Προς το περιεχόμενο

Η λίστα με τα πρώτα παιχνίδια που θα αξιοποιούν τις δυνατότητες του PlayStation 4 Pro


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άρα αναλόγως τη γυναίκα μπορεί να παίζεις σε pc σε 40αρα ή σε κονσόλα σε 24αρα, όλα γίνονται με αυτές :P

 

ευτυχώς που εμένα της αρέσουν τα παιχνίδια και παίζω σε tv είτε για να παίζουμε μαζί είτε για να βλέπει και αυτή τι κάνω :lol:

αφού τερματίσαμε gears 4 διπλό,  τώρα με συμβουλεύει τι να κάνω στο hitman 

 

Πολυ καλη περιπτωση η δικια σου, εμενα ομως ουδεμια σχεση!

Και το PC μου το εχουν παρει στο σαλονι για να βαζουμε παιδικα και κανενα friv στο μικρο στην τηλεοραση, και με εχουν αφησει με το laptop και το PS4 στο γραφειο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα το πρόβλημα εντοπίζεται στο ανθρώπινο είδος (βάζω και τον εαυτό μου μεσα). Προσπαθούμε να αξιολογήσουμε και να δικαιολογήσουμε όσο το δυνατόν περισσότερο τις επιλογές που έχουμε κανει στην ζωή μας και κυρίως αυτές για τις οποίες πληρώσαμε αρκετά λεφτά. Αν για παράδειγμα παρω μια καινουρια ultra wide curved οθόνη των 500€ και την παρουσιάσω στον φίλο μου ρωτώντας τον αν του άρεσε, και αυτός γυρίσει και μου πει: "δεν καταλαβαίνω διαφορά..πολλα τα λεφτά πάντως, ξέρεις θα μπορούσες να πάρεις.......", τότε το μονο σίγουρο ειναι οτι θα προσπαθήσω με κάθε τροπο να του αλλάξω τα πιστεύω ή έστω να τον ενθουσιασω και στο τελος παίζει να ψιλοτσατιστω και μαζι του, σχολιάζοντας απο μεσα μου "ποσο άμπαλος ειναι αυτός ρε". Αντιδρώ, δηλαδή,λες και ειναι δικο μου το δημιούργημα, λες και με την αρνητική γνώμη του, θα μου αλλάξει τον τροπο με τον οποιο εγω ενθουσιάστηκα όταν το πρωτοείδα, το ποθησα και το ήθελα απεγνωσμένα στην κατοχή μου. Συνεπώς μην προσπαθήσετε να πείσετε κανέναν για καμια αγορά σας. Ειναι καθαρά προσωπική και δίκη σας. Αισθανθήκατε οτι κάνατε μαλακια και σπαταλησατε λεφτά; μάθετε απο το λάθος σας και μην τα ξανακάνετε. Αισθάνεστε οτι κάνατε την καλύτερη αγορά; κρατήστε την για εσάς και χαρείτε την. Ας σταματήσουμε ομως να βγάζουμε τα σκυλιά μας εξω και να συγκρίνουμε ποιο απο αυτά την εχει μεγαλύτερη.

