Προς το περιεχόμενο

P9,HTC 10,iPhone 6s ή Pixel?


PaRaNo1d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ μιλάω από προσωπική εμπειρία..

Είχα το 6s τώρα έχω το s7 edge και ο κολλητός μου έχει το htc 10 και όταν τα έχουμε δοκιμάσει είναι στα ίδια επίπεδα..

Και το htc είναι πανέμορφο και ποιοτικό κινητό αν έβγαινε σε μεγαλύτερη οθόνη θα πήγαινα στο htc γιατί παιδιά κακά τα ψέματα αν είχε κατεβάσει την τιμή του από την αρχή και δεν την είχε στο Θεό θα ηταν στης πρώτες θεσεις

Ποιο κινητο εκτως του Oneplus εχει κυκλοφορησει με χαμηλη τιμη?

 

Το Pixel θα κυκλοφορησει με χαμηλη τιμη?Το καινουργιο Mate 9?Το LG V20 παρολο που υπαρχει το φθηνοτερο G5?Καλως ή κακως τετοιες ειναι οι τιμες κυκλοφοριας των νεων κινητων των γνωστων εταιριων,δεν ειναι θεμα του HTC αυτο. Αλλωστε και τωρα που η τιμη του ειναι σχεδον οσο του Galaxy S7 παλι οι περισσοτεροι το S7 περνουν γιατι αυτη ειναι η εταιρια που βλεπουν περισσοτερο γυρω τους. Iphone,samsung,και μετα κανα LG ή Sony. Οι αλλες εταιριες ειναι για λιγους/ψαγμενους κακα τα ψεμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο κινητο εκτως του Oneplus εχει κυκλοφορησει με χαμηλη τιμη?

 

Το Pixel θα κυκλοφορησει με χαμηλη τιμη?Το καινουργιο Mate 9?Το LG V20 παρολο που υπαρχει το φθηνοτερο G5?Καλως ή κακως τετοιες ειναι οι τιμες κυκλοφοριας των νεων κινητων των γνωστων εταιριων,δεν ειναι θεμα του HTC αυτο. Αλλωστε και τωρα που η τιμη του ειναι σχεδον οσο του Galaxy S7 παλι οι περισσοτεροι το S7 περνουν γιατι αυτη ειναι η εταιρια που βλεπουν περισσοτερο γυρω τους. Iphone,samsung,και μετα κανα LG ή Sony. Οι αλλες εταιριες ειναι για λιγους/ψαγμενους κακα τα ψεμματα.

Σίγουρα δεν έχεις άδικο σε αυτό...

Αλλα όταν σου βγάζει η Samsung το s7 edge 6 μήνες νωρίτερα και το έχει πάρει ο μισός πλανήτης το κινητό και μετά εμφανίζεται το htc με μια τιμή η οποία δεν έπεφτε με τίποτα μην περιμένεις να είχε πωλήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν έχεις άδικο σε αυτό...

Αλλα όταν σου βγάζει η Samsung το s7 edge 6 μήνες νωρίτερα και το έχει πάρει ο μισός πλανήτης το κινητό και μετά εμφανίζεται το htc με μια τιμή η οποία δεν έπεφτε με τίποτα μην περιμένεις να είχε πωλήσεις

Το Galaxy S7/edge βγηκαν τον Μαρτιο,το htc τον Απριλιο(δεν θυμαμαι ακριβως ημερομηνιες).Η μονη διαφορα ειναι οτι στο μεν galaxy επεσε μια περιουσια σε διαφημιση ενω στο Htc τιποτα(οπως και στην Oneplus αλλα και σε αλλες εταιριες). Δες γυρω σου αλλα και στην τηλεοραση ποιες εταιριες εχεις δει κυριως στις διαφημισεις μεχρι και στα λεωφορεια. Κυριως Iphone και galaxy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Galaxy S7/edge βγηκαν τον Μαρτιο,το htc τον Απριλιο(δεν θυμαμαι ακριβως ημερομηνιες).Η μονη διαφορα ειναι οτι στο μεν galaxy επεσε μια περιουσια σε διαφημιση ενω στο Htc τιποτα(οπως και στην Oneplus αλλα και σε αλλες εταιριες). Δες γυρω σου αλλα και στην τηλεοραση ποιες εταιριες εχεις δει κυριως στις διαφημισεις μεχρι και στα λεωφορεια. Κυριως Iphone και galaxy.

