Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Dell Inspiron 3558 (i5-5200U/4GB/500GB/GeForce 920M/DVD-RW/W10)@499


Prof_Chaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.skroutz.gr/s/9818565/Dell-Inspiron-3558-i5-5200U-4GB-500GB-GeForce-920M-DVD-RW-W10.html

 

Σε Dell Exclusive στο Mall και Κωτσόβολο@ 499€

 

Δεν ξέρω αν ειναι σπουδαία προσφορά αλλά μιας και το είδα απο κοντά στο mall εχω να πώ τα εξής:

 

Εχει στιβαρό σασί χωρίς τριξίματα κτλ.

 

Αξιοπρεπές panel οθόνης αν και glossy και καλό πληκτρολόγιο.

 

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά με i5-5200u και discrete nvidia 920 ειναι υπεραρκετό για καθημερινή χρήση και κάτι παραπάνω.

 

Το βασικότερο ειναι η εγγύηση της dell 2 χρόνια NBD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα έλεγα ότι είναι προσφορά καθώς αυτό είναι στα ίδια χρήματα με τα ίδια χαρακτηριστικά και σίγουρα καλύτερο επεξεργαστή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dell ότι καλύτερο υπάρχει σε service

 

Το λάπτοπ για καθημερινή χρήση (και κάτι παραπάνω οπως είπε και ο ts) είναι μία χαρά.

 

+Ότι είναι dell και αυτό αρκεί.

Από τις πλέον αξιόπιστες στον χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος και αυτός αλλά εαν θέλεις κανένα παιχνιδάκι πάς στην Nvidia και όχι iris.

 

Επίσης οσον αφορά τον επεξεργαστή συγκρίνουμε U επεξεργαστές οπότε η διαφορά σε επιδόσεις είναι μικρή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η iris είναι αντίστοιχη της 920 (αν όχι ελαφρώς καλύτερων επιδόσεων)

 

(Πηγή notebookcheck)

 

 

Performance

According to the specified clock rates and the improved architecture, the Core i5-6260U should perform similar to the former Core i7-5500U/5550U (Broadwell, 15 W). .

Graphics

The integrated graphics unit called Iris Graphics 540 represents the "GT3e" version of the Skylake GPU (Intel Gen. 9). The 48 Execution Units, also called EUs, are clocked at 300 - 950 MHz and offer (thanks to the fast eDRAM cache) a performance sligthly above a dedicated GeForce 920M. Games of 2015 can thus be played smoothly in low or medium settings.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε μάλλον πρέπει να μεταφερθεί στο "βρήκα κάτι.."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος και αυτός αλλά εαν θέλεις κανένα παιχνιδάκι πάς στην Nvidia και όχι iris.

 

Επίσης οσον αφορά τον επεξεργαστή συγκρίνουμε U επεξεργαστές οπότε η διαφορά σε επιδόσεις είναι μικρή .

Κανεις λαθος για τις καρτες

Η aris 540 ειναι καλυτερη της 920.Η 920 συγκρινεται με την intel hd 520.ενω η iris με την 940

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι και τοσο αντικειμενικο αυτο το προγραμμα... οι gpu μας δεν κανουν τετοια χρηση!

παρολα αυτα αν εκαναν θα ηταν σωστη η καταταξη!

Σε gaming παντως η 920 με την hd 520 ειναι ΙΣΕΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να λένε αυτές οι μετρήσεις, τις έκανα δοκιμαστικά με i7-6700HQ και έβγαλα ότι να ναι μετρήσεις (4500 σκορ στον Cpu με όλα στο full από άποψη ρυθμίσεων).

 

Από μετρήσεις που κρατάν 5 max λεπτά σίγουρα τα αποτελέσματα δεν θα είναι και τα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dell ότι καλύτερο υπάρχει σε service

 

Το λάπτοπ για καθημερινή χρήση (και κάτι παραπάνω οπως είπε και ο ts) είναι μία χαρά.

 

+Ότι είναι dell και αυτό αρκεί.

Από τις πλέον αξιόπιστες στον χώρο.

Είχες ποτέ Dell  notebook η το έχεις ακούσει ?

γιατί η δική μου εμπειρία λέει ακριβώς το αντίθετο,

η μόνη εταιρία που σέβεται τον εαυτό της στις εγγυήσεις είναι η Asus,ναι το στέλνεις Τσεχια άμα σου χαλάσει,

αλλά σου ανανεώνει την εγγύηση σε ότι επισκευάστηκε - αντικαταστάθηκε,επίσης όταν είσαι εκτός εγγύησης δεν πληρώνεις ατόφιο χρυσάφι το ανταλλακτικό - επισκευή - έχεις ρωτήσει για επισκευή καμερας σε λαπτοπ στην Dell που είναι μια σχετικά απλή επισκευή να δεις πόσο θα σου πει ?

Συγνώμη για το off topic αλλά όπως είπα η δική μου εμπειρία είναι άλλη,(για να μην το επεκτείνω και σε άλλα προϊόντα της..) και ίσως βοηθήσει κάποιον που σκέφτεται την αγορά ενος Dell notebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχες ποτέ Dell  notebook η το έχεις ακούσει ?

γιατί η δική μου εμπειρία λέει ακριβώς το αντίθετο,

η μόνη εταιρία που σέβεται τον εαυτό της στις εγγυήσεις είναι η Asus,ναι το στέλνεις Τσεχια άμα σου χαλάσει,

αλλά σου ανανεώνει την εγγύηση σε ότι επισκευάστηκε - αντικαταστάθηκε,επίσης όταν είσαι εκτός εγγύησης δεν πληρώνεις ατόφιο χρυσάφι το ανταλλακτικό - επισκευή - έχεις ρωτήσει για επισκευή καμερας σε λαπτοπ στην Dell που είναι μια σχετικά απλή επισκευή να δεις πόσο θα σου πει ?

Συγνώμη για το off topic αλλά όπως είπα η δική μου εμπειρία είναι άλλη,(για να μην το επεκτείνω και σε άλλα προϊόντα της..) και ίσως βοηθήσει κάποιον που σκέφτεται την αγορά ενος Dell notebook.

Καλά μη λέμε οτι θέλουμε , asus tablet με προβληματική θύρα sd card απο την πρώτη μέρα το έβγαλε υπαιτιότητα δική μου. Δεύτερο tablet asus με πρόβλημα στην καλωδιοταινία οθόνης στους 6 μήνες το βγάζει πάλι υπαιτιότητά μου χωρίς το τάμπλετ ν' ανοιχτεί. Σύνολο 70+70 ευρώ, μη λέμε οτι θέλουμε η asus έχει γίνει για τα πανηγύρια, δεν καλύπτει τίποτα με την εγγύηση που δίνει, ειναι σαν να μην υπάρχει εγγύηση, καλο είναι να το γνωρίζουν όσοι αγοράζουν να μην νομίζουν οτι έχουν και εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως από το σερβις της Dell έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Δύο φορές την χρειάστηκα, δύο φορές ήρθαν στο γραφείο την επόμενη μέρα. Μπαμ μπαμ πράγματα. Αντίθετα σε Asus είχε τρελή γραφειοκρατια μέχρι να φύγει και έκανε καμία δεκαπένταρια μέρες στα πήγαινε ελα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...