Προς το περιεχόμενο

Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System


Mazinga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 663
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αμήχανη στιγμή που όταν η κοπέλα στο ταμείο σου λέει ότι «αχ καλέ, είναι αυτό που είχε βγει παλιά και το ξαναέβγαλαν τώρα!» και εσύ συνειδητοποιείς ότι τα μισά games του πακέτου τα είχες τερματίσει πέντε χρόνια πριν καν συλληφθεί στη μήτρα της μάνας της. :/

 

Εγω φταιω εαν σου πω οτι μετα απο πολλλλλλλλλλλλλλλλααααααααααααααααααααααααααα 5δραχμα (α ρε αριστοτελη τι εξοδα ησουν) στα ουφαδικα εφτασα το pacman στο τερμα του που ψοφα η οθονη, μιλαμε για τρελο ξενυχτι τοτε που με ειχαν πεθανει χερια ποδια πλατη, με κερναγαν σουβλακια και εψα...

Σημερα ξερω τι ηταν πια...

 

latest?cb=20080427010124

 

και μην μιλας ετσι για την κορη μου, ταμιας μονο βρηκε να δουλεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανενας που θα βρουμε δευτερο controller και καλωδιο επεκτασης του controller στην ευρωπαικη αγορα;

Εχω βρει καποια third party απο nyko, hyperkin, emio αλλα ειναι μονο για US shipping και σχεδον ολοι ειναι sold out.

 

EDIT: Μαλλον θα το κανω προπαραγγελια απο το Public και θα περιμενω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα και το παρελαβα σημερα, με φιλο (είναι και ο υπευθυνος του καταστήματος), που μιλησαμε μου ειπε τι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ, οι προπαραγγελιες εξυπηρετούνται ΑΥΣΤΗΡΑ με προτεραιοτητα ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να βγαλουν "βιτρινα" εάν πρωτα δεν εξυπηρετηθουν οι προπαραγγελιες και μαλλον παει για Δεκ το "να βγει στα ραφια" και αυτό με ένα "αν"....

 

Τωρα...

- ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΠΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΕΙΝΑΙ!!!!

- Οποιος δεν εχει ανταπτορα, μπορει απλα να το συνδεσει σε μια θυρα usb του λαπτοπ ή του Η/Υ του και δουλευει ΑΨΟΓΑ!!!

- Το καλωδιο του χειριστηρίου του είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πολύ κοντο!!!

- Δε νομιζω ότι αξιζει τα 70Ε (με το ελληνικο καππππεεελλλλοοο) καθως ΝΑΙ ΜΕΝ οι αναμνήσεις που "φερνει" είναι "δυνατες" αλλα μεχρι εκει....ουτε ένα μικρο ιστορικο για το εκάστοτε παιχνιδι, ουτε φωτο του κουτιου του ή έστω του κατριντζ....

- Εν ολιγοις και χωρις να θελω να στεναχωρησω καποιον/α....πιο πολύ νοσταλγια νοιώθω όταν παιζω NES σε έναν emulator παρα στο mini NES.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δειτε τι εχει το μηχανημα στα εντερα του...

 

 

εδω το πως επρεπε να το ειχε κανει η νιντεντο...


Ξερει κανενας που θα βρουμε δευτερο controller και καλωδιο επεκτασης του controller στην ευρωπαικη αγορα;

Εχω βρει καποια third party απο nyko, hyperkin, emio αλλα ειναι μονο για US shipping και σχεδον ολοι ειναι sold out.

 

EDIT: Μαλλον θα το κανω προπαραγγελια απο το Public και θα περιμενω...

 

Μα γιατι;

πεταμενα λεφτα. Εφοσον πρεπει να πατας τα κουμπια στη κονσολα για να σωσεις κλπ...παρε 4 μ hdmi καλυτερα και ενα φορτιστη για κινιτο με μακρυ καλωδιο. Και τα 2 πιο χρησιμα.

Για 2ο χειριστηριο δες τις αναρτησεις μου στο νημα.

 

Τελος, μεχρι τις 18 δεκεμβριου θα εχει γεμισει η αγορα. Μην σκατε. Δεν ενδιαφερεται ο ΠΟΛΥΣ ο κοσμος για αυτο.


Εγω τελικα εχθες προπαρειγγειλα το Switch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

CwSeUciVIAAeNdH.jpg:large
 
SoC: Allwinner R16 (4x Cortex A7, Mali400MP2 GPU)
RAM: SKHynix (256MB DDR3)
Flash: Spansion 512MB SLC NAND flash, TSOP48
PMU: AXP223
Unless they actually wired that USB port for data there's no easy way to add games.
Yes it's more powerful than a 3DS.
 