Σίγουρα το marketing κάνει θαύματα ειδικά της Apple .. απλά έχω την εντύπωση πως το htc βγήκε 5-6 μήνες αργότερα τι να πω μπορεί να κάνω λάθος...

 

Αλλα και πάλι όταν βλέπεις το s7 edge να πέφτει έτσι η τιμή του ποιος ο λόγος να πας σε htc 10?

Αν και για εμένα είναι το καλύτερο κινητό ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα το marketing κάνει θαύματα ειδικά της Apple .. απλά έχω την εντύπωση πως το htc βγήκε 5-6 μήνες αργότερα τι να πω μπορεί να κάνω λάθος...

http://www.gsmarena.com/htc_10-7884.php

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7-7821.php

Επεσα εξω ενα μηνα στις ημερομηνιες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gsmarena.com/htc_10-7884.php

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7-7821.php

Επεσα εξω ενα μηνα στις ημερομηνιες

Ναι όντως αλλά και πάλι έχασε αρκετό χρόνο και η διαφορά της τιμής ήταν αρκετή λογικό είναι ότι κάποιος θα πήγαινε σε s7 και η htc άργησε αρκετά να ρίξει την τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως αλλά και πάλι έχασε αρκετό χρόνο και η διαφορά της τιμής ήταν αρκετή λογικό είναι ότι κάποιος θα πήγαινε σε s7 και η htc άργησε αρκετά να ρίξει την τιμή.

Δηλαδη με αυτη τη λογικη τι να πει και το pixel που βγαινει τωρα. Επισης με βαση αυτο που γραφεις το G5 επρεπε να ειχε τις περισσοτερες πωλησεις με τετοια τιμη που εχει φτασει.Με λιγα λογια παιζουν πολλα πραγματα παραγοντα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη με αυτη τη λογικη τι να πει και το pixel που βγαινει τωρα. Επισης με βαση αυτο που γραφεις το G5 επρεπε να ειχε τις περισσοτερες πωλησεις με τετοια τιμη που εχει φτασει.Με λιγα λογια παιζουν πολλα πραγματα παραγοντα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

Το pixel και ας είναι της Google πάλι απάτο θα πάει αυτό το έκτρωμα να είσαι σίγουρος..

Όσο για το g5 αν δεν υπήρχαν αυτά τα προβλήματα με τα προηγούμενα μοντέλα της g3-g4 θα είχε πολύ καλή πορεία αλλά ο κόσμος φοβάται να το διακινδύνεψει..

Για αυτό λένε καλύτερα να σου βγει το μάτι πάρα το ονομα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον σημερα έπιασα το htc 10 πρωτη φορα στα χερια μου. Απίστευτη κινηταρα. Λεπτο τελικα με πολυ καλή ποιότητα συσκευης και πολυ ωραια καμερα..

Το Pixel οπως το βλεπω κ διαβαζω θα αργησει να ερθει και ακομα περισσότερο να πέσει η τιμη οπότε καταλήγουμε σε iphone 6s η htc 10...που μαλλον htc 10 ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον σημερα έπιασα το htc 10 πρωτη φορα στα χερια μου. Απίστευτη κινηταρα. Λεπτο τελικα με πολυ καλή ποιότητα συσκευης και πολυ ωραια καμερα..

