Προς το περιεχόμενο

Η λίστα με τα πρώτα παιχνίδια που θα αξιοποιούν τις δυνατότητες του PlayStation 4 Pro


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το scorpion όταν θα βγει θα είναι πλέον με παλαιωμένο hardware για την εποχή του.gtx 1070 τέλη Δεκεμβρίου 2017 αρχές το 2018. Μην περιμένεις πάρε ps4 pro τώρα και σε 1 χρόνο που θα βγει το scorpion βλέπουμε πως θα τα πάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρχίσαμε πάλι αυτό το ωραίο ότι κάνουν 70€ τα παιχνίδια στις κονσόλες και ότι μόνο οι πι σι γκεϊμερς είναι έξυπνοι και τα πέρνουν φθηνά κτλ κτλ,αρα οι κονσόλ γκεϊμερς είναι μπεε και αγοράζουν από τον κοτσοβολο ξέρω γω ενώ οι πι σι έξυπνοι που τα παίρνουν σε στιμ σεϊλς...

 

Τεσπα,κομπλεξ..Όσο για το θέμα όποιος έχει ps4 ας περιμένει μία χαρά κάνει την δουλειά του για τα λεφτά του παρότι κανείς δεν είναι ικανοποιημένος νομίζω με τις @@@#€@' της σονυ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δεν ξέρει πως να αγοράσει φθηνοτερα τα console games και δίνει 70αρια ειναι αξιος της μοιρας του..προσωπικά ψωνίζω εδω και χρονια απο base που ειναι αψογο πχ bf1 που ειναι και φρέσκο, 51 ευρω στο base για ps4, 49 ευρω στο pc στο g2play, που τα ειδατε τα 70αρια?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις λαθος στην τιμη..... Ξεκινησε με 659€... Το ξερω καλα γιατι ημουν day one buyer

 

Εγω 750 το ειχα παρει, πιθανος να μιλαμε για εκδοση με διαφορετικο HDD ή με εξτρα παιχνιδι ή χειριστήριο. Ή να το πηρες απο φθηνοτερο καταστημα, εγω το πηρα απο Multirama.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον γίνεται αυτό:

 

PS4 Pro Games = ακριβά - οι προγραμματιστές βάζουν καλά ports για το hardware της κονσόλας και είναι μια χαρά optimized (σχετικά) 

 

PC Games = λίγο φθηνότερα - οι προγραμματιστές βάζουν άθλια ports και αναγκάζεσαι να βάλεις καλύτερο hardware και πολύ RAM

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δεν ξέρει πως να αγοράσει φθηνοτερα τα console games και δίνει 70αρια ειναι αξιος της μοιρας του..προσωπικά ψωνίζω εδω και χρονια απο base που ειναι αψογο πχ bf1 που ειναι και φρέσκο, 51 ευρω στο base για ps4, 49 ευρω στο pc στο g2play, που τα ειδατε τα 70αρια?

Man mu πως θα δικαιολογήσουν το ότι σκάνε 300€ για μία κάρτα;καπως πρέπει να νιώσουν καλύτερα..ακόμα και με ψέματα..

 

 

 

Να προσθέσω σε αυτό το σημείο και το share play του PS που μοιράζεσαι παιχνίδι ΚΑΙ συνδρομή με άλλον έναν και παίζει ο καθένας με τον ΔΙΚΟ ΤΟΥ λογαριασμό και ONLINE ταυτόχρονα...πληρώνοντας μισά μισά πχ...

 

Τα έχω ξαναπεί αλλά λένε τα ίδια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίσαμε πάλι αυτό το ωραίο ότι κάνουν 70€ τα παιχνίδια στις κονσόλες και ότι μόνο οι πι σι γκεϊμερς είναι έξυπνοι και τα πέρνουν φθηνά κτλ κτλ,αρα οι κονσόλ γκεϊμερς είναι μπεε και αγοράζουν από τον κοτσοβολο ξέρω γω ενώ οι πι σι έξυπνοι που τα παίρνουν σε στιμ σεϊλς...

 

Τεσπα,κομπλεξ..Όσο για το θέμα όποιος έχει ps4 ας περιμένει μία χαρά κάνει την δουλειά του για τα λεφτά του παρότι κανείς δεν είναι ικανοποιημένος νομίζω με τις @@@#€@' της σονυ....

Στα pc όντως αγοράζεις πιο φθηνά συνήθως, ΑΛΛΑ δε μπορείς να πουλήσεις τον τίτλο σου αφού τον παίξεις

 

Από αυτή τη φάση ίσως στη κονσόλα να σου βγει και πιο φθηνά, ή να αγοράσεις μεταχειρισμένο και να πουλήσεις

 

