Προς το περιεχόμενο

Τελικά υπάρχει σωστό κιτ Xenon με φαναρια ρυθμιζομενα για το Golf 6?


ZELDA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Υποχρεωτικα στην ΕΕ ειναι οντως, για το τυπικο του θεματος.

Πρακτικα, λιγο αν το νοιαζεσαι να ειναι καθαρο και οχι θαμπωμενο/λασπωμενο, ουτε ενοχλεις, ουτε μειωμενη αποδοση εχεις (παντα με σωστη ρυθμιση υψους δεσμης και Projector).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά στο ψαξιμο είμαι ο μηχανικός μου το ψάχνει , το ίδιο και η αντιπροσωπία να δούμε τι θα κάνουμε..  Οντως είναι δύσκολο το ενχείρημα και εχω ξενερώσει άσχημα για την αλήθεια πάρα πολύ ασχημα, όταν λες σφάζω το φαναρι και βάζω προτζεκτορα τι ακριβώς εννοεις φίλε μου; Επίσης τι ειναι αυτα τα ρετροφιτ;  Βλεπω εχει για το γκολφακι μου καποια πραγματα άλλα είμαι εντελως μπερδεμένος..

 

υ.π

Ειδα το βιντεο και αν καταλαβαίνω καλά σφαζεις και βαζεις τα ρετροφιτ που ειναι προτζεκτορες τα γυαλινα μπαλακια  :-D   αλλα οχι ρυθμιζομενα και εχεις εναν προτζεκτορα για την μεγαλη σκαλα  και ενα για την μικρή τα οποία θα ειναι προρυθμισμενα και λογο του φαναριου θα δεν θα υπαρχει πρόβλημα υποθετω οτι δεν θα τυφλωνουνε χμ..  καλή φάση γνωρίζουμε ποιος μπορει να αναλάβει τετοιο ενχείριμα  Θεσσαλονίκη ή Αθήνα και πόσο θα πάει το μαλλί περίπου; Το σκεφτομαι σοβαρά!

 

"σφάξιμο" = άνοιγμα φαναριού όπως φαίνεται στο video

 

retrofit = εγκατάσταση ΟΕΜ, ή όχι, εξοπλισμού εκ των υστέρων (αρχικά ο όρος αφορούσε προσαρμογή νεότερης τεχνολογίας σε παλαιότερα οχήματα), κυριολεκτικά όμως "εκ των υστέρων εγκατάσταση"

 

Άνθρωπο να το αναλάβει δυστυχώς δεν γνωρίζω γιατί βρίσκομαι εκτός Ελλάδας χρόνια τώρα. Μπορώ να ρωτήσω κάποιους φίλους στην Αθήνα που το έχουν ήδη κάνει και να σε ενημερώσω σχετικά.

 

Το link σου το έστειλα κυρίως λόγω των videos, για να πάρεις μια ιδέα. Τα ίδια προϊόντα θα βρείς παντού, ακόμα και στην Αθήνα ή Θεσσαλονίκη αν ρωτήσεις.

 

Το δικό μου kit αγοράστηκε στην Αγγλία αλλά ήταν κινέζικο, η δε διαφορά κόστους τεράστια.

 

Ύπουλα σημεία:

 

- Ανοιγμα με ιδιαίτερη προσοχή

- Αριστος καθαρισμός των υπολλειμάτων αρχικής κόλλας

- Αριστος καθαρισμός επιφανειών πριν τη συγκόλληση

- Διαθεσιμότητα και δυνατότητα χειρισμού των απαραίτητων εργαλείων

- Μεγάλη προσοχή στο σφράγισμα του φαναριού

 

Οτι ρύθμιση είχε το φανάρι διατηρείται. Μόνο ο προτζέκτορας απαιτεί ρύθμιση στη κάθετη δέσμη του (φαίνεται καθαρά στο video).

 

Τις τρύπες στα "πίσω καπάκια" θα τις έκανες ούτως ή άλλως για να τοποθετήσεις xenon.

 

Προσωπικά το έχω κάνει μόνος μου, είχα αγοράσει βέβαια ενα ζευγάρι μτχ. "μη τυχόν και" αλλά δεν χρειάστηκαν και τα ξαναπούλησα.

 

Προσοχή:

 

Η χρήση σιλικόνης στο "σφράγισμα" απαιτεί ιδιαίτερη δεξιοτεχνία για να πετύχει. Η παρμπριζόκολλα είναι καλύτερη αν δεν βρείς το ειδικό "μακαρόνι" που επίσης δείχνει το video.

 

Θα σου στείλω ΠΜ μόλις απαντήσει κάποιο απο τα "ρεμάλια", με τη καλή έννοια πάντα, των Αθηνών.

 

Τη παρατήρηση του Haldol:

 

"Πέραν τούτου, λες ότι μένεις σε βουνό, οπότε με την πρώτη ομίχλη και το λευκό-μπλε φως των Xenon "θα τον πιεις" κανονικότατα. Εκτός και αν το αυτοκίνητο έχει και φώτα ομίχλης (κίτρινα)."

 

να την λάβεις ιδιαίτερα σοβαρά υπ' όψιν. (παθών)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

για τα ρετροφιτ σκεφτομαι μαζι με ολο το κιτ κομπλε  αλλα πως να τα παραγγείλω και ποιος θα αναλαβει.. οπωτε αναμενουμε!

Delectronics.gr Βρές τον στο Facebook να δεις δουλειές του.  Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλα από ότι ξέρω είναι πολύ καλός και αναλαμβάνει τέτοιες μετατροπές με επιτυχία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...