Προς το περιεχόμενο

Κόβεται ο ήχος σε Alpha HD σε τηλεόραση Samsung LED TV UE32K5500 32"


McFortinbras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

προσθεστε και μενα σε alpha hd (υμητος αθηνα) σε μια  46es7000... δεν εβλεπα alpha  και πολυ λιγοτερο hd...  σημερα το διαπίστωσα... κόβεται για 0.5 sec  ανά μισό λεπτό εκεί περίπου.. Το ειχα διαβασει το θεμα απο παλια .....αλλά επειδη είχα παλοιοτερο μοντελο........ νομιζα ότι επηρέαζε μονο τα καινουργια.... Τελικα πιανει και μοντελα του 2012....(ES series..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγει άλλη μια αναβάθμιση (v1201) για το δικό μου μοντέλο (KS7000) και παρατήρησα μία διαφορά στο μεσοδιάστημα των διακοπών του ήχου (έχει γίνει μεγαλύτερη!). Το πρόβλημα επιμένει πάντως. (κάτι άσχετο… έχετε δει κολλήματα στην εφαρμογή του YouTube;;;; στην δική μου τηλεόραση μου έχει βγάλει την πίστη, κολλάει συνέχεια στην πλοήγηση και όχι στο βίντεο και αναγκάζομαι να το κάνω συνέχεια επανεγκατάσταση αφού η απεγκατάσταση/διαγραφή είναι απενεργοποιημένη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγει άλλη μια αναβάθμιση (v1201) για το δικό μου μοντέλο (KS7000) και παρατήρησα μία διαφορά στο μεσοδιάστημα των διακοπών του ήχου (έχει γίνει μεγαλύτερη!). Το πρόβλημα επιμένει πάντως. (κάτι άσχετο… έχετε δει κολλήματα στην εφαρμογή του YouTube;;;; στην δική μου τηλεόραση μου έχει βγάλει την πίστη, κολλάει συνέχεια στην πλοήγηση και όχι στο βίντεο και αναγκάζομαι να το κάνω συνέχεια επανεγκατάσταση αφού η απεγκατάσταση/διαγραφή είναι απενεργοποιημένη)

Ενας πιο ευκολος τροπος ειναι να κλεινεις την εφαρμογη εντελως πατωντας πατημενο λιγη ωρα το πληκτρο πισω. Τοτε κλεινει η εφαρμογη εντελως. Το youtube ειναι αθλιο οντως. Κολλαει καθε φορα πλεον που το ανοιγω και αναγκαζομαι καθε φορα να κανω τις παραπανω ενεργειες. Ετυχε και ειχα samsung μοντελο του 2015 ju νομιζω με χειροτερη ποιοτητα εικονας αλλα το μενου ηταν κλασης ανωτερο σε ολα. Μεχρι και το χειριστήριο το κατεστρεψαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίνοντας απ το οτι κραταει χρονια αυτο το προβλημα δεν εχουν σκοπο να το φτιαξουν

Αν τους ενδιέφερε η επιδιόρθωση θα το είχαν κάνει αφου το που ωφειλετε το προβλημα το γνωριζουν ακριβώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω κι εγώ σε 55ku6400 με εκδοση λογισμικού 1201 που είναι η τελευταία εδώ και καιρό νομίζω. Απο τον Ιούνιο που πήρα την τηλεόραση καινούρια το κάνει κι από όσο είχα ψάξει λέγανε ότι θα λυθεί κάποια στιγμή το πρόβλημα αλλά τζίφος. Είναι τραγικοι οι άνθρωποι αλλά το θέμα είναι τι μπορούμε να κάνουμε εμείς. Καταγγελία σε Ιν.Κα έχει σκεφτεί κάποιος? Αν θέλετε να κάνουμε μια ομαδική ειμαι μέσα και μπορώ να μπω στη διαδικασία να τη συντάξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

γεια σε ολους. αγορασα μια samsung UE40KU6000 τον ιουνιο του 2016 και ειχα το ιδιο προβλημα με τον ηχο στον alpha καθε 35 sec.

πηρα την samsung τηλ πανω απο 10 φορες και μου λεγανε οτι γνωριζουν το προβλημα οτι φταιει το καναλι και διαφορα. πηρα και την digea και τον alpha και ο ενας τα εριχνε στον  αλλον. ξαφνικα εδω και δυο εβδομαδες εχει φτιαξει ως δια μαγειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δοκιμάστε (ανάλογα την περιοχή που είστε ) να αλλάξετε εντελώς την σκόπευση της κεραίας σε νέο κέντρο εκπομπής.

 

http://greektv.pbworks.com/w/page/47256564/%CE%91%CF%84%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%2C%20%CE%A3%CE%B1%CF%81%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82%2C%20%CE%9D%CF%8C%CF%84%CE%B9%CE%B1%20%CE%95%CF%8D%CE%B2%CE%BF%CE%B9%CE%B1

 

Υπάρχει και ένα site (http://www.toxrisimo.gr/2012/07/digea_22.html#.WkIS199l_IU) στο οποίο δίνεις συντεταγμένες του σπιτιού σου και του κέντρου εκπομπής και δημιουργεί μία νοητή ευθεία έτσι ώστε να κάνεις την τέλεια σκόπευση της κεραίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα σε ue55mu6202 απο την πρωτη μερα αγορα της 18.12.17 προβλημε με τον ηχο διακοπες δλδ σε ολα τα καναλια netflix κ youtube αλλα σε tv box κ ps4.

Ενημερωσα samsung.καναμε online δοκιμες, ηρθε τεχνικος στο σπιτι αλλα τπτ.η απαντηση του ηταν οτι πρωτη φορα το βλεπει αυτο το προβλημα.

Η λυση του ηταν αλλαγη πλακετας.μεσα στην εβδομαδα θα την παω κ αν διορθωθει ενημερωνω.

 

Κ κατι ασχετο.προσπαθω να κανω εγκατασταση το ssiptv αλλα δεν μπορω ουτε μεσω ip ουτε με usb αν γνωριζει κανεις ας μου πει.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...