Προς το περιεχόμενο

Η λίστα με τα πρώτα παιχνίδια που θα αξιοποιούν τις δυνατότητες του PlayStation 4 Pro


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλά πήγαινε ξαναγόρασε το skyrim (SE), το bioshock, το dishonored, τα resident evil (4,5,6), τα AC Ezio col., το tomb raider και τη λοιπή χορεία επανεκδόσεων και όταν συνέλθεις ξαναμιλάμε. Eγώ ωστόσο θα παίζω 900p σε 60fps με το αθόρυβο hardware τετραετίας που έχω και με το χειριστήριο του 20άρικου, ανακαλύπτοντας και ορισμένα διαμαντάκια που μου χάρισε το gog (spelunky, dex, braid) και θα σε μνημονεύω. Mόλις τελειώσω θα επεξεργαστώ και λίγο τα κείμενα μου γιατί το δικό μου κουτί δε παίζει μόνο παιχνίδια. Και όταν χρειαστεί να αναβαθμίσω τη κάρτα γραφικών θα το έχω πράξει σε μεγαλύτερο χρονικό διάστημα από ότι η SONY.

Α μάλιστα το ενδεχόμενο να τα έχω παίξει τελειώσει και να μην θέλω να τα πάρω αυτά που λες δεν ε;το τετραετίας χαρντουερ σου που τονιζεις ότι είμαι και αθόρυβο παρεμπιπτόντως ούτε εγώ ακούω θόρυβο δεν ξέρω τι λες το έχω 3 κάτι μέτρα μακριά κάτσε εσύ στο γραφειακι σου να κάνεις και λίγο καμπούρα και μνημόνευε με καθώς το υπερπι σι σου κάνει και επεξεργασία κειμένου,γραφω από κινητό είπαμε κοίτα να δεις και το κινητό μου το κάνει..πόσα εσκασες πριν 4 χρόνια είπαμε;700-800€?Δώσε φέτος αλλά 300 γιατί σε λίγο δεν θα παίζει καθόλου παιχνιδια Εγώ το πήρα 340€ day one και θα παίζω σίγουρα 6 χρόνια... Ευχαριστώ που θα με θυμάσαι όπως λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι γνωστο αλλωστε οτι ενα PC με τις επιδοσεις του ps4 θελει 1000 ευρω και πανω XD

 

Χαίρομαι που το παραδέχεσαι τόσα θέλει XD ;)

 

Πως θα παίζεις τα 3 τοπ παιχνίδια παγκόσμιως λολ ντοντα και καουντερ στραϊκ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που το παραδέχεσαι τόσα θέλει XD ;) Πως θα παίζεις τα 3 τοπ παιχνίδια παγκόσμιως λολ ντοντα και καουντερ στραϊκ....

Ρε φιλε, περα απο hater εισαι και ασχετος με το αντικειμενο. Γιατι δεν κοιτας να μαθεις πρωτα 5 πραματ απριν εκφρασεις αποψη? Μια καρτα 4ετιας του σωρου (7870 για παραδειγμα) ποδοπαταει το ps4 σου για πλακα. Ασε τωρα τα 300 ευρα και τις ιστοριες για αγριους για αλλους. 30 fps / 900p / medium settings σιγα μη θελουν 300 ευρω καρτα 

 

Και αυτο που εν τελει κανει τα pc να ειναι φτηνοτερα, περα απο τα φτηνοτερα games και την ελλειψη συνδρομης για online , ειναι οτι δεν χριεαζεται να πεταξεις ολο το κουτι και να παρεις καινυοργιο σε καθε αναβαθμιση. Σκληρους / case / psu / keyboard / mouse κλπα συμπραγκαλα τα κρατας. Αν σου χει ξεμεινει κανας phenom 2 χ4 η κανας ι5 1ης γενιας του 2008-2009 βαζεις μια καρτουλα των 150 ευρω και παιζεις στα ιδια σκατα που παιζει και το ps4. Τοσο απλα. Αντε τωρα, συνεχισε να ποσταρις απτο κινητο. Μας επεισες XD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια φαντασία μαν μου ναι πραγματικά γίνεται... προτιμώ την πραγματικότητα,το έχεις κάνει;κάντο και το αγοράζω....φτιαξε ένα πι σι ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ με 240-250€ να στο αγοράσω εγω.Αλλά τέτοιοι είστε λέτε λέτε και στο τέλος τα σκατε,μια χαρά σας τα ρουφάει τα $$$ ή βιομηχανία του gaming δώστε κι άλλα!!

