Προς το περιεχόμενο

Κόβεται ο ήχος σε Alpha HD σε τηλεόραση Samsung LED TV UE32K5500 32"


McFortinbras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδία εχουμε καμια ενημέρωση ? Καινουργια samsung 55 και κανει διακοπες ο alpha. Exω φουλ σημα ,αλλαξα κεραια και παλι τα ιδια. 42 panasonic στο αλλο δωματιο  δεν το κανει. Τα νεύρα μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα στις 11/5 με τεχνικο του ALPHA, σχετικα  με το θεμα γιατι κοβεται ο ηχος, το πρωτο που με ρωτησαν ειναι αν εχω samsung tv, μου εκανε εντυπωση, μου ειπαν λοιπον οτι συμβαινει μονο σε καποια μοντελα τις samsung. Μου ειπαν οτι υπαρχει μεταξυ ALPHA και SAMSUNG μια διαφωνια <<διαμαχη>> σχετικα με το συγκεκριμενο θεμα, δεν μπορει να μου πει περισσοτερα, αλλα θα λυθει καποια στιγμη το προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα στις 11/5 με τεχνικο του ALPHA, σχετικα  με το θεμα γιατι κοβεται ο ηχος, το πρωτο που με ρωτησαν ειναι αν εχω samsung tv, μου εκανε εντυπωση, μου ειπαν λοιπον οτι συμβαινει μονο σε καποια μοντελα τις samsung. Μου ειπαν οτι υπαρχει μεταξυ ALPHA και SAMSUNG μια διαφωνια <<διαμαχη>> σχετικα με το συγκεκριμενο θεμα, δεν μπορει να μου πει περισσοτερα, αλλα θα λυθει καποια στιγμη το προβλημα...

σε ευχαριστω! απλα δεν ξερω αν παω να την αλλαξω με μια lg .. προσωπικα παντως θα κατηγορουσα την σαμμυ γιατι δεν το κανει σε αλλες tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H samsung τα ριχνει στον alpha και ο alpha στην samsung, το θεμα ειναι οτι οντως δεν το κανει σε ολες τις samsung και οσους ρωτησα με αλλες εταιριες δεν ειχαν αυτο το προβλημα...οποτεεε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά, και εγώ το ίδιο. Είχα μία LG 4Κ 49άρα η οποία έπαιζε κανονικά ο Alpha HD... μου έβγαλε πρόβλημα στο panel (σύνηθες πρόβλημα για LG αφού και το service το παραδέχτηκε!!!) Να είναι καλά το after sales τους αφού για ένα μήνα δεν είχε λήξει η εγγύηση της οπότε μου έκαναν πίστωση το ίδιο ποσό που την αγόρασα και πήρα την Samsung UE49KS7000S όλα τέλεια... πολύ πιο ανώτερη εικόνα από την LG ... όμως δυστυχώς μου παρουσιάζει το πρόβλημα που αναφέρεται με την διακοπή του ήχου κάθε 30 με 40 δευτερόλεπτα και μόνο στον Alpha HD... ακόμα και μετά τις 3-4 αναβαθμίσεις που έβγαλε η Samsung για το εν λόγο μοντέλο. Κρίμα που δεν υπάρχει κάποιος να μας πει υπεύθυνα: "ναι ρε παιδιά εμείς φταίμε, κάντε λίγο υπομονή και θα το διορθώσουμε" αλλά που.... στην Ελλάδα ζούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

και γω έχω την UE49KU6400 S...

Και το κάνει αυτό το σπαστικό κόψιμο ή ου για δέκατα δευτερόλεπτου...

Στην αρχή έλεγα φταίει το σήμα κ έκανα πόσες αρχικές ρυθμίσεις... αλλά η άλλη samsung που έχω δεν το κάνει...

 

Έχουμε κανα νέο για το θέμα...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...