει γινει και δεν δουλευει το System recovery της Lenovo, Αυτο που θελω ειναι να του περασω τα 7αρια αλλα συγχρονως να εχουμε και σαν επιλογη το Recovery να εχει τα μαμα 8,1 απο την Lenovo.

Ξερετε πως μπορω να ξαναστησω το recovery system να κανω δλδ backup τα υπαρχοντα 8,1 σε αυτο το partition??? Εχει ουσια να το κανω αυτο ή να τα σβησω ολα τα partition και να κανω install μονο 7αρια??

 

gallery_248717_633_48741.jpg

 

 

gallery_248717_633_8608.jpg

Ειναι λογικο να εχει τοσα πολλα partition??? και απο οτι βλεπω υπαρχρει ενα ACRONIS SZ για backup αλλα δεν ξερω τι παιζει με αυτο

gallery_248717_633_66881.jpg

 

 

gallery_248717_633_41142.jpg

 

gallery_248717_633_22771.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα τα win 8.1 64 bit , προσθεσε ενα dimaki ram και θα είναι μια χαρά ( αν δεν εχει προβλήματα με το υπάρχον setup \applications) 

πιθανον να εχει κρατήσει back up image με το acronis ( για αυτό έχει και το partition \ restore) 

**αν θελει οπως και να έχει τα 7 = κράτα του back up για καλό και για κακό και κάνε restore με το acronis ( πρέπει να έχει app-exe  \ αλλιώς δοκίμασε με το boot cd acronis  ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα εχω και εγω ενα παρομοιο και σερνοταν, του εβαλα ενα ssd και ηρθε στα ισια του, απλα ο φιλος μου δεν θελει να δωσει λεφτα.

Backup με το acronis για να το εχει κανει αυτος δεν νομιζω ειναι τελειως ασχετος, cd δεν υπαρχει δεν εχει drive καθολου, και επισης δεν ξερω τι restore κανει και σε τι λειτουργικο συστημα το acronis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...