Προς το περιεχόμενο

K6A mini PC banggood 110€


kgian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 ευρώ το ένα? ούτε τα windows σκέτα δεν έχουν τόσο!!!! Σας τα χαρίσαν δεν σας τα πουλήσαν. Αν δεις τπτ παρόμοιο άνοιξε κανα thread

 

δεν ειχε μνημη, δισκο, ουτε αδεια windows αλλα και παλι εξακολουθεί να ειναι απο τις καλύτερες αγορές μου ever...

 

 

To προβλημα ειναι οτι η tronsmart δεν εχει υποστήριξη ΚΑΘΟΛΟΥ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Για δείτε και αυτό εδώ: http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_324845.html

 

Το έχω εδώ και 1 χρόνο περίπου και για τα χρήματα του αξίζει!!! Ζ8300 με 2GB RAM. Για το σαλόνι για σερφάρισμα και ταινίες είναι ότι πρέπει (η για κατεβαστήρι)

 

Να ξέρετε ότι οι Ζ8300 σε youtube σε όλους τους browser εκτός από Internet explorer κολλάνε στα 1080p. Έχει να κάνει με τον codec των βίντεο του youtube. Σε IE δουλεύει άψογα και Youtube στα 1080p.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απλές εργασίες γραφείου, office excell κτλ κάνει τη δουλειά του? σκέφτομαι να αναβαθμίσω ένα παλιό pc σε λογιστικό γραφείο με αυτό? Επίσης επειδή είναι από κινέζικο warehouse θα υπάρχει θέμα με το τελωνείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απλές εργασίες γραφείου, office excell κτλ κάνει τη δουλειά του? σκέφτομαι να αναβαθμίσω ένα παλιό pc σε λογιστικό γραφείο με αυτό? Επίσης επειδή είναι από κινέζικο warehouse θα υπάρχει θέμα με το τελωνείο?

 

Για τη δουλεια που το θες μια χαρα ειναι. Για τελωνειο 99% δε θα εχεις θεμα, μικρο πακετάκι ειναι κιολας, πες τους να το μαρκαρουν και με χαμηλότερη τιμή όπως και να εχει.

 

Εμενα αυτό που με απασχολεί λίγο είναι η γνησιότητα της άδειας των windows καθως οι free αδειες απο την MS απο οσο ξερω ειναι για συσκευες εως 2 gb ram ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δείτε και αυτό εδώ: http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_324845.html

 

Το έχω εδώ και 1 χρόνο περίπου και για τα χρήματα του αξίζει!!! Ζ8300 με 2GB RAM. Για το σαλόνι για σερφάρισμα και ταινίες είναι ότι πρέπει (η για κατεβαστήρι)

 

Να ξέρετε ότι οι Ζ8300 σε youtube σε όλους τους browser εκτός από Internet explorer κολλάνε στα 1080p. Έχει να κάνει με τον codec των βίντεο του youtube. Σε IE δουλεύει άψογα και Youtube στα 1080p.

Ωραίο το wintel αλλά αυτό που έβαλα εκτός ότι είναι 4/64 έχει 4 full size usb και gigabit ethernet. Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να έχεις πχ εξωτερικό σκληρό σε usb 3 για αποθήκη και να το ε΄χεις 24/7 ανοιχτό για file server με υψηλές ταχύτητες, συνδεδεμένα 2 χειριστήρια για steam in home streaming και διπλά παιχνιδια (ποδοσφαιράκια, street fighter) στην tv, και έναν δεκτη ακόμα για ασύρματο πληκτρολόγιο/ποντίκι. 

 

Γενικώς ΑΝ δεν έχει σοβαρά προβλήματα η συγκεκριμένη υλοποίηση, στην συγκεκριμένη τιμή, είναι πιστεύω η πιο συμφέρουσα αγορά σε Mini PC. 