Το Pixel οπως το βλεπω κ διαβαζω θα αργησει να ερθει και ακομα περισσότερο να πέσει η τιμη οπότε καταλήγουμε σε iphone 6s η htc 10...που μαλλον htc 10 ειναι

Τελικά δηλαδή είναι θέμα λογισμικού. Ζύγισε τι θες και αποφάσισε. Πρωσοπικα θα επέλεγα iPhone για αναβαθμίσεις, υποστήριξη και λογισμικό αφού με εξυπηρετεί άψογα για τις δραστηριότητες που το θέλω εγώ. Αν τελικά αποφασίσεις iOS το 6s προφανώς είναι μονόδρομος. Αν όμως θελήσεις android μην αποκλείσεις το one plus 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το one plus 3 δεν μ αρεσει καθόλου ρε παιδια...δν ξερω απλα κάτι δεν μ κανει. Το iphone απο τν αλλη επειδη το εχει ο κολλητός μου ειναι πολυ γρηγορο. Ξεκαθαρα πληρώνεις ενα rock solid λογισμικό. Εγω το κινητο το χρησιμοποιώ πιο πολυ για τς κλασσικες εφαρμογες fb viber insta κτλ οπως επισης και για πολυ internet browsing και το ios φαντάζει ιδανικό αλλα περα απο ενα καλο λογισμικό δν βλέπω κάτι αλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το one plus 3 δεν μ αρεσει καθόλου ρε παιδια...δν ξερω απλα κάτι δεν μ κανει. Το iphone απο τν αλλη επειδη το εχει ο κολλητός μου ειναι πολυ γρηγορο. Ξεκαθαρα πληρώνεις ενα rock solid λογισμικό. Εγω το κινητο το χρησιμοποιώ πιο πολυ για τς κλασσικες εφαρμογες fb viber insta κτλ οπως επισης και για πολυ internet browsing και το ios φαντάζει ιδανικό αλλα περα απο ενα καλο λογισμικό δν βλέπω κάτι αλλο..

Γιατι πολυ απλα δεν εχει κατι αλλο το iphone.Και το htc μια χαρα σταθερο λογισμικο με τις αναβαθμισεις του εχει και lag free σε αντιθεση με την Samsung και καποιες κινεζικες εταιριες που μετα απο λιγο παρατηρουνται τα λαγκαρισματα.

Αλλα δεν το γνωριζει ο περισσοτερος κοσμος γιατι δυστηχως ειπαμε μονο samsung ξερουν απο Android.

Το M8 κινητου του 2014 τρεχει αψογα μεχρι και σημερα λογω Sense ενω το S5 παλι τα λαγκαρισματα του τα εχει....

 

Απο την προηγουμενη σειρα iphone μονο το 6s plus που εχει αξιοπρεπεστατη μπαταρια αξιζει(και αυτο εννοειται με παραπανω χωρο).Ολα τα αλλα....

 

Αλλωστε ο τιτλος του παρακατω video τα λεει ολα.Ειναι κακο το Iphone 6s?Οχι.Απλα εχει ανεβει πλεον τοσο πολυ ο ανταγωνισμος που υπαρχουν πολλες το ιδιο ποιοτικες επιλογες με τα iphone(Που πλεον προσφερουν και παραπανω πραγματα).Οτι θελει ο καθενας να διαλεξει,αλλα αυτα περι σταθεροτητας ios πλεον εχουν αρχισει λιγο να κουραζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα το θέτετε ετσι το iphone 7 ειδικα 6s τρωει ακυρο στην καμερα γιατι ειναι στα ιδια επιπεδα με το s6.. τωρα το s7 και το htc 10 ειναι στα ιδια απλα οπως λεει κ ο fulgore το 10αρι εχει παρεξηγηθεί πολυ λογο μικρης διαθεσιμοτητας και μη επαρκης διαφήμισης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κι εγώ ρε μάγκες ζαχαρώνω πολύ το htc 10. Χρόνια τώρα ήθελα να πάρω ένα κινητό htc, αλλά ήταν υπερτιμημένα! Το htc 10 αν ήταν στα 400 θα κόντραρε άσχημα το 1+3, αλλά πλέον που και αυτό πήγε στα 440, το htc φαίνεται λουκουμάκι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...