Προς το περιεχόμενο

Η λίστα με τα πρώτα παιχνίδια που θα αξιοποιούν τις δυνατότητες του PlayStation 4 Pro


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Strawman αυτά που λες είναι θεωρίες και δεν αντιστρέφουν τίποτα!!! Τώρα φτιαξε ένα πι σι με 290€ νομίζω τόσο πάει το PS4 με ένα μοχλο άρα έχεις 240€ διαθέσιμα,για φτιαξε μου ένα πι σι με αυτά τα λεφτά ούτε που θα bootαρει!!

Για τα παιχνίδια από ότι φαίνεται δεν σε συμφέρει να διαβάσεις αυτά που γράφουμε πιο πάνω λογικό δώσε 300€ για κάρτα τωρα

Kαλά πήγαινε ξαναγόρασε το skyrim (SE), το bioshock, το dishonored, τα resident evil (4,5,6), τα AC Ezio col., το tomb raider και τη λοιπή χορεία επανεκδόσεων και όταν συνέλθεις ξαναμιλάμε. Eγώ ωστόσο θα παίζω 900p σε 60fps με το αθόρυβο  hardware τετραετίας που έχω και με το χειριστήριο του 20άρικου, ανακαλύπτοντας και ορισμένα διαμαντάκια που μου χάρισε το gog (spelunky, dex, braid) και θα σε μνημονεύω. Mόλις τελειώσω θα επεξεργαστώ και λίγο τα κείμενα μου γιατί το δικό μου κουτί δε παίζει μόνο παιχνίδια. Και όταν χρειαστεί να αναβαθμίσω τη κάρτα γραφικών θα το έχω πράξει σε μεγαλύτερο χρονικό διάστημα από ότι η SONY.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το MAFIA 3 θα αναβαθμίσει τα γραφικά του από PS2 σε PS3, ενώ η Naughty Dog ανακοίνωσε ότι με την κυκλοφορία του remastered της PS4 remastered έκδοσης του Last Of Us δεν έχει χρονο για το Last Of Us 2

μας δουλευουν.. 

μας ταιζουν σανο..

το τρωμε αμασητο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε μου ελεγαν....

Το βινιλιο πεθανε, ηρθε η κασεττα, μετα ακουσα...η κασεττα πεθανε, ηρθε το CD, μετα ακουσα...το CD πεθανε, ηρθε το DVD, μετα ακουσα...το DVD πεθανε, ηρθε το BluRay Disk, μετα ακουσα...το HDDVD/BluRay πεθανε,ηρθε η SD μνημη, μετα ακουσα...η SD μνημη πεθανε, ηρθε το streaming, αλλα ακομη βινιλια ακουω, και βιβλια διαβαζω, και σε χαρτι, και σε ταμπλετακι...

Καπως ετσι και οι κονσολες...remake, reedition, remaster, special edition, very special edition, very very expensive edition κλπ....

Το παιχνιδι λεει; το θες; παιχτο οπου τρεχει SIMERA. Αυριο θα χει άλλα ετσι και αλλιως...στην ουσια αδιαφορα τα framerates, 4Κ κ.α., αμα το παιχνιδι δεν σε ανεβαζει...

σωστος ο φιλος!!

ακομα παιζω Mario 64

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που βγαινουν οι pc gamers και φωναζουν pc μονο. μου θυμιζουν ρομαντικους κουμουνιστες που ελπιζουν σε θαυματα καποτε ολοι pc ειχαμε αλλα οι καιροι αλλαζουν το κοινο προτιμα τις κονσολες καλως η κακως ... τελως παντων εγω αν και εχω ps4 δεν υπαρχει περιπτωση να το παρω ειναι απατη μεγαλη το pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που βγαινουν οι pc gamers και φωναζουν pc μονο. μου θυμιζουν ρομαντικους κουμουνιστες που ελπιζουν σε θαυματα καποτε ολοι pc ειχαμε αλλα οι καιροι αλλαζουν το κοινο προτιμα τις κονσολες καλως η κακως ... τελως παντων εγω αν και εχω ps4 δεν υπαρχει περιπτωση να το παρω ειναι απατη μεγαλη το pro

Ναι αλλά δεν μπορώ να ακούω ως βασικό επιχείρημα και μέτρο σύγκρισης το κόστος των κονσολών, σε σχέση με το pc, κουράστηκα πλέον. Δηλαδή η m$ και η SONY είναι κορόϊδα που τις δίνουν κοντά στο κόστος τους.

