Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση ραμ


alani123321

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω θα σ ελεγα να δεις αυτες εδω που ειναι low profile

https://www.skroutz.gr/s/3394450/Crucial-Ballistix-Sport-16GB-DDR3-1600MHz-BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU.html

 

αλλα περιμενε και καποιον αλλο να σ πει ​  alani123321

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να έχουν ίδια specs με αυτές που έχεις. Δηλ. ίδια volt(το σημαντικότερο), ίδιο CL, ίδια συχνότητα.

 

συμφωνο με τον BlueBlood7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι. Θα παρω τις ιδιες με αυτες που εχω (ripjaws), αλλα ειναι καλυτερο να παρω 1χ8gb  η να παρω 2χ4gb?

Με 2χ4 θα πιασω ολα τα σλοτς. Γενικα και στις 2 περιπτωσεις θα εχω 16gb,  αλλα θα υπαρξει ουσιαστικη διαφορα αν βαλω 2χ4 με το να βαλω 1χ8 (περα απο το οτι στη μια περιπτωση θα μου μεινει ενα σλοτ κενο και θα μπορω στο μελλον να βαλω κι αλλη ραμ)??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως. Κατι ακομα. Εχω την ψυκτρα της υπογραφης κ μ τρωει μια θεση το φαν. Εαν το βαλω απο την αλλη μερια της ψυκτρας να τραβαει μονο αερα, θα εχω μεγαλες αλλαγες στη θερμοκρασια; η αληθεια ειναι οτι δν το χω δει πουθενα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραξενο, ειναι απο τις ψυκτρες που εχουν μεγαλη αποσταση απο τις μνημες. Μηπως την εχεις βαλει αναποδα? 
Η εσοχη παει απο την μερια που ειναι οι μνημες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι! Η μητρικη φταιει. Ειναι πολυ κοντα στον επεξεργαστη οι μνημες! Γιαυτο που ρωτησα θα υπαρξει θεμα ε? Δεν ενδεικνυται γενικα ε?

post-258667-0-88597100-1478814867_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βαλει στα 2 μεσσαια. Το 1ο και το 4ο ειναι κενο. Το φαν καλυπτει το πρωτο σλοτ και δν μπορει να μπει ραμ εκει.

Και δουλευει σε Dual Cannel ετσι?

Μ' αρεσει που ρωταω κιολας.

 

Οι μνημες ετσι που τις εχεις βαλει δουλευουν σε single channel τωρα.

Πρεπει να τις βαλεις στο 2 και στο 4 για να δουλεψουν σε Dual Channel.

Eπισης δες μηπως μπορεις να σηκωσεις προς τα επανω τον ανεμιστηρα και να δωσεις χωρο για να χωρεσει η μνημη απο κατω.

Θα πρεπει βεβαια πρωτα να βαλεις τη μνημη και μετα τον ανεμιστηρα για να γινει αυτο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν δουλευουν σε ντουαλ τσανελ. Σε 2 4 τις ειχα αλλα για καποιο λογο το χα αλλαξει, κακως. Τωρα που θα βαλω τις αλλες 2 θα ναι γεματα ολα τα σλοτς και θα ναι κομπλε.

Το φαν πιανει το σλοτ σχεδοον απο πανω ως κατω. Ποσο να το σηκωσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν δουλευουν σε ντουαλ τσανελ. Σε 2 4 τις ειχα αλλα για καποιο λογο το χα αλλαξει, κακως. Τωρα που θα βαλω τις αλλες 2 θα ναι γεματα ολα τα σλοτς και θα ναι κομπλε.

Το φαν πιανει το σλοτ σχεδοον απο πανω ως κατω. Ποσο να το σηκωσω;

αν εβαζες μια ποιο χαμηλη ψυκτρα θα εισουν οκ με της μνημες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...