Επεξ/σία από bohemis09
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το πρόβλημα εντοπίζεται στο ανθρώπινο είδος (βάζω και τον εαυτό μου μεσα). Προσπαθούμε να αξιολογήσουμε και να δικαιολογήσουμε όσο το δυνατόν περισσότερο τις επιλογές που έχουμε κανει στην ζωή μας και κυρίως αυτές για της οποίες πληρώσαμε αρκετά λεφτά. Αν για παράδειγμα παρω μια καινουρια ultra wide curved οθόνη των 500€ και την παρουσιάσω στον φίλο μου ρωτώντας τον αν του άρεσε, και αυτός γυρίσει και μου πει: "δεν καταλαβαίνω διαφορά..πολλα τα λεφτά πάντως, ξέρεις θα μπορούσες να πάρεις.......", τότε το μονο σίγουρο ειναι οτι θα προσπαθήσω με κάθε τροπο να του αλλάξω τα πιστεύω ή έστω να τον ενθουσιασω και στο τελος παίζει να ψιλοτσατιστω και μαζι του, σχολιάζοντας απο μεσα μου "ποσο άμπαλος ειναι αυτός ρε". Αντιδρώ, δηλαδή,λες και ειναι δικο μου το δημιούργημα, λες και με την αρνητική γνώμη του, θα μου αλλάξει τον τροπο με τον οποιο εγω ενθουσιάστηκα όταν το πρωτοείδα, το ποθησα και το ήθελα απεγνωσμένα στην κατοχή μου. Συνεπώς μην προσπαθήσετε να πείσετε κανέναν για καμια αγορά σας. Ειναι καθαρά προσωπική και δίκη σας. Αισθανθήκατε οτι κάνατε μαλακια και σπαταλησατε λεφτά; μάθετε απο το λάθος σας και μην τα ξανακάνετε. Αισθάνεστε οτι κάνατε την καλύτερη αγορά; κρατήστε την για εσάς και χαρείτε την. Ας σταματήσουμε ομως να βγάζουμε τα σκυλιά μας εξω και να συγκρίνουμε ποιο απο αυτά την εχει μεγαλύτερη.

 

Δεν μπορεις να το γενικευεις σε ολους αυτο (στο ανθρωπινο ειδος), καθως ειναι χαρακτηριστηκο καποιων και οχι γενικος κανονας.

Επισης αν παρω μια υπεργαμηστερη TV ΟLED 4K Curved (δεν παιζει ρολο το ποσο την πηρα οσο το ποσο με ενθουσιασε, γιατι εχω κανει και κακες αγορες που ακομα τις κραζω) και την δειξω στο φιλο μου που εχει μια παλια κλασικη TN 1080p και μου πει σιγα δεν βλεπω και καμια διαφορα, ε λογικο να τον θεωρησω λιγο ασχετο και να τον κραξω.

 

Αλλα γενικα εχω κανει αγορες που τις εχω μετανιωσει και το λεω, και τον φιλο μου θα αποτρεψω απο το να κανει το ιδιο λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει γενικά και το εξής,ο καθένας πιστεύει για τον εαυτό του ότι είναι ξύπνιος και ότι όλοι σχεδόν οι άλλοι κοιμούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να παίζεις παιχνίδια θα πρέπει να κάνεις αναβαθμίσεις λόγω των απαιτήσεων.  Εσύ καλά κάνεις και με το μηχάνημα 4ετιας κάνεις τη δουλειά σου όπως κι εγώ κάνω την δικιά μου με τον τρόπο που εξήγησα.  

 

Αν θες να παιζεις παιχνιδια στο τερμα, ναι. Αν θες να παιζεις παιχνιδια οπως το ps4, τοτε οχι. Αυτο εξηγω. 

Και ποιος σε ρώτησε και ήρθες σε θέμα για ps4 να μας τα πεις αυτά ψηλε;Ποιος είσαι συ που ήρθες εδώ;σε εμάς να κάνεις πλάκα; ;) Δώσε φέτος αλλά 700 ευρώ όσα έδωσες πριν 4.5 χρόνια να είσαι κομπλε

Πριν 4.5 χρονια εδωσα 170 ευρω και πηρα καρτα γραφικων. Το υπολοιπο PC ειναι απτο 2009. Θα δωσω 500-550 να παρω i5 και 1060, θα πουλησω και το παλιο καμια 200αρα, τελικα πιο φτηνα απτο ps4 pro θα μου ρθει. Κριμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pc και ΜΟΝΟ Pc...