Για το αν το κοινό προτιμά τις κονσόλες άσε να μιλήσουν τα νούμερα, νομίζω.

Για το pro που ανέφερες, χαίρομαι όταν πρυτανεύει η λογική στους gamers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που βγαινουν οι pc gamers και φωναζουν pc μονο. μου θυμιζουν ρομαντικους κουμουνιστες που ελπιζουν σε θαυματα καποτε ολοι pc ειχαμε αλλα οι καιροι αλλαζουν το κοινο προτιμα τις κονσολες καλως η κακως ... τελως παντων εγω αν και εχω ps4 δεν υπαρχει περιπτωση να το παρω ειναι απατη μεγαλη το pro

 

Ποιοι καιροι αλλαζουν?

Τα τρια πρωτα most played games στον κοσμο και φετος 2016 ειναι στο PC.

  • 1. League of legends (100.000.000 online players μηνιαιος το 2016)
  • 2. DOTA 2
  • 3. Counter-Strike: Global Offensive
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS3 750 ευρω εκανε οταν βγηκε και μια χαρα πουλησε.

Εξαλλου δεν ειναι πολλα 700 ευρω για μια κονσολα που τα παιχνιδια της κοστιζουν 70 ευρω το ενα, και εχει εξτρα ταριφα για να τα παιξεις online. 

 

Επισης η πλειοψηφια απο αυτους που αγοραζουν κονσολες δυστυχως ειναι προβατα, οσο και να το κοστολογισουν θα τα πληρωσουν, οτι subscription και να τους βαλλουν κα το πληρωσουν, οσο και να κοστολογισουν τα παιχνιδια θα τα αγορασουν.

 

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος όταν λες ότι όσοι αγοράζουν κονσόλες είναι πρόβατα (έστω και η πλειοψηφία τους όπως αναφέρεις).  Δεν ξέρω τι ηλικία έχεις και τα λες αυτά.

 

Εγώ είμαι 38 χρονών κι έχω ένα παλιό laptop του 2008 στο οποίο έβαλα SSD και μνήμη (με 200 ευρώ) και το έχω συνδεδεμένο με την 55αρα tv μου και κάνω τη δουλειά μου βλέποντας ταινίες, κάνοντας download και internet browsing.  Όταν το είχα αγοράσει βέβαια ήταν ότι καλύτερο υπήρχε στην αγορά και είχα σκάσει 3000 ευρώ για να το πάρω.

 

Πήρα το PS4 τον Μάρτιο με 370 ευρώ και παίζω τα λιγοστά παιχνίδια που έχω όποτε βρίσκω το χρόνο και κάνω μια χαρά την δουλειά μου πάλι στην 55αρα tv μου.  Είμαι subscribed στο PS+ γιατί αξίζει με τις προσφορές που βγάζουν για τα μέλη και ενίοτε αγοράζω κανένα καλό παιχνιδάκι στη μισή και βάλε τιμή.  Αγόρασα το Diablo 3 - Ultimate Evil edition με 20 ευρώ και το έχω λιώσει και γουστάρω όπως και το ΝΒΑ2Κ17.  Έχω κι άλλα παιχνίδια αλλά γενικά δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε τη διάθεση να είμαι όλη μέρα από πάνω και να παίζω.  Έχει και ο αδελφός μου PS4 και του έχω δώσει το προφίλ μου και ότι παιχνίδια κατεβάζω/αγοράζω τα παίζει κι αυτός στην κονσόλα του και μοιραζόμαστε και το κόστος.

