Προς το περιεχόμενο

Ανάκληση 2.8 εκατομμυρίων πλυντηρίων της Samsung στις Ηνωμένες Πολιτείες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω για πλυντήρια αλλά προσωπικά πέρυσι επεςτρεψα δυο τηλεοράσεις ue55js9000 αξίας 2900ευρω την μια μετά την άλλη, με κατασκευαστικά προβλήματα (κόκκινες γραμμές στην οθόνη και flashlighting ) ,πήρα πιστωτικό και έκανα τρεις αλλαγές σε tv ue55ks9000 (αξίας 2500 ευρώ )φέτος με διαφορά θέματα ( από γρατζουνιές στην οθόνη έως σωρό καμμένων πιξελ και τρελό flashlighting) . Τελικά κατέληξα στην φθηνότερη ue55ks8000 που βγήκε καλή . Το quality control της Samsung τον τελευταίο καιρό είναι τουλάχιστον γελοίο και απαράδεκτο ειδικά για τα χρήματα που ζητάει, απλά τώρα βγαίνουν στην φορά τα κραυγαλέα θέματα .

Το οτι συνεχιζες να επιλεγεις samsung και οτι κατεληξες σε samsung με εκπληση.

 Εγω προσωπικα τους εχω X τους Κορεατες σε οτιδηποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση αντέχω να δούμε τι άλλο θα κάνει ανάκληση, ελπίζω το tablet που έχω να μην το κάνει και αυτο,καλού κακού φοράω κράνος όταν το χρησιμοποιώ με τόσα που ακούμε μόνο παράξενο δεν είναι χα ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντύπωση οτι μπήκε ο καθε καημένος να πει τον πονο του.. Αφού τα σαμσουνγκ εχουν ξεσκισει τις πωλήσεις γενικότερα,  ειναι αναμενόμενο οτι θα υπάρχουν χρήστες πολλοί που τους ετυχε βλαβη.  Δε θα διαβάζεις καεναν να του χάλασε η τηλεόραση bluesky γιατι πουλαει 100 συσκευές σε ολη την Ελλάδα,.. Και σε 10 να χαλασε πιθανοτατα κανεις δεν είναι χρήστης του φόρουμ για να γραψει.. 

Εγω πως γίνεται να εχω 4 τηλεοράσεις σαμσουνγκ στο σπίτι,  και να μη εχει χαλασει ποτε καμια? 

Η παλαιοτερη 40 ιντσες 10ετιας.

Αμα αρχίσουν να γράφουν ποσοι έχουν τηλεοράσεις σαμσουνγκ και δεν τους χάλασε ποτε,  το threat μπορεί να φτάσει και το 1 εκ ποστ,  και να αποδειχθεί οτι αυτοι οι 10-12 που γράφουν για βλαβες παραπάνω ειναι απλα μια ελαχιστοτατη μειοψηφία. 

Φιλος μου που εχει μαγαζι επισκευων,  γραφει οτι οι σαμσουνγκ ειναι απο αυτες που χαλανε μακραν σπανιότερα απο ολες τις αλλες. 

 Τουλάχιστον στις τηλεοράσεις ΜΈΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ειναι εγγύηση,  σε ολα τα αλλα το συζητάμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντύπωση οτι μπήκε ο καθε καημένος να πει τον πονο του.. Αφού τα σαμσουνγκ εχουν ξεσκισει τις πωλήσεις γενικότερα,  ειναι αναμενόμενο οτι θα υπάρχουν χρήστες πολλοί που τους ετυχε βλαβη.  Δε θα διαβάζεις καεναν να του χάλασε η τηλεόραση bluesky γιατι πουλαει 100 συσκευές σε ολη την Ελλάδα,.. Και σε 10 να χαλασε πιθανοτατα κανεις δεν είναι χρήστης του φόρουμ για να γραψει.. 

Εγω πως γίνεται να εχω 4 τηλεοράσεις σαμσουνγκ στο σπίτι,  και να μη εχει χαλασει ποτε καμια? 

Η παλαιοτερη 40 ιντσες 10ετιας.

Αμα αρχίσουν να γράφουν ποσοι έχουν τηλεοράσεις σαμσουνγκ και δεν τους χάλασε ποτε,  το threat μπορεί να φτάσει και το 1 εκ ποστ,  και να αποδειχθεί οτι αυτοι οι 10-12 που γράφουν για βλαβες παραπάνω ειναι απλα μια ελαχιστοτατη μειοψηφία. 

Φιλος μου που εχει μαγαζι επισκευων,  γραφει οτι οι σαμσουνγκ ειναι απο αυτες που χαλανε μακραν σπανιότερα απο ολες τις αλλες. 

 Τουλάχιστον στις τηλεοράσεις ΜΈΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ειναι εγγύηση,  σε ολα τα αλλα το συζητάμε.

 

Καλά εγγύηση δεν είναι 2/2 μου έβγαλαν πρόβλημα στους πυκνωτές.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι συνεχιζες να επιλεγεις samsung και οτι κατεληξες σε samsung με εκπληση.

 Εγω προσωπικα τους εχω X τους Κορεατες σε οτιδηποτε.