Σε ευχαριστω πολυ!
Η αληθεια ειναι οτι δινει ορεξη να ασχοληθει κανεις με την εξαγωγη του nand και μακροπροθεσμα ολων των παιχνιδιων...
αλλα εχω πλεον βαρεθει να ασχολουμαι μετα το στρατο.
Θα περιμενω καποιος να τα τραβηξει τα αρχεια.
βεβαια τωρα πλεον σκεφτομαι να αγορασω και 2ο nes mini για πειραματισμους....ΚΑΙ εαν στο σειριακο συνδεσω ενα rfid/nfc reader και διαβαζω roms απο nfc cards,  οπως ο daftmike, χμμμμμμ...παιχνιδι....μαλλον καλυτερα  raspberry αλλα το βιτσιο ειναι βιτσιο.....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να πω εδώ ότι σε όσα games δοκίμασα, ο emulator του NES Mini είναι κλάσεις καλύτερος από αυτό του Wii U, πιθανότατα καλύτερος από αυτόν του 3DS και μάλλον καλύτερος από όποιον emulator κυκλοφορεί για android, raspberry και τα λοιπά.

 

Το να πάρει κάποιος ένα NES mini και να πετάξει μέσα ένα raspberry δεν λέει και πολλά πράγματα αν ο βασικός σκοπός είναι το NES emulation. Πιο ελκυστικό βρίσκω να βρεθεί τρόπος να προσθέσουμε κι άλλα games στην κονσόλα (χωρίς soldering και λοιπά χειρουργικά, όμως).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γυφτοι της Ευρωπης.....

 

https://www.amazon.fr/Console-Nintendo-NES-Classic-Mini/dp/B01IFJEWTM/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1479022462&sr=1-1&keywords=mini+nes

 

Console Nintendo NES Classic Mini
 
Plate-forme : Electronic Game
|
Classé: 7 ans et plus 
 
Prix : EUR 395,00   Tous les prix incluent la TVA.
 
 
 
Il ne reste plus que 1 exemplaire(s) en stock.
 
Date de livraison estimée entre le 16 et 18 nov. lorsque vous choisissez la Livraison Rapide lors du processus de commande. En savoir plus.
Expédié et vendu par AcTion56.
 
 
 
 
 
 
 
Edition: Console pour Nintendo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το πρόβλημα δεν είναι πάντως μόνο ελληνικό ή μόνο ευρωπαϊκό. Υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας και στην άλλη μεριά του Ατλαντικού. Το σύστημα έχει εξαφανιστεί από τα ράφια και δεν υπάρχει πουθενά. Μάλλον προσπαθούν να δημιουργήσουν τεχνητό hype για να πλημμυρίσουν την εορταστική περίοδο και να πουλήσουν να ζεστά ψωμάκια.

 

 

 H Shannon Loftis, GM της MS, απογοητευμένη που δεν μπορεί να βρει ένα NES mini πουθενά:

 

https://twitter.com/shannonloftis/status/797501352951713792

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω εδώ ότι σε όσα games δοκίμασα, ο emulator του NES Mini είναι κλάσεις καλύτερος από αυτό του Wii U, πιθανότατα καλύτερος από αυτόν του 3DS και μάλλον καλύτερος από όποιον emulator κυκλοφορεί για android, raspberry και τα λοιπά.

 

Το να πάρει κάποιος ένα NES mini και να πετάξει μέσα ένα raspberry δεν λέει και πολλά πράγματα αν ο βασικός σκοπός είναι το NES emulation. Πιο ελκυστικό βρίσκω να βρεθεί τρόπος να προσθέσουμε κι άλλα games στην κονσόλα (χωρίς soldering και λοιπά χειρουργικά, όμως).

 

Εαν το usb ειναι και ανοιχτο σε δεδομενα, η εαν ανοιχτει με συγκολληση ενα σειριακο καναλι και γινει εξαγωγη-εισαγωγη του συστηματος μπορεις να κανεις οτι θες (το διαχειριζεσαι μετα σαν αναβαθμιση λογισμικου).

