Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες δοκιμές με τον Intel Core i5-7600K δείχνουν ελάχιστη βελτίωση στην απόδοση IPC


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε τσακαλαδες μου oτι και να βγαλουν λυση ειναι μια...η μαλλον δυο...ενα ps4 για games με σωστο optimization 50-60 fps στη καναπεδαρα σου στην 50'' σου χωρις error,dll missing και αλλες τετοιες μακακιες...και ενα ταπεινο Mac book pro για δουλιτσα και οτι αλλο θες χαλαρα..τα ευρω που ειναι ομως....???????

Ποιος σου είπε οτι τρώμε error στα pc;

 

Error είναι τα 30fps, υποφέρουν τα ματάκια μου

 

Τη δουλιστα μας χαλαρά την κάνουμε και σε pc/laptop που είναι πολύ πιο φθηνό από τα macbook

 

Γενικά μόλις περιέγραψες σπατάλη χρημάτων και μέτρια/κακη εμπειρία

 

Αν δε θες να ψαξεις 5 πράγματα και γενικά δε τη παλεύεις το δέχομαι, αλλά αυτό δεν ισχύει για όλο το κόσμο.

 

Κάποιοι θέλουν το μέγιστο που μπορούν να πάρουν με τα χρήματά τους

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιος σου είπε οτι τρώμε error στα pc;

θες να σου παραθεσω επισημα forum απο ποσα games ???με προβληματα errors... κακο optimization σε pc,λαθος drivers,updates που βγηκαν 2η μερα κυκλοφοριας..???μη μας καις τα μυαλα τωρα.....!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στα λεει ανθρωπος που δεν γουσταρει μια ps4, xbox one  αλλα φιλε η αληθεια να λεγεται αν ειχα να πληρωνω καθε μηνα 70αρια για games και ενα 2000aro+ για mac και να τα κανω ολα θα το κανα...τα αλλα για pc ξερω να στα πω και γω....τοσα χρονια αυτο κανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε καταλαβες κατι σημαντικο και μαθε να διαβαζεις....ειπα τι θα ηταν καλυτερο για μενα και κατα τη ταπεινη μου γνωμη και για αλλους και οτι δεν υπαρχουν λεφτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν εξηγήσεις για πολλά από αυτά, πολλές φορές μιλάμε για εκδόσεις θείου, για wannabe overclockers που δεν έχουν ιδέα τι κάνουν και πολλά άλλα

 

Εγώ προσωπικά τα προβλήματα που λένε διάφοροι στα pc δεν τα έχω ή δε τα έχω στο βαθμό που τα περιγράφουν, σίγουρα που και που έχω θέματα που έχουν πολλοί αλλά γενικά απλά το βάζω και παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τσακαλαδες μου oτι και να βγαλουν λυση  ειναι μια...η μαλλον  δυο...ενα ps4 για games με σωστο optimization 50-60 fps στη καναπεδαρα σου στην 50'' σου χωρις error,dll missing και αλλες τετοιες μακακιες...και ενα ταπεινο Mac book pro για δουλιτσα και οτι αλλο θες χαλαρα..τα ευρω που ειναι ομως....???????

 

Και εκει καταλαβα πολλα.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουμε 6 και 8 πυρήνες με ενσωματωμένη κάρτα γραφικών για το H.264 (5).

στην τεχνολογία δεν υπάρχουν αδιέξοδα κ να αφήσει τις m@l@kies η κάθε Intel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασική κοροϊδία από Intel. Όπως το πάει, μόνο το 2018 θα αξίζει να κάνει κάποιος upgrade που θα δώσει 6-core στην mainstream πλατφόρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασική κοροϊδία από Intel. Όπως το πάει, μόνο το 2018 θα αξίζει να κάνει κάποιος upgrade που θα δώσει 6-core στην mainstream πλατφόρμα.

Αυτό το έχουν επιβεβαιώσει ή είναι φήμες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό, όπως είπαμε πολλές φορές εάν δεν επέλθει αλλαγή στην αρχιτεκτονική ή/και στην επιστήμη υλικών του FET δεν θα δούμε τρομακτικές αυξήσεις ανά γενεά.

Καλώς ή κακώς έχουμε φτάσει σε μια κατάσταση που τα οφέλη είναι πολύ μικρά σε σύγκριση με τον κόπο και την έρευνα που πέφτει ανά γενεά.Πέρα από τα 10-7nm δεν νομίζω να φτάσει η κλασσική σχεδίαση, έπειτα από αυτά τα όρια πολλά,πάρα πολλά τα προβλήματα του κλασσικού σχεδιασμού και πολλές οι καταστάσεις που κανένας,ούτε ο σχεδιαστής, ούτε ο φυσικός δεν έχουν ικανότητα να ελέγξουν.

 

Από εκεί και πέρα φυσικά και παίζει ρόλο ότι η AMD είναι στα πατώματα, αλλά αυτό έχει να κάνει με την τιμολογιακή πολιτική και όχι με την πραγματική κατάσταση των επιδόσεων/γενεά που περιέγραψα.

 

Θέλουμε 6 και 8 πυρήνες με ενσωματωμένη κάρτα γραφικών για το H.264 (5).

στην τεχνολογία δεν υπάρχουν αδιέξοδα κ να αφήσει τις m@l@kies η κάθε Intel.

Εμμμ, ναι;

Χιλιάδες οι περιπτώσεις από εφευρέσεις/προϊόντα που ήταν μια τρύπα στο νερό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και AMD fun περιμενοντας τους ZEN για καλυτερο VFM ρε παιδες η intel ποτε δεν ειπε οτι θα εχει τρελες επιδoσεις ο Kabylake. Ο μονος λογος να παεi κανεις σε Kaby ειναι γιατι φτιαχνει τωρα pc, και προφανως θα ειναι χαζος εαν ειναι σε skylake και αναβαθμισει.
Τι θα παρει ομως με Kaby ο νεος αγοραστης? Το ιδιο με skylake? OXI
θα παρει επιπλέον 10-bit HVEC και VP9 hardware acceleration, 24 pci-e lanes, thunderbolt 3 native support και 3D X-point memory support. Καλο refresh της πλατφορμας για μενα ειδικα για καποιον που κρατα καιρο το pc του.

Επεξ/σία από Lied
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...