Πάντως day one στα pc τα βρίσκεις γενικά πιο φθηνά όπως και να χει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε logistoulis ναι πιο φθηνά κατά ;5-10 το πολύ ευρώ και αν...οχι τις διαφορές όμως που λένε απλά για να δειχθουν..Έχεις PS?Τι γίνεται ρε παιδιά μόνο εγώ το έκανα από το ps3 το διαμοιρασμό digital παιχνιδιού;Μάλιστα στο PS3 μπορούσες με 3 ατομα τουλάχιστον να το μοιραστείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται οτι παίρνεις κονσόλα (σε οτι αφορά στο multiplayer gaming) για να εισαι ίσος απέναντι στους άλλους όπως και αυτοί απέναντι σε εσένα. Άν ένας τρέχει το bf στα 30fps και ο άλλος στα 60fps θα με αναγκάσει (όπως έγινε και στο pc) να αναβαθμισω την κονσόλα. Παλιά όλοι είχαν ίδιο hardware, ίδιο controller και η μάχη (εν προκειμενω bf1) ηταν ίση. Τώρα ομως όταν εγω θα πετάω ως gunner στο attack plane που οδηγεί ο φίλος μου, όπου τα fps ανεβοκατεβαίνουν,σε ορισμένα σημεία, σαν τρελά, με συνέπεια να δυσκολεύεσαι να κρατήσεις στόχο, ο αντίστοιχος αντίπαλος με τα 60fps θα σιγοτραγουδάει τραγούδια νίκης. Αυτά ειναι τραγικά πράγματα.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται οτι παίρνεις κονσόλα (σε οτι αφορά στο multiplayer gaming) για να εισαι ίσος απέναντι στους άλλους όπως και αυτοί απέναντι σε εσένα. Άν ένας τρέχει το bf στα 30fps και ο άλλος στα 60fps θα με αναγκάσει (όπως έγινε και στο pc) να αναβαθμισω την κονσόλα. Παλιά όλοι είχαν ίδιο hardware, ίδιο controller και η μάχη (εν προκειμενω bf1) ηταν ίση. Τώρα ομως όταν εγω θα πετάω ως gunner στο attack plane που οδηγεί ο φίλος μου, όπου τα fps ανεβοκατεβαίνουν,σε ορισμένα σημεία, σαν τρελά, με συνέπεια να δυσκολεύεσαι να κρατήσεις στόχο, ο αντίστοιχος αντίπαλος με τα 60fps θα σιγοτραγουδάει τραγούδια νίκης. Αυτά ειναι τραγικά πράγματα.

 

Παίζει να είναι η ποιο λογική τεκμηριωμένη άποψη που έχω διαβάσει γενικότερα .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εσείς που σκοτώνεστε για τα framerates και τις αναλύσεις, τι σημασία έχουν; Οι κονσόλες προσφέρουν αποκλειστικά games που τα pc δεν έχουν. Τι συγκρίνουμε τώρα δηλ.; Επίσης ποιος πιστεύει ότι κάθε 2 χρόνια για να τρέξεις ένα παιχνίδι του pc δεν θέλεις καινούρια κάρτα; ενώ στην κονσόλα για 4 τουλάχιστον χρόνια θα παίζεις απροβλημάτιστα ότι καινούριο παιχνίδι βγαίνει μιας και θα είναι ήδη παραμετροποιημένο για εκείνες.

 

Είμαι και εγώ της άποψης ότι το Pro δεν αξίζει σαν αναβάθμιση για όποιον έχει το PS4 ήδη. Αυτή η κονσόλα έχει κυκλοφορήσει για να υποστηρίζει το VR με τις minimum απαιτήσεις μόνο και μόνο για να προλάβει η Sony να ανέβει στο τρένο των εξελίξεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS3 750 ευρω εκανε οταν βγηκε και μια χαρα πουλησε.

Εξαλλου δεν ειναι πολλα 700 ευρω για μια κονσολα που τα παιχνιδια της κοστιζουν 70 ευρω το ενα, και εχει εξτρα ταριφα για να τα παιξεις online. 

 

Επισης η πλειοψηφια απο αυτους που αγοραζουν κονσολες δυστυχως ειναι προβατα, οσο και να το κοστολογισουν θα τα πληρωσουν, οτι subscription και να τους βαλλουν κα το πληρωσουν, οσο και να κοστολογισουν τα παιχνιδια θα τα αγορασουν.

659 ξεκινησε η κονσολα , και οχι ηταν απλως πολλα ηταν παρα πολλα και τα πρωτα χρονια πηγε απατο , οταν το 360  εκανε την ιδια δουλεια και πιο καλα στα  300-350€ , τα παιχνιδια της κοστιζουν 69,99 καποιες εξυπνες εταιρεις προσπαθουν να το κανουν 79,99 , αλλα οκ , την δουλεια τους κανουν, αν την ακολουθησει ο κοσμος δεν φταιει αυτη , αλλα και στα pc πλεον με τα windows 10 θα δουμε και αυτο το φαινομενο αργα ή γρηγορα , δινεις ταριφα 50€ το χρονο , γενικα αυτο με τις συνδρομες ξεκινησε για να αναπτυχθει ενα σοβαρο online κομματι στις κονσολες και τους ειπαν να μας δινετε 50€ το χρονο ή 20€ το τριμηνο για να το αναπτυξουμε και να το συντηρουμε , βεβαια σκεψου οτι παιρνεις και περιπου 24games δωρο το χρονο , και πλεον αν εχεις και τις δυο γενιες  ( ps3, ps4 , ή xbox one , xbox 360 )  παιρνεις 48 παιχνιδια το χρονο , τα οποια τις περισσοτερες φορες σε καμια περιπτωση δεν τα λες ασχημα ,  για 1-2 € ,και εχεις και extra εκπτωσεις απο το stores τους  κτλ , οποτε δεν νομιζω να υπαρχει κανενας που να νομιζει οτι δινει αδικα τα 50€  , οι πιο πολλοι νομιζουν οτι κλεβουν εκκλησια , και παμε και στο τελευταιο κομματι που αναφερεις , περι προβατων κτλ , ολες οι πλατφορμες εχουν προβατα , ολες !  και τα pc και το ps4 και το wii ,και κατα την γνωμη μου περιπου στον ιδιο βαθμο λιγο πολυ , η καθε "στρατια "  καλως ή κακως καθε πλατφορμα σου προσφερει πραγματα που δεν μπορεις να βρεις σε  αλλε,ς και νομιζω οτι αν ολοι ειχαμε την οικονομικη δινατοτητα και την ορεξη , θα ειχαμε ολοι και ps4 και wii u  και pc,  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...