 

Εγώ δεν πρόκειται να το πάρω για να το δοκιμάσω. Έχω έναν i3 server/HTPC συνδεδεμένο στον προβολέα. Ένα pipo x7 2/32 σε μια τηλεόραση που δεν την πολυανάβω, με το οποίο κάνω άνετα stream παιχνίδια και ταινίες με το kodi και ένα Χ9 2/32 στον γιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απλές εργασίες γραφείου, office excell κτλ κάνει τη δουλειά του? σκέφτομαι να αναβαθμίσω ένα παλιό pc σε λογιστικό γραφείο με αυτό? Επίσης επειδή είναι από κινέζικο warehouse θα υπάρχει θέμα με το τελωνείο?

Μην επειδή είμαι του επαγγέλματος δεν θα το έκανα, καθαρά και μόνο λόγω αξιοπιστίας. Αν βάλεις πραγματάκια και χαθούν θα κλαις. Αν δεν έχεις αυτό το πρόβλημα το μηχάνημα θα σε καλύψει πληρως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως επειδή πήρα την προσφορά 100+1 ο j1900 με 4GB και ssd 500GB EVO ζορίζεται με win10.

Υπήρξαν στιγμες που πάγωσε λόγω υπερθέρμανσης.

Τον βλέπεις και στο task manager ότι είναι αδύναμος,ακόμα και στο σερφάρισμα με 5-6 tabs ανοιχτά.

Προσωπικά δεν είχα τέτοια προβλήματα με windows 10. To bios του αν θυμάμαι εκτός απο την επιλογή για windows 8.1 ήθελε και κάποια άλλη αλλαγή. 

Η χρήση του είναι youtube 1080p και ματρόσκες 1080p μεγέθους >10gb. Καμιά φορά και KODI. 

Εννοείται ότι δεν κλείνει ποτέ δίπλα στην ΤV. 

(4 giga ram και 64gb ssd της κακιάς ώρας) !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρά για χρήση Kodi και σύνδεση με av τι λέτε αξίζει ?

Δηλαδή για media player ουσιαστικά.

Βλέπω ότι υποστηρίζει και πολλά format ήχου 

Audio Supported MP3,WMA,AAC,WAV,OGG,AC3,DDP,True HD,DTS,DTS,HD,FLACAP

Το ψάχνω για αντικατάσταση ενός mini mx android 2/16 που έχω τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει εστω και μετριο heat sink δεν θα εχεις κανενα προβλημα για media player

το προβλημα σε ολα αυτα ειναι η διαχειρηση της θερμοτητας, κατα τα αλλα φσανε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα η έκδοση χωρίς οθόνη είναι καλύτερη. Αχρείαστη η οθόνη δεν θα το πάμε βόλτα.έχει και +32GB αυτό με την χωρίς.

 

Eρώτηση: αμα δεν θέλουμε να συνδέσουμε εξωτερικό σκληρό, σε μια SD card μπορούμε να εγκαταστήσουμε και άλλες εφαρμογές;

Είμαι στο τσακ να το πάρω για γραφείο, δεν ξέρω τι να κάνω. Vesa mount και kensington lock δεν έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει εστω και μετριο heat sink δεν θα εχεις κανενα προβλημα για media player

το προβλημα σε ολα αυτα ειναι η διαχειρηση της θερμοτητας, κατα τα αλλα φσανε

και δεν του κοτσάρω ένα ανεμιστήρακι από κάτω συνδεδεμένο σε ένα usb ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο pipo τις εφαρμογες τις εχω στην sd


και δεν του κοτσάρω ένα ανεμιστήρακι από κάτω συνδεδεμένο σε ένα usb ?

 

 

αν δεν κανει σωστα διαχειριση της θερμοτητας δεν ωφελει και τοσο , αλλα οτι και να παρεις θεωρησε δεδομενο το ανεμιστηρακι

πρεπει να ανοιξω το pipo να δεις τι εχουμε φτιαξει μεσα, αλλα το pipo εχει χωρο να τα φτιαξεις....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο pipo τις εφαρμογες τις εχω στην sd

 

 

αν δεν κανει σωστα διαχειριση της θερμοτητας δεν ωφελει και τοσο , αλλα οτι και να παρεις θεωρησε δεδομενο το ανεμηστιρακι

Θα αρχίσω τις μόντες μου φαίνεται, χωρίς πάτο με  custom πάτο με ανεμιστήρα, θα το κάνω σιβηρία :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...