Προς το περιεχόμενο

Η λίστα με τα πρώτα παιχνίδια που θα αξιοποιούν τις δυνατότητες του PlayStation 4 Pro


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα και κάποιος που έχει ps4 θα το πουλήσει 200 ευρώ και θα πάρει το pro με άλλα 200 και είναι κομλπε. Πια η διάφορα με το παιδί πιο πάνω που κάνει αναβάθμιση στο pc? Βεβαία στο pc έχεις την επιλογή να ξεφυγεις  σε ποιοτητα γραφικών με τα ανάλογα χρήματα φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Βεβαία στο pc έχεις την επιλογή να ξεφυγεις  σε ποιοτητα γραφικών με τα ανάλογα χρήματα φυσικά.

Και να κάνεις 1002 άλλα πράγματα, όχι μόνο gaming... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα και κάποιος που έχει ps4 θα το πουλήσει 200 ευρώ και θα πάρει το pro με άλλα 200 και είναι κομλπε. Πια η διάφορα με το παιδί πιο πάνω που κάνει αναβάθμιση στο pc? Βεβαία στο pc έχεις την επιλογή να ξεφυγεις σε ποιοτητα γραφικών με τα ανάλογα χρήματα φυσικά.

Η διαφορά είναι ότι στο pc αυτό είναι αναμενόμενο, αλλά τώρα έγινε πρακτική και στις κονσόλες

 

Πάει το έχω την ίδια κονσόλα για 6 χρόνια και πάω σε επόμενη γενιά

 

Πλέον έχουμε και ενδιάμεσες γενιές

 

Και τα διαστήματα αναβάθμισης στα pc έχουν γίνει πλέον πολύ μεγαλύτερα σε σχέση με τη περασμένη 10ετια

 

Θα μου έλεγε κανείς ότι θα κραταω 5 χρόνια πλατφόρμα και 3-4 κάρτα γραφικών; Πού ξανακουστηκε;

 

Αφού σκεψου όταν δεν είχα να ξοδεψω σε κάτι ουσιαστικό και με έτρωγε η τσέπη μου πήγαινα και έπαιρνα μηχανικά πληκτρολόγια και νέα χειριστήρια του one ενώ δούλευαν μία χαρά του 360 για να έχω να λέω ότι έκανα αναβάθμιση σε κάτι :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μείνεις στο 1080p gaming ναι δεν χρειάζεσαι αναβάθμιση συχνά, αν ανέβεις ομως στα 1440p ξέχνα το, θα τα στάξεις όπως εγώ. Επίσης αν ξεκινήσεις στο 1440p δεν γυρνάς πίσω στο 1080p. Οσο ομως το αγνοείς είσαι μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μείνεις στο 1080p gaming ναι δεν χρειάζεσαι αναβάθμιση συχνά, αν ανέβεις ομως στα 1440p ξέχνα το, θα τα στάξεις όπως εγώ. Επίσης αν ξεκινήσεις στο 1440p δεν γυρνάς πίσω στο 1080p. Οσο ομως το αγνοείς είσαι μια χαρά.

Εγω το αγνοω (αν και θα αλλάξω κάρτα πάλι θα το αγνοήσω) και θα περιμένω μετάβαση σε 4Κ απευθείας γιατί παίζω σε τηλεόραση

 

Και τηλεοραση 2Κ δεν υπάρχει

 

Οπότε μία και καλή το άλμα σε ανάλυση

 

Ναι είναι γαμάτο το 2Κ σε σχέση με το 1080, αλλά η 40αρα αραχτος πίσω είναι ακόμα πιο γαματη ή τελοσπάντων με βολευει περισσότερο

 

Οπότε τσιμπαω για 2-3 χρονακια μία 480 και μετά τα σκαω χοντρά για 4Κ tv και καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το αγνοω (αν και θα αλλάξω κάρτα πάλι θα το αγνοήσω) και θα περιμένω μετάβαση σε 4Κ απευθείας γιατί παίζω σε τηλεόραση

Και τηλεοραση 2Κ δεν υπάρχει

Οπότε μία και καλή το άλμα σε ανάλυση

Ναι είναι γαμάτο το 2Κ σε σχέση με το 1080, αλλά η 40αρα αραχτος πίσω είναι ακόμα πιο γαματη ή τελοσπάντων με βολευει περισσότερο

Οπότε τσιμπαω για 2-3 χρονακια μία 480 και μετά τα σκαω χοντρά για 4Κ tv και καρτα

Και πολυ καλα κανεις, εγω το μετάνιωσα.