Το θεμα ειναι εργαλεια, και να δεχεται roms μη πειραγμενες η με υπογραφες

Το πρόβλημα δεν είναι πάντως μόνο ελληνικό ή μόνο ευρωπαϊκό. Υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας και στην άλλη μεριά του Ατλαντικού. Το σύστημα έχει εξαφανιστεί από τα ράφια και δεν υπάρχει πουθενά. Μάλλον προσπαθούν να δημιουργήσουν τεχνητό hype για να πλημμυρίσουν την εορταστική περίοδο και να πουλήσουν να ζεστά ψωμάκια.

 

 

 H Shannon Loftis, GM της MS, απογοητευμένη που δεν μπορεί να βρει ένα NES mini πουθενά:

 

https://twitter.com/shannonloftis/status/797501352951713792

 

Οχι, μετα το φιασκο του wii U ειπαν δεν παιρνουμε ρισκα και μας μεινουν 5 εκατ κομματια.

Κανουν μικρη παραγωγη, και θα πουλησουν μεχρι τον φεβρουαριο. Μετα θα σκοτωσουν το μηχανημα για να στηριξουν το switch.

20/11 και 15/12 και 20/01/2017 θα βγαλουν. Μετα το σκοτώνουν μεχρι το 2018. Και να το Ν64 μινι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21/7 παραγγελια και ηρθε μηνυμα οτι θα το παρω οταν εχουν προμηθειες...εγω καλα κανω και πιστευω οτι τα πρωτα τα παιρνουν οι εξυπνοι που δουλευουν στα μαγαζια για να βγαλουν παραπανω λεφτα με το να τα πουλανε σε αγγελιες...οχι ολα οκ,τουλαχιστον τα μισα ευκολα..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

20/11 και 15/12 και 20/01/2017 θα βγαλουν. Μετα το σκοτώνουν μεχρι το 2018. Και να το Ν64 μινι...

 

Πως εισαι τοσο σιγουρος για τις ημερομηνιες διαθεσης? :P

Εγω αντιθετα πιστευω οτι μεχρι 15/12 θα εχουν ικανοποιησει ολες τι παραγγελιες που μπηκαν στην αρχη, και μεχρι 15/1 θα εχει επαρκια στην αγορα παντου (globally).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21/7 παραγγελια και ηρθε μηνυμα οτι θα το παρω οταν εχουν προμηθειες...εγω καλα κανω και πιστευω οτι τα πρωτα τα παιρνουν οι εξυπνοι που δουλευουν στα μαγαζια για να βγαλουν παραπανω λεφτα με το να τα πουλανε σε αγγελιες...οχι ολα οκ,τουλαχιστον τα μισα ευκολα..!

 

Απο που; Public;

Πως εισαι τοσο σιγουρος για τις ημερομηνιες διαθεσης? :P

Εγω αντιθετα πιστευω οτι μεχρι 15/12 θα εχουν ικανοποιησει ολες τι παραγγελιες που μπηκαν στην αρχη, και μεχρι 15/1 θα εχει επαρκια στην αγορα παντου (globally).

 

Γιατι οι εταιριες εχουν φορτωτικές, και ευρωπαικη δηλωση φπα στην εισαγωγη, μια και φορολογουνται, με δηλωση τμχ...

με λιγο ψαξιμο βλεπεις τι εισαγει η καθε cd media αρα...

Εχουν και γυναικες οιι εταιριες στο μαρκετινγκ που φανταζονται τον ευατο τους μανατζερ και μιλανε με το ποτο στο χερι οταν τους γυαλιζεις...

η βιομηχανικη κατασκοπεια πως φανταζεσαι πως γινεται;  :-)

Δες τι εγραφα στις 4/11 

 

Τελος, μην κοιτατε που εδω ειμαστε κολλημενοι. Δεν νοιαζονται τα 10 εκατ ελληνων ολοι κ ολοι, ουτε το 1,5 εκατ προσφυγες (προτιμουν sega λετε;) για το μηχανακι. μεχρι το γεναρη κ υστερα, θα καααααααααααααααθεται στα ραφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και να το Ν64 μινι...

 

N64 mini δεν θα δούμε ποτέ. SNES mini, on the other hand...

 

 

Δεν νοιαζονται τα 10 εκατ ελληνων ολοι κ ολοι, ουτε το 1,5 εκατ προσφυγες (προτιμουν sega λετε;) για το μηχανακι. μεχρι το γεναρη κ υστερα, θα καααααααααααααααθεται στα ραφια.

 

Προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν θα υπάρξει ποτέ υπερπροσφορά του NES mini. Πάντα θα το κρατάνε σε έλλειψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...