Και αγαπητέ hater είσαι εσύ και προφανώς ασχετος αφού από ότι φαίνεται δεν είχες έχεις κονσόλα ποτέ....Εσύ μπηκες σε τοπικό που δεν αναφέρει κάτι για πισια και βγάζει την χολή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε εσύ στο γραφειακι σου να κάνεις και λίγο καμπούρα

Σου απαγορεύει κάποιος να βάλεις το PC την τηλεόραση και να κάτσεις όσα μέτρα μακριά θες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος όταν λες ότι όσοι αγοράζουν κονσόλες είναι πρόβατα (έστω και η πλειοψηφία τους όπως αναφέρεις).  Δεν ξέρω τι ηλικία έχεις και τα λες αυτά.

 

Εγώ είμαι 38 χρονών κι έχω ένα παλιό laptop του 2008 στο οποίο έβαλα SSD και μνήμη (με 200 ευρώ) και το έχω συνδεδεμένο με την 55αρα tv μου και κάνω τη δουλειά μου βλέποντας ταινίες, κάνοντας download και internet browsing.  Όταν το είχα αγοράσει βέβαια ήταν ότι καλύτερο υπήρχε στην αγορά και είχα σκάσει 3000 ευρώ για να το πάρω.

 

Πήρα το PS4 τον Μάρτιο με 370 ευρώ και παίζω τα λιγοστά παιχνίδια που έχω όποτε βρίσκω το χρόνο και κάνω μια χαρά την δουλειά μου πάλι στην 55αρα tv μου.  Είμαι subscribed στο PS+ γιατί αξίζει με τις προσφορές που βγάζουν για τα μέλη και ενίοτε αγοράζω κανένα καλό παιχνιδάκι στη μισή και βάλε τιμή.  Αγόρασα το Diablo 3 - Ultimate Evil edition με 20 ευρώ και το έχω λιώσει και γουστάρω όπως και το ΝΒΑ2Κ17.  Έχω κι άλλα παιχνίδια αλλά γενικά δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε τη διάθεση να είμαι όλη μέρα από πάνω και να παίζω.  Έχει και ο αδελφός μου PS4 και του έχω δώσει το προφίλ μου και ότι παιχνίδια κατεβάζω/αγοράζω τα παίζει κι αυτός στην κονσόλα του και μοιραζόμαστε και το κόστος.

 

Τέλος, προσωπικά δεν αγοράζω ποτέ παιχνίδι μόλις βγει σε κονσόλα.  Πάντα περιμένω λίγο και μετά από 2-3 μήνες οι τιμές τους πέφτουν κατακόρυφα.  Παιχνίδια είναι, δεν πάνε πουθενά!  Είτε το πάρεις από την αρχή που κυκλοφορεί είτε λίγο αργότερα το ίδιο παιχνίδι θα είναι και τα ίδια πράγματα θα κάνει.

 

Για να κάνω τα ίδια με ένα PC της προκοπής πρέπει να σκάσω από 1000 ευρώ και πάνω όπως είχα κάνει και στο παρελθόν για να χτίσω κομμάτι κομμάτι το μηχάνημα που θα ήθελα.

 

Με τα μισά και πλέον λεφτά κάνω τα πάντα γιατί ούτε τα λεφτά έχω να διαθέσω, ούτε τον χρόνο όπως παλιότερα.

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι ο καθένας κάνει τις κινήσεις που τον βολεύει.  Δεν υπάρχει άσπρο και μαύρο εδώ πέρα.  Όταν εσύ λες κάποιον πρόβατο για κάτι που έχει κάνει μπες και λίγο στη θέση του για να καταλάβεις τι και πώς πρώτα πριν βγάλεις τα συμπεράσματά σου.