 

Ενα πράγμα δεν μπορω να παιξω σε tv, τα fps λογω υψηλού input lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ δε με απασχολούν για χαλαρό gaming (βάλε κι άλλο lag από ασύρματο controller)

 

Σε online να το συζητήσουμε αν κι εκεί μπορεί να πάθεις χειρότερο κακό από τη σύνδεση σου

 

Η δική μου φάση πάντως είναι ΑΡΑΓΜΑ! περιμένω να πάω σπίτι να αραξω, δε θέλω να αγχώνομαι για τίποτα μόλις φεύγω από δω

 

Και μετά από 8ωρο+ γραφείο δεν έχω όρεξη για άλλο γραφείο

 

Τις προαλλες Σάββατο που όπως έπαιζα με πήραν σπίτι για δουλειά και χρειάστηκε να διακοψω να πάω στο γραφείο και να πατήσω win+p να στείλω εικόνα στο μόνιτορ να αρχίσω να δουλεύω ένιωσα κάτι να πεθαίνει μέσα μου

 

Ρε φίλε παίζω τώρα! (Ήθελα να πω) τι μου χαλας τη νιρβάνα μου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μάλιστα το ενδεχόμενο να τα έχω παίξει τελειώσει και να μην θέλω να τα πάρω αυτά που λες δεν ε;το τετραετίας χαρντουερ σου που τονιζεις ότι είμαι και αθόρυβο παρεμπιπτόντως ούτε εγώ ακούω θόρυβο δεν ξέρω τι λες το έχω 3 κάτι μέτρα μακριά κάτσε εσύ στο γραφειακι σου να κάνεις και λίγο καμπούρα και μνημόνευε με καθώς το υπερπι σι σου κάνει και επεξεργασία κειμένου,γραφω από κινητό είπαμε κοίτα να δεις και το κινητό μου το κάνει..πόσα εσκασες πριν 4 χρόνια είπαμε;700-800€?Δώσε φέτος αλλά 300 γιατί σε λίγο δεν θα παίζει καθόλου παιχνιδια Εγώ το πήρα 340€ day one και θα παίζω σίγουρα 6 χρόνια... Ευχαριστώ που θα με θυμάσαι όπως λες

Ο θόρυβος του πρώτου ps4 είναι αφόρητος, το άκουσα σε ένα γνωστό μου και πραγματικά δε μπορούσα να παίξω. Δες το hands-on του leadbetter (στο ps4 slim), στο digital foundry, οπου λέει ξεκάθαρα ότι το πρώτο ps4 είναι «damn loud». Aλλά κοίτα λέγοντας ότι σε λίγο το pc μου «δεν θα παίζει καθόλου παιχνίδια» και ότι μέχρι και το κινητό σου μπορεί να επεξεργαστεί έγγραφο (αφού γράφεις από κινητό) πρέπει να σαι σπάνιος κλόουν και δεν έχει νόημα να συνεχίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ δε με απασχολούν για χαλαρό gaming (βάλε κι άλλο lag από ασύρματο controller)

 

Σε online να το συζητήσουμε αν κι εκεί μπορεί να πάθεις χειρότερο κακό από τη σύνδεση σου

 

Η δική μου φάση πάντως είναι ΑΡΑΓΜΑ! περιμένω να πάω σπίτι να αραξω, δε θέλω να αγχώνομαι για τίποτα μόλις φεύγω από δω

 

Και μετά από 8ωρο+ γραφείο δεν έχω όρεξη για άλλο γραφείο

 

Τις προαλλες Σάββατο που όπως έπαιζα με πήραν σπίτι για δουλειά και χρειάστηκε να διακοψω να πάω στο γραφείο και να πατήσω win+p να στείλω εικόνα στο μόνιτορ να αρχίσω να δουλεύω ένιωσα κάτι να πεθαίνει μέσα μου

 

Ρε φίλε παίζω τώρα! (Ήθελα να πω) τι μου χαλας τη νιρβάνα μου;