Μακάρι να είχα εναλλακτική λύση. Δυστυχώς ομως ζητάω συγκεκριμένα πράγματα πράγματα (χαμηλό input lag , 4K 4:4:4 chroma subsampling, καλό local dimming) και η Samsung ήταν μονόδρομος για μένα. Φυσικά στο μέλλον θα πάω αλλού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η   Bosch εδώ και  χρονιά  κάνει ανάκληση σε πλυντήρια πιάτων  για αναφλεξη. Επιδιόρθωση  ή έκπτωση 20% για αγορά  καινούργιου..δεν είδα να έγινε  θέμα   :)

Όλες οι εταιρείες κάνουν ανακλήσεις

όταν έχουν ελαττωματικά προϊόντα και ενημερώνουν το κοινο.

 

Η Samsung ειναι η μόνη που έχει στην ιστοσελίδα της επείγουσες ενημερώσεις για ανακλήσεις από κινητά μέχρι πλυντήρια.

 

https://pages.samsung.com/us/tlw/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αλλά παλαιότερα πριν καμιά δεκαετία τα προϊόντα της ήταν άψογα από θέμα ποιότητας και αξιοπιστίας, τώρα τελευταία την πάτησα και εγώ με 2 συνεχόμενες αγορές, οθόνη υπολογιστή με καμένο pixel, η ποιότητα έκανε μπαμ αφού το πίσω καπάκι φαινόταν εντελώς χάρτινο και το αυτοκόλλητο του μοντέλου με τα λοιπά ήταν λες και το κόλλησε ένα παιδάκι. Αγορά note 4, η οθόνη στο πάνο μέρος ξεκολλημενη φαινόταν να εξέχει από το πλαίσιο περίπου ένα χιλιοστό, την πατούσες επανερχοταν στην θέση της αλλά μετά από 5 λεπτά πάλι τα ίδια, βεβαίως και τα επέστρεψα και πήρα τα λεφτά μου πίσω. Προσωπικά ποτέ ξανά Samsung χωρίς να δίνω σημασία στην άποψη των άλλων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Πάλι" στην Αμερική, διαβάζω από ψεκασμένους. Λογικά, με τους σεισμούς των τελευταίων ημερών, η Κορέα, η Κίνα και η Αυστραλία πρέπει να ενώθηκαν με την Αμερική, δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει ακριβώς ένα πλυντήριο σε τεχνολογικό site? Αν ήταν miele θα το ανεβάζετε? Νταξ έχω υποψίες ότι ο κόσμος που ανεβάζει άρθρα είναι ενάντια σε μια εταιρία και ότι έχει σχέση με αυτη το ανεβάζουν. Γιατί δεν ανεβάζετε τόσα χρόνια για αλλά πλυντήρια, για ψυγεία που καίνε εγκεφάλους για πλάκα, στο κάτω κάτω είναι ηλεκτρονικό εξάρτημα η πλακετα, κανένα πρόγραμμα για εγκέφαλο σε αμάξι και τέτοια. Εκτός αν γίναμε μενεγακη εδώ μέσα! Αν και δεν νομίζω αν ούτε στα πρωιναδικα να λένε για πλυντήριο! Δεν είπατε ποτέ για τις οθόνες LG που είχαν φανταστικη next business day zero pixel εγγύηση αλλά μετά σου εσπρωχναν ανακατασκευής για νέα.Μπεεε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομπλέ, οι κινεζιές δίνουν και παίρνουν.

 

Τουλάχιστον άλλες εταιρείες τις χρεώνουν όσο πρέπει, δε τις πουλάνε για premium προϊόντα...

Όλα κινέζικα είναι και όλα τα πούλανε για premium! ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκαταληψη.

Προσωπικα πηρα samsung τηλεοραση απο την ηλεκτρονικη.οταν την ανοιξα ηταν σπασμενη η οθονη σε ενα σημειο.

Η ηλεκτρονικη εκανε την παπια και δεν επερνε ευθυνη."δεν φερουμε ευθυνη".

Επικοινωνισα με e-mail με samsung κορεας.

Αφου ζητησαν συγνωμη εδωσαν εντολη στην ηλεκτρονικη να την αλλαξουν αμεσα,πραγμα που εγινε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung φοβερή τεχνολογία... απαράδεκτο σέρβις Ελλάδα και κακός ποιοτικός έλεγχος.

Πείρα 3 μέρες πριν s7 edge σφραγισμένο δεν άνοιγε καν πίσω στην Samsung. Πείρα πλυντήριο και σε 1 βδομάδα κόπηκε το λάστιχο δεν το αλλάζουν. Πείρα Samsung D7000 καμένα pixel Δεν τα αλλάζουν διότι έπρεπε να ήταν πολλά σε ένα σημείο. Πείρα Air-condition πλακέτα σε 3 χρόνια. Πείρα οθόνη 34 άρα curved 21:9 έκανε θόρυβο το τροφοδοτικό την άλλαξα πείρα LG 34uc98. Πείρα πέρυσι 48αρα 7.000 σειρά έχει στα άκρα Light bleed.

Και ρωτάω εγώ ποιος είναι ο ηλιθιός της υπόθεσης η Samsung η εγώ που δεν βάζω μυαλό? Τα ρημάδια είναι όμορφα με καλά χαρακτηριστικά....

Φίλε πρέπει να σαι ο πιο γκαντέμης αγοραστής στην Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...