 

Μια χαρα σε βρισκω φιλε μου, και πολυ σωστα πρατεις. Το να περιμενεις και να παιζεις τα παιχνιδια μετα απο λιγους μηνες ειναι καλη τακτικη, και κερδισμενος βγαινεις οικονομικα και το παιχνιδι θα ειναι πιο βελτιομενο με αναβαθμησεις. Επισης υπαρχουν και τα μεταχειρισμενα.

 

Η πλειοψηφια των αγοραστων κονσολων ομως δεν λειτουργουν οπως εσυ, η πλειοψηφια παγκοσμιος σκαει 70 αρια και 80αρια για παιχνιδια. Βεβαια Αν ολοι αγοραζαμε τα παιχνιδια μετα απο μηνες, και μεταχειρισμενα, οι εταιριες θα ειχαν κλεισει.

 

Επισης οσον αφορα το PC, με 1000 ευρω στηνεις PC για να παιζεις σε 1440p Ultra settings στα 60fps. Καποιος με χαμηλωτερο μπατζετ μπορει να παρει PC με 500 ευρω (με i3 6100, RX460 4GB, 8GB Ram, 240gb SSD) που ειναι πολυ πανω απο το PS4 σε επιδοσεις στα παιχνιδια. Συναρμολογημενο και στην πορτα του.

Και με λιγοτερα μπορεις να παρεις pc που παιζει τα παντα, αναλογως την τσεπη σου.

Αυτο το πραγμα με το "ΠΡΕΠΕΙ να σκασεις 1000ρικο" εχει παλιωσει πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τίτλος του άρθρου τελικά ποίος ηταν; παλι vs έγινε.....

Και το ινσομνια γιαυτό τα πετάει συχνά man mu ξέρει τι κάνει...Αλλά ποιος το ξεκινάει πάντα;

Δεν έχω δει χρήστη κονσόλας σε τοπικ για παρτς πι σι να βγάζει hate...

 

Για δες πιο πάνω σε άλλο τοπικ "Οι πρώτες δοκιμές με τον Intel Core i5-7600K δείχνουν ελάχιστη βελτίωση στην απόδοση IPC" όσοι ενδιαφέρονται μπαινουν και συζητάνε δεν ξέρω τι κάνουν μπήκα να δω αν αληθεύει αυτό που σου λέω μόνο,να πεταχτω και να πω την μπούρδα μου εγώ εκεί σε θέμα που δεν με ενδιαφέρει;εδω όμως το κάνουν κόμπλεξ το λένε αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου απαγορεύει κάποιος να βάλεις το PC την τηλεόραση και να κάτσεις όσα μέτρα μακριά θες?

 

Μπορει να του το απαγορευει η γυναικα (ή μαμα αναλογως την ηληκια).

Εγω παιζω PS4 στο γραφειο μου σε 24αρα οθονη γιατι στο σαλονι απαγορευεται απο τη γυναικα μου. Δεν με χαλαει ομως, μην σου πω οτι ειναι και καλυτερα γιατι στο σαλονι εχει παντα φασαρια συν οτι η τηλεοραση ειναι πολυ μακρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο pc με 500 ευρω θα προσθέσεις και αλλα 100 ευρώ για ενα σκληρό 1tb , γιατι ο ssd θα γεμίσει με 2 παιχνιδια , και για ενα μοχλο xbox360 για να μπορεις να παιζεις στο όμορφο απο τον καναπε σου. αρα με 600 ευρώ ξεπερνας το ps4. τωρα αν βαλουμε αλλα 80 ευρω θα φτάσουμε της επιδόσεις το ps4 pro (amd rx470). αρα με 680 περνεις ενα pc με επιδόσεις ps4 pro. γιατι λοιπόν καποιος που θελει να παιζει μονο παιχνιδια να δωσει 280 ευρώ παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε και αυτό το "στις κονσόλες τα παιχνίδια κάνουν 70-80€" έχει παλιωσει αλλά βλέπω να το λες συνέχεια γιατί;

 

Ποτε παλιωσε? Απο οταν βγηκε το PS4 η πλειοψηφια 70-80 ευρω δινει για τα games. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...