Σε νιώθω! Ακριβώς έτσι! Για αυτό πήρα και κονσόλα,για να αράζω καναπέ,δεν μπορώ κάθε μέρα, όλη μέρα γραφείο καθισμένος σε μια καρέκλα, έχει μέρες που θέλω να ξαπλώσω, έχω και θέματα με την φάση pc στο σαλόνι,οπότε η κονσόλα με βόλεψε. Με την ανάλυση δεν έχω θέμα όμως γιατί την κοιτάς απο μακριά την τηλεόραση,στο pc όμως που την έχεις στο μισό μέτρο πλέον μου κακοφάινεται κάτω από 1440p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα και κάποιος που έχει ps4 θα το πουλήσει 200 ευρώ και θα πάρει το pro με άλλα 200 και είναι κομλπε. Πια η διάφορα με το παιδί πιο πάνω που κάνει αναβάθμιση στο pc? Βεβαία στο pc έχεις την επιλογή να ξεφυγεις  σε ποιοτητα γραφικών με τα ανάλογα χρήματα φυσικά.

 

H διαφορα ειναι οτι, τουλαχιστον μεχρι και την τωρινη γενια, δεν ειχες backwards compatibilty. Τωρα βεβαια απτο ps4 στο ps4 pro αλλαξαν τα πραματα. Αλλα εστω και με αυτο το δεδομενο, αρα καταλαβαινουμε οτι τελικα ΔΕΝ ειανι ακριβοτερο το pc gaming ουτε χρειαζεται να σπαταλησεις 1000αρικα που υποστηριζουν καποιοι εδω μεσα.

Η δική μου φάση πάντως είναι ΑΡΑΓΜΑ! περιμένω να πάω σπίτι να αραξω, δε θέλω να αγχώνομαι για τίποτα μόλις φεύγω από δω

 

Και μετά από 8ωρο+ γραφείο δεν έχω όρεξη για άλλο γραφείο

 

 

Συναδελφος λογιστης εισαι? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που βλεπω ειναι...

Μπορω να παρω το PS4 pro ? ποπο τι φοβερο που ειναι,

Δεν μπορω να παρω το PS4 pro ? ποπο τι κακια που ειναι η SONY .

Ετσι απλα.

Δηλαδη βαση της λογικης σου,οι αποψεις ολων ειναι καθαρα θεματα οικονομικου κομπλεξ,εν ολιγης δεν εχουμε αποψη αλλα μονο οικονομικη ανικανοτητα-ικανοτητα αγορας ενος προιοντος για να κρινουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο λαθος δεν γινεται να εισαι. Πρωτα απο ολα, ΟΛΕΣ οι πλατφορμες, ακομα και το κινητο, προσφερουν αποκλειστικα games που οι αλλοι δεν εχουν. Τo PC εχει περισσοτερα αποκλειστικα απο ολες τις κονσολες μαζι , σε περιπτωση που δεν το ηξερες.

 

Και οχι, στο PC δεν θες καινουργια καρτα καθε 2 χρονια. Εφοσον η συγκριση γινεται με κονσολα, μια μετρια καρτα του 2012  παιζει ακομα και σημερα σε medium settings / 30 fps / 1080 - 900p, οπως το ps4.  Παρε την 7870 για παραδειγμα. Ξεπερναει το ps4 στο 99.9% των παιχνιδιων....

Η αντιστρεφουμε το επιχειρημα, πως να δικαιολογησεις οτι σκας περισσοτερο σε παιχνιδια, λες οτι αγοραζουν καρτες με 300€ XD. 

 

Εφοσον η συγκιση γινεται με ps4, μια καρτα 4ετιας στα 170 ευρω τρεχει ακομα και σημερα πιο γρηγορα απο το ps4.

 

Καινούργια κάρτα κάθε 2 χρόνια σίγουρα είναι υπερβολή αλλά η 7870 όταν βγήκε ήταν High-end και ανάλογα την έκδοση έκανε περίπου 300€. Αν βάλεις και τα υπόλοιπα για να φτιάξεις ένα pc σίγουρα η απόδοση ανά € είναι υπέρ του PS4  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

η 7870 όταν βγήκε ήταν High-end και ανάλογα την έκδοση έκανε περίπου 300€.

Δεν ήταν high-end η 7870. Οι 7950/7970 ήταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...