Παρότι ήμουν φανατικός κονσολάκιας και απέφευγα να παίζω παιχνίδια στο PC, παρά μόνον κάτι adventures που δεν κυκλοφορούσαν σε κονσόλες, με τις νέες κονσόλες των εταιριών σε τόσο σύντομο διάστημα, κατάλαβα ότι το PC είναι μονόδρομος πλέον.

 

Και οχι, στο PC δεν θες καινουργια καρτα καθε 2 χρονια.

Tru story. Παίζω σε κάρτα 2ετίας άνετα το Rise of the Tomb Raider.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω 750 το ειχα παρει, πιθανος να μιλαμε για εκδοση με διαφορετικο HDD ή με εξτρα παιχνιδι ή χειριστήριο. Ή να το πηρες απο φθηνοτερο καταστημα, εγω το πηρα απο Multirama.

Μιλαω για τα 60gb day one... Δεν υπηρχαν αλλες εκδοσεις τοτε.... Μετα βγηκε η 40gb για να ριξει την τιμη.

Ποτε δεν ειχε 750€ ουτε σε bundle.... Google is your friend my friend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 4.5 χρονια εδωσα 170 ευρω και πηρα καρτα γραφικων. Το υπολοιπο PC ειναι απτο 2009. Θα δωσω 500-550 να παρω i5 και 1060, θα πουλησω και το παλιο καμια 200αρα, τελικα πιο φτηνα απτο ps4 pro θα μου ρθει. Κριμα

 

Αυτά μόνα τους θα παίζουν?

Δεν θα τα βάλεις πουθενά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά μόνα τους θα παίζουν?

Δεν θα τα βάλεις πουθενά?

Θα τα βαλω στο κουτι και το τροφοδοτικο και το σκληρο κλπα συμπραγκαλα που εχω ηδη απο το 2009 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα βαλω στο κουτι και το τροφοδοτικο και το σκληρο κλπα συμπραγκαλα που εχω ηδη απο το 2009 :)

θα πουλησω και το παλιο καμια 200αρα,

 

Δεν θα το πουλήσεις αυτό?

Μητρική δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαω για τα 60gb day one... Δεν υπηρχαν αλλες εκδοσεις τοτε.... Μετα βγηκε η 40gb για να ριξει την τιμη.

Ποτε δεν ειχε 750€ ουτε σε bundle.... Google is your friend my friend

 

60GB ηταν και το δικο μου και δεν θυμαμαι τι παιχνιδια εδινε παντως κατι εδινε.

Στο Multirama τοσο ειχε, 750 ευρω μετρητα το ειχα παρει. 659 θα το ειχες παρει χωρις παιχνιδια (που ηταν πανακριβα) και ισως απο φνηνοτερο καταστημα αν και δεν θυμαμαι ποσο εκανε η σκετη εκδoση στο Multirama.

 

Δεν θα το πουλήσεις αυτό?

Μητρική δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις?

 

Θα πουλησει το παλιο σετακι CPU-Μητρικη-Κατρα γραφικων και θα παρει καινουρια, αυτο εννοει.

i5 6400 180 ευρω, μητρηκη s1151 απο 50 ευρω, GTX 1060 6GB 300 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα το πουλήσεις αυτό?

Μητρική δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις?

Προφανως δεν θα πουλησω ολο το κουτι 200 ρε τρελε. Mobo / cpu / gpu. Ο 4460 κανει 203 γιουρια, 270 η 1060 και 70-100 η mobo, do the math

Θα πουλησει το παλιο σετακι CPU-Μητρικη-Κατρα γραφικων και θα παρει καινουρια, αυτο εννοει.

i5 6400 180 ευρω, μητρηκη s1151 απο 50 ευρω, GTX 1060 6GB 300 ευρω.

Το αυτο. Γιαυτο εχει μαλλιασει η γλωσσα μου οτι το PC σε συγκριση με τις κονσολες ειναι τζαμπε, αλλα πεταγονται τα trolls και μας μιλανε για PC του 1000αρικου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...