Προς το περιεχόμενο

Εκτίμηση για μια casual σύνθεση (600€)


Speculoos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μας λες ομως που βρισκεσαι και ποια αγορα κοιτας να σε βοηθησουμε.

Το τροφοδοτικο των 450W επαρκει μεχρι και για 470/1060 αλλα επειδη κινησαι στην χαμηλη κατηγορια τιμης καλυτερα κοιτα σε 500W

 

Έχω την δυνατότητα να πάρω χωρίς έξτρα κόστος από σχεδόν οπουδήποτε στη δυτική Ευρώπη για αυτό δεν είπα συγκεκριμένα μια χώρα (πχ UK ή Γερμανια) στο αρχικό ποστ. Ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την δυνατότητα να πάρω χωρίς έξτρα κόστος από σχεδόν οπουδήποτε στη δυτική Ευρώπη για αυτό δεν είπα συγκεκριμένα μια χώρα (πχ UK ή Γερμανια) στο αρχικό ποστ. Ευχαριστώ πάντως.

Eξακολουθεις ομως να μην μας λες που βρισκεσαι και δεν διευκολυνεις την κατασταση.

Αν πχ εισαι στην Ελλαδα και απλα εχεις την δυνατοτητα να αγορασεις και απο την υπολοιπη Ευρωπη χωρις επιπλεον κοστος τοτε σε συμφερει για παραδειγμα καλυτερα να παρεις την μητρικη απο εδω https://www.skroutz.gr/s/7397741/Asrock-B150M-Pro4.html

Α ομως μενεις στην Αγγλια δεν ισχυει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι Ελλάδα, νομίζω το είπα σε προηγούμενο ποστ για αυτό απέφυγα σκρουτζ και ελληνικά e-shops. Επίσης το μόνο που θα κρατήσω και δε θα χαρίσω από το παλιό μου σύστημα είναι το case το οποίο είναι ATX πότε δεν μπορώ να πάω σε Β150Μ προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά είχα διαβάσει κι εδώ από τα άλλα παιδιά σε παρόμοια θέματα αναβαθμίσεων ότι καλύτερα σε midi cases να προτιμάμε ATX υλοποιήσεις για παράδειγμα για καλύτερη κυκλοφορία αέρα. Πρέπει να γυρίσω σπίτι για να δω το ακριβές μοντέλο του case δεν μπορώ να το θυμηθώ τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει θέμα συμβατοτητας παντως.Αλλωστε συχνά προτείνονται και εδώ mAtx μητρικες για midi κουτιά κυρίως λόγω χαμηλότερης τιμής. Όπως και να 'χει, αν θελεις atx, δες αυτή __ http://www.skroutz.gr/s/8143816/Asrock-B150-Pro4-3-1.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά είχα διαβάσει κι εδώ από τα άλλα παιδιά σε παρόμοια θέματα αναβαθμίσεων ότι καλύτερα σε midi cases να προτιμάμε ATX υλοποιήσεις για παράδειγμα για καλύτερη κυκλοφορία αέρα. Πρέπει να γυρίσω σπίτι για να δω το ακριβές μοντέλο του case δεν μπορώ να το θυμηθώ τώρα.

Δεν ισχυει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος μου τότε. Οπότε μπορώ να γλιτώσω περίπου 10-15 ευρώ με το να βάλω μια mATX mobo.

 

Για το άλλο ζήτημα με οθόνη και GPU εσείς τι θα κάνατε;

 

Aν πάω σε mATX+i3 6100 τότε ακόμα και με την 470 (πόσο μάλλον με την 1050ti) μου μένουν περίπου 130 ευρώ που θα μπορώ να πάρω ας πούμε κάτι τέτοιο.

 

Aλλιώς με mATX+i5 δεν μου μένουν τόσα για οθόνη εκτός αν πάω σε υλοποίηση με 460.

 

Επειδή δεν κάνω πολλή χρήση θα ήθελα τον πιο futureproof συνδυασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδον καθολου.
Σε αυτο το μπατζετ ειναι η καλυτερη επιλογη δεδομενου οτι σου επιτρεπει να βαλεις καλυτερη καρτα γραφικων που σε gaming εχει τον πρωτο ρολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...