 

Τέλος, προσωπικά δεν αγοράζω ποτέ παιχνίδι μόλις βγει σε κονσόλα.  Πάντα περιμένω λίγο και μετά από 2-3 μήνες οι τιμές τους πέφτουν κατακόρυφα.  Παιχνίδια είναι, δεν πάνε πουθενά!  Είτε το πάρεις από την αρχή που κυκλοφορεί είτε λίγο αργότερα το ίδιο παιχνίδι θα είναι και τα ίδια πράγματα θα κάνει.

 

Για να κάνω τα ίδια με ένα PC της προκοπής πρέπει να σκάσω από 1000 ευρώ και πάνω όπως είχα κάνει και στο παρελθόν για να χτίσω κομμάτι κομμάτι το μηχάνημα που θα ήθελα.

 

Με τα μισά και πλέον λεφτά κάνω τα πάντα γιατί ούτε τα λεφτά έχω να διαθέσω, ούτε τον χρόνο όπως παλιότερα.

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι ο καθένας κάνει τις κινήσεις που τον βολεύει.  Δεν υπάρχει άσπρο και μαύρο εδώ πέρα.  Όταν εσύ λες κάποιον πρόβατο για κάτι που έχει κάνει μπες και λίγο στη θέση του για να καταλάβεις τι και πώς πρώτα πριν βγάλεις τα συμπεράσματά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που βγαινουν οι pc gamers και φωναζουν pc μονο. μου θυμιζουν ρομαντικους κουμουνιστες που ελπιζουν σε θαυματα καποτε ολοι pc ειχαμε αλλα οι καιροι αλλαζουν το κοινο προτιμα τις κονσολες καλως η κακως ... τελως παντων εγω αν και εχω ps4 δεν υπαρχει περιπτωση να το παρω ειναι απατη μεγαλη το pro

 

Ε? Σοβαρα τωρα? Μαλλο το ακριβως αναποδο συμβαινει, ακριβως επειδη οι καιροι αλλαζουν, πλεον το μεριδιο της κονσολας συρικωνεται, και σε απολυτα νουμερα και σε κερδη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που βγαινουν οι pc gamers και φωναζουν pc μονο. μου θυμιζουν ρομαντικους κουμουνιστες που ελπιζουν σε θαυματα καποτε ολοι pc ειχαμε αλλα οι καιροι αλλαζουν το κοινο προτιμα τις κονσολες καλως η κακως ... τελως παντων εγω αν και εχω ps4 δεν υπαρχει περιπτωση να το παρω ειναι απατη μεγαλη το pro

Και μετά ξύπνησες, το pc gaming είναι πιο δραστηριο από ποτέ, εσύ μάλλον έχεις μείνει στα '90s ή early '00s που οι κονσόλες κυριαρχούσαν

 

Δες τι υπάρχει στο χώρο του pc από άποψη hw και τη μεγαλύτερη ποικιλία τίτλων που υπήρξε ποτέ σε νέους ΑΑΑ και μετά σύγκρινε με τη κατάντια των κονσολών που σας ζηταει να πληρωσετε pro, s και ενδιάμεσες εκδόσεις για να παίζετε remastered και τα ξαναλεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να κάνω τα ίδια με ένα PC της προκοπής πρέπει να σκάσω από 1000 ευρώ και πάνω όπως είχα κάνει και στο παρελθόν για να χτίσω κομμάτι κομμάτι το μηχάνημα που θα ήθελα.

 

Ειναι γνωστο αλλωστε οτι ενα PC με τις επιδοσεις του ps4 θελει 1000 ευρω και πανω XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι γνωστο αλλωστε οτι ενα PC με τις επιδοσεις του ps4 θελει 1000 ευρω και πανω XD

Όχι ο console gamer ή θέλει 900p και 30fps αλλιώς σε pc μόνο 2Κ native εννοείται και 60αρια που θα προσφέρει ένα κουτί του χιλιάρικου

 

Σε παρακαλώ.. από το ένα άκρο στο άλλο γίνεται η κουβέντα, ακου εκεί ίδιες επιδόσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εσυ μπορεις να φτιαξεις με 1000 ευρω. Εγω δεν μπορω. Ποσταρω απο ενα pc 10 ετων που δεν μπορει ουτε supetuxkart να παιξει σε full γραφικα. Θελω μια κονσολα να την βαλλω στην tv, να πεταξω το cd μεσα και να παιζω απο τον καναπε 3 ωρες.

 

Οχι δεν θελω να αναβαθμισω το pc. Οταν ερθει η ωρα, θα αλλαξω pc. Οτι αναβαθμιση και να κανω σε pc 10 χρονων θα εχω bottleneck. Δεν συμβαδιζουν ουτε οι τεχνολογιες, ουτε οι ταχυτητες.

 

Και με το xbox αν δεν κανω λαθος ειναι δωρεαν το online.

 

Εχει καταντησει αηδια ποια.

 

- Τους λες πως εχεις windows mobile, βγαινουν ολοι του android και σε λενε οπισθοδρομικο

 

- Τους λες πως εχεις linux, βγαινουν ολοι οι windows users και σε λενε κολλημενο

 

- Τους λες πως εχεις android, βγαινουν οι apple users και σε λενε τρυπιο

 

- Τους λες πως εχεις ios, βγαινουν οι android users και σε λενε fanboy

 

- Τους λες πως θελεις κονσολα και σε λενε βλακα

 

Ειμαστε το μοναδικο forum που συγκρινουμε

 

Windows με Linux! (Ποθεν πως. Δεν εχουν ΚΑΜΙΑ σχεση ουτε στον τροπο λειτουργεια τους, ουτε στην λογικη τους, ουτε στο κοινο που εξυπηρετουν)

 

Windows με Mac! Tα ιδια και εδω! Στραγαλια με μηλα.

 

Αndroid με ios! (Πως? Με τι κρητιριο? Το ενα ειναι open source με πληρη ελευθερεια και 100 rom και το αλλο κλειστο και θελει itunes μεχρι και για να περασεις τραγουδι)

 

Yπολογιστη με κονσολα? Ελα μου?

 

Εχω και εγω μια συγκριση. Να συγκρινουμε τα λεφτα μου με ενως Σαουδαραβα απο το Ντουμπαι. Γιατι οχι? Παιζει να ειναι η ποιο ταιριαστη συγκριση απο ολες!!!!

 

Ειμαι στο Insomnia καμια 8αρια χρονια τωρα (Παντα διαβαζα τις ειδησεις και τα comments αλλα δεν ειχα απο την αρχη account). Aπο οσο θυμαμαι, παντα κανατε τετοιες συγκρισεις.

 

ΣΗΜΕΡΑ ΕΝ ΕΤΗ 2017 ΣΧΕΔΟΝ, ΑΚΟΜΑ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ....  ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. 8 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ? ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΕΝΑ ΜΗΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ. ΑΛΛΟ ΤΟ ΕΝΑ, ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΡΩΕΙ ΜΗΛΟ. ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙ ΤΡΩΕΙ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ. ΓΙΑΤΙ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ, Ο FANBOY ΚΑΙ Ο ΒΛΑΚΑΣ, ΗΛΙΘΙΟΣ, ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ? ΗΜΑΡΤΟΝ!

Η βούρτσα με την Π.... δεν συγκρίνονται αλλά μία κονσολα που παίζει ακριβώς το ίδιο παιχνίδι με αυτό που υπάρχει στο pc μια χαρά συγκρίνονται. 

Κανείς δεν είναι μαλάκας, ο καθένας κάνει ότι θέλει με τα λεφτά του απλά στο θέμα κονσολών και έτσι όπως έχουν καταντήσει, αντικειμενικά ένα gaming pc είναι πιο φθηνό και καλύτερο